PT vs LOGIC na laptopie
#1
Elo,

mój macbook pro finalnie umarł. Potrzebuję laptopa do nagrywania, i mam pytanie:

czy obecne wersje PT (te bez wymogu posiadania hardware) w ogóle chodzą?

Korzystam z logica od lat, pracowałem 2 tygodnie na PT tym pierwszym który się ukazał bez wymogu posiadania sprzętu - niestety działało to MASAKRYCZNIE wolno, podczas gdy lodzik na tym samym kompie śmigał.

Wolałbym kupić lapa pecetowego, ale jeśli PT dalej ścierwi to kupię starszego maca na którym lodzik działa generalnie bez problemu.

Nie potrzebuję tony mocy obliczeniowej i masakratora Turbo Ultra Vintagemizer na każdym śladzie, tylko by się dało normalnie parę śladów nagrać i potem wygodnie edytować tejki wokalne itp. itd., wrzucić sobie jakiś tam klawisz z midi itp. - żadnych cudów.
Odpowiedz
#2
A nie myślałeś nad innym DAW-em? Bo na przykład Reaper śmiga bardzo fajnie i działa jak należy.
Odpowiedz
#3
Uczę się reapera od miesiąca. Fajny, ale wolę się nauczyć porządnie PT chyba - o ile pójdzie...
Odpowiedz
#4
ProTools fajna rzecz, ale chyba do rzeczy o których piszesz to będzie przerost formy nad treścią, więc IMO wygodniej Ci będzie zostać przy sprawdzonym rozwiązaniu.
Odpowiedz
#5
NIE MA RÓŻNICY W JAKIM DAW PRACUJESZ.
Do miksu są uszy.
PT ma tę przewagę dla zawodowców, że jest w każdym profesjonalnym studio - zatem realizator może pracować wszędzie.
Tak samo jak do grafiki, czy obróbki zdjęć wystarcza Gimp, ale każdy zawodowiec zna PS, bo będzie miał go wszędzie.
Skoro planujesz przesiadkę na PCuja i musisz się czegoś nauczyć, to PT jest najlepszym pomysłem. Jednak nie wiem, czy nie taniej wyjdzie kupić używanego Mac'a i zostać przy Logic'u.
Kwestia preferencji, skoro nie robisz tego zawodowo. Do tego Windę trzeba optymalizować pod DAW.
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#6
Ja użytkuję PT na laptopie o takiej specyfikacji:
http://pl.asus.com/Notebooks/Versatile_P...nce/X53SV/

Dupy nie urywa... Imo strasznie się wykosztujesz na dobrego laptopa, który PT by pociągnął na windzie.
Pracować się co prawda na tym da, ale nigdy nie nagrywałem jednocześnie więcej niż 2 śladów (a i tak wtedy mocno mulił).
Odpowiedz
#7
nie zawalony milionem wtyczek logic fajnie dziala nawet na zabytkowym maku
Odpowiedz
#8
No właśnie - zwykły plastikowy macbook bez problemu ciągnie nagranie 16 śladów.

Wolałbym nowszego pecetowego laptopa z PT (przydałby się nie tylko do nagrywania), ale jeśli ma to chodzić gorzej to raczej zostanę przy lodziku.
Odpowiedz
#9
Na i5 spokojnie udźwigniesz 16śladów, jeśli nie przeładujesz wtyczkami - tutaj też duże znaczenie ma interfejs.
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#10
Sprawdzałeś konkretnie na PT? Bo ta pierwsza wersja otwarta działała u mnie potwornie wolno - bez ani jednej wtyki był delay min. sekundowy między naciśnięciem play a rozpoczęciem odtwarzania - na tym samym sprzęcie w logicu nie było problemu.
Odpowiedz
#11
Sprawdzę na PT10.. spróbuję w tym tygodniu nawet, ale chwilowo dysponuję jedynie 6cioma inputami.
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości