wgrywanie plików perkusyjnych MIDI w Garageband/Logic ?
#1
Shocked 
Ludziska pomóżcie!
Robimy sobie materiał domowym sposobem, perkusja bita na elektryku skąd zgrywana na MIDI ma docelowo lądować w Garageband/Logic (Mac), gdzie sobie podajemy brzmienia perki - brzmi to jak na domówkę bardzo dobrze, ale jest poważny problem - Garageband czyta MIDI wybiórczo - wyświetlają się grafizmy wszystkich uderzeń wszystkich bębnów i talerzy użytych do nagrania, ale nie wiedzieć czemu niektóre z nich nie są odtwarzane i nie chodzi tu o kwestię użycia jakichś bębnów w elektryku, których nie ma w zestawie perkusyjnym z Garageband'u, lecz o konkretne uderzenia np. na moście jest 4 szybkie uderzenia stopy ( i widać je na wykresie), ale program odgrywa tylko 3. Czy ktoś może pomóc ? gdzie szukać rozwiązania? dodam tylko, że MIDI jest obrabiane na pececie, zaś w opisie Garagebandu przeczytałem że czyta wszystkie pliki kompatybilne z MIDI Core Audio.
Nadmieniam, ze ja się na tym nie znam kompletnie - ogarnia to pałker - napisał mi, że "MIDI Core Audio nie jest formatem, tylko podsystemem obsługi MIDI w iOS. Otrzymuje właściwe dane z pliku MIDI i z jakiegoś powodu nie interpretuje ich poprawnie"
dzięki z góry za wszelką pomoc
Ibanez MC 924-Aphex Punch Factory-Chaos Signal Splitter x2:
Manlay Sound Bass King, Source Audio Lunar Phaser, BOSS BF 2B, BOSS BF-3, EarthQuakerDevices Hummingbird,TC Flashback X4 - Eden WT 600-DMNF 4x10, - KUSTOM GROOVE 115C,
kable Laboga, Roland Juno G, BOSS DR-880, Roland Quad Capture,


Odpowiedz
#2
Skoro MIDI jest obrabiane na PC, to w czym? EZ Drummer?
Tu masz sporo darmówek: http://www.vst4free.com/index.php?plug-ins=Drumkits
Zróbcie z PC tracki, albo i stereo i miksujcie dalej w GB, skoro wam wygodniej.
Dodam, że od niedawna okrojony ProTools First jest darmowy, więc można i tak zrobić demo.
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#3
Podepnę się pod temat.

hmm, a jest jakaś darmowa alternatywa, (do niekomercyjnego zastosowania) dla płatnego EZ Drumera, do metalu, w garagebandzie? Czy po porstu EZ drumer to lata świetlne od tego co darmo?
Odpowiedz
#4
MT Power Drum Kit
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości