Materiały wygłuszające
#1
Witam!
Szukam materiałów do wygłuszenia 5 salek po 30m2.
Potrzebne mi optimum pomiędzy jakością a ceną.

Jakie materiały lub producentów polecacie?

Pozdrawiam Emotka_2497
Klang
[Obrazek: IPdetect482127.jpg]
Odpowiedz
#2
wata mineralna, cena x efekty, pakujesz to w estetyczne obudowy lub walisz na ściany
Odpowiedz
#3
(08-22-2010, 06:57 PM)DEFENCE napisał(a): wata mineralna, cena x efekty, pakujesz to w estetyczne obudowy lub walisz na ściany

+1
Ostatnio robiliśmy sobie salę z drugim składem, na ściany poszły panele z wełny (rama z desek, w środek wełna, na wierzch płótno), plus wełna w narożniki, też obita tym samym płótnem i sprawdza się to na prawdę bardzo dobrze. Jak nie zapomnę, to na następnej próbie strzelę fotki.
Odpowiedz
#4
Czy wata mineralna sprawdza się lepiej niż pianki, maty i gąbki akustyczne?
[Obrazek: IPdetect482127.jpg]
Odpowiedz
#5
Tylko i wyłącznie wełna!
Watą to se można uszy zatkać Tongue
Zróbcie panele,albo przytwierdźcie warstwę takiej wełenki mineralnej i na to jakiś przepuszczający powietrze materiał,lub nawet dwie warstwy by nie pyliło - efekt zdumiewający Wink
Odpowiedz
#6
ta welna podobno bardzo dobrze polyka odbicia, a do tego nie pyli: http://www.isover.pl/Nasza-oferta/Isover-PT-80
Odpowiedz
#7
Mam PT80 w reżyserce i jest bardzo fajnie Wink
Fajnie też zastosować dwa typy wełny - tą Isovera + może Rockwoola która jest twardsza i pochłonie bardziej górki.

Co do pylenia - nie ma obaw,cienka warstwa materiału da radę (w opcji robienia paneli akustycznych).
Odpowiedz
#8
Kowal dobrze prawi, mój błąd. Nie wata tylko wełna, taki skrót myślowy.
Odpowiedz
#9
a jakiej grubości wełnę stosujecie?

ed. ciekawi mnie czy jest jakaś 'rozsądna' grubość takiej wełny jeśli okłada się całe pomieszczenie, np. 50mm dla 25m2 lub coś takiego, czy np. można sobie zbyt mocno wygłuszyć salkę przez zbyt dużą ilość wełny
jakieś doświadczenia?
Odpowiedz
#10
Ja kupowałem 50 i 70mm chyba.
Odpowiedz
#11
(08-23-2010, 11:04 PM)witt napisał(a): a jakiej grubości wełnę stosujecie?

ed. ciekawi mnie czy jest jakaś 'rozsądna' grubość takiej wełny jeśli okłada się całe pomieszczenie, np. 50mm dla 25m2 lub coś takiego, czy np. można sobie zbyt mocno wygłuszyć salkę przez zbyt dużą ilość wełny
jakieś doświadczenia?

Na pewno można zbyt mocno salkę wygłuszyć. Jeszcze kwestia, czy stosujesz wełnę jako powiedzmy "adaptację akustyczną" pomieszczenia (wyrównanie brzmienia), czy jako izolację akustyczną (z zewnątrz i na zewnątrz), bo to się trochę inaczej robi.
Jeśli chodzi przede wszystkim o poprawę "brzmienia" pomieszczenia, raczej chyba nie powinno się całych ścian okładać.
Polecam ostatni numer Estrady i Studio, w dużej mierze poświęcony właśnie tym zagadnieniom.
Jak nie zapomnę, to jutro na próbie strzelę fotki na sali, robiliśmy właśnie pomieszczenie wielkości ok. 25m2.
Odpowiedz
#12
Siema!
a coś takiego może być?

Cytat:Płyty ze skalnej wełny mineralnej pokryte jednostronnie tkaniną z włókna szklanego w kolorze czarnym.

ZASTOSOWANIE Płyty INDUSTRIAL BATTS BLACK przeznaczone są do izolacji termicznej i akustycznej kanałów wentylacyjnych na powierzchniach wewnętrznych. Mogą być stosowane także jako izolacja akustyczna przy budowie tłumików szczelinowych i komorowych oraz ekranów dźwiękochłonnych. Powłoka dostosowana jest do przepływu powietrza z prędkością 20 m/s – nie dochodzi przy niej do porywania włókien.

Poniżej wykres współczynnika pochłaniania dźwięku:
[Obrazek: 123md.jpg]

Pozdr
[Obrazek: IPdetect482127.jpg]
Odpowiedz
#13
Klangshooter: jak widać pułapki basowe będziesz musiał i tak zastosować, a na dodatek jak masz w pomieszczeniu jakiś wredny rezonans między 100, a 200Hz to też niewiele da.
To coś służy do kanałów wentylacyjnych, więc głównie tłumi szumy w zakresie 1-2kHz
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#14
Siema, od razu do rzeczy:
mam pomieszczenie o wymiarach około 4x5x4 (szerokość/długość/wysokość) no i jak nietrudno się domyślić powstaje tam takie całkiem brzydkie echo. Muszę się podjąć częściowego wygłuszenia tego pomieszczenia (sufit) oraz poprawy akustyki w nim. Nie do końca chcę przy tym obklejać wszystkie ściany wełną mineralną czy innymi wytłoczkami. Chciałbym to zrobić tak, żeby miejscowo były zamontowane rzeczy, które będą odpowiednio odbijać/pochłaniać dźwięk. Wiem np. że na poznańskim UAMie w pomieszczeniach do nagrywania są zamontowane np tylko jakies panele np na suficie i to w małej ilości, do tego nie jeden przy drugim a spełnia to swoje zadanie idealnie. W związku z czym pytanie do Was. Jak to zrobić tak, żeby było dobrze? Jakich materiałów użyć itp. (zależy mi przy tym jednak żeby było estetycznie) Pzdr! Smile

P.S. Do wykorzystania mam też takie tuby różnej długości o średnicy ok 20/25cm zrobione z grubej tektury. Coś to da?
Odpowiedz
#15
imho powinieneś zacząć od podwieszanego sufitu (najlepiej pod kątem), aby wyeliminować rezonanse wynikające z sześciennego prawie kształtu.
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości