Brzęczący głośnik
#1
Otóż jakiś czas temu pojawiło się dziwne zjawisko w moim podręcznym kombie kustoma (celstion truvox 10"), przy większej głośności grając dźwięki w okolicach F#,G, pojawia się brzęczenie jakby coś wibrowało i się wzbudzało.

Sprawdziłem wszystko co mogłoby latać luzem i powodować takie brzęczenie, dokręciłem głośnik, maskownice, rączke do przenoszenia, ale zjawisko nadal występuje i dobiega jakby z samego głośnika, czy uszkodzony głośnik możę generowaćtaki efekt?

http://w660.wrzuta.pl/audio/1nENvuUoMcH/brzeczenie

Załączam nagranie gram najpierw 4 dzwięki F#, którym towarzyszy owo bzyczenie, dla porównania później 4 dżwięki, E przy których to zjawisko nie występuje. Proszę nie zwracać uwagi na przesterowany sygnał basu ponieważ nagrałem to słabym mikrofonem z laptopa, na żywo jest czysto bez przesteru, tylko to brzęczenie....
Odpowiedz
#2
a nie wzbudza sie nic z pomieszczenia? probowales w innym pokoju?
Odpowiedz
#3
próbowałem, pozatym dźwięk dochodzi wyraźnie z głośnika, miałem już kiedyś w jednym combie rozwalony głośnik, tyle że on "pierdział i charczał", natomiast tutaj jest to bzyczenie...
Odpowiedz
#4
Może to być lekko przesunięta cewka, która w odpowiednich częstotliwościach ociera się i powoduje takie brzęczenie. Miałem tak w kolumnach audio. Spróbuj delikatnie przytrzymać brzęczący głośnik w okolicach środka (delikatnie docisnąć) jeśli brzęczenie ustanie, to jest to sprawa ruszonej cewki - głośnik do naprawy.
Odpowiedz
#5
DEFENCE
spróbowałem dociskać, ale nic to nie dało, jedynie czułem tą wibrację/brzęczenie ręką...
Odpowiedz
#6
Miałem bardzo podobną sytuację w mojej paczce. Na niższych głośnościach właśnie brzęczało na jednym/dwóch dźwiękach, a na dużej głośności już na wszystkich. Oddałem głośnik (bo to był głośnik - po wyjęciu z obudowy stwierdziłem to jednoznacznie) do naprawy i majster powiedział, że to była dolna membrana odklejona. Niby naprawił, ale problem nie zniknął zupełnie, tylko jakby podwyższył się "pułap" decybelów... Czeka mnie jeszcze jedna wizyta w przychodni.
Jabłanica (bułg.: Община Ябланица) − gmina w środkowej Bułgarii. Populacja wynosi 6600 mieszkańców. 

blue colander stompboxes

Odpowiedz
#7
Pewnie też będe miał coś w tym stylu, nie pozostaje mi nic innego jak właśnie oddać głośnik do "majstra".
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości