(12-08-2011, 09:21 AM)Gorphal napisał(a): Ja z kolei miałem okazję zagrać na takiej koncert (na codzień gram na Hartke XL) i niestety na kolana mnie nie rzuciła. Totalnej padaki nie było, ale strasznie niska skuteczność, a jak odkręcałem się trochę głośniej, to wydawała z siebie dziwne dźwięki .
Bo widzisz - trzeba do tego założyć, że koleś utrafił z doborem gratów i brzmieniem/przesterem i ładnie się to uzupełniło.
Liczba postów: 166
Liczba wątków: 4
Dołączył: Apr 2010
Reputacja:
2
(12-08-2011, 09:28 AM)OMSON napisał(a): Bo widzisz - trzeba do tego założyć, że koleś utrafił z doborem gratów i brzmieniem/przesterem i ładnie się to uzupełniło. 
Do tego dochodzą umiejętności z obsługą instrumentu i jest się ustawionym
Liczba postów: 74
Liczba wątków: 0
Dołączył: Nov 2010
Reputacja:
0
Witam,
Czy miał ktoś może styczność z pakami peaveya z serii Pavey Tour? Są to paczki na neodymach, chyba już nieprodukowane (bo nieobecne na stronie macierzystej peaveya). W polskich sklepach internetowych wiszą jeszcze i są dosyć drogie (3200 za pakę 4x10) jednak nie jestem w stanie znaleźć praktycznie żadnych informacji na temat tego sprzętu na talkbassie ani polskich forach... Stąd prośba o pomoc. Czy ktoś może grał na tym lub słyszał cokolwiek na temat tych gratów? Niestety ograć nie mam za bardzo jak:/
Będę wdzięczny za jakiekolwiek info
Hi5!
Liczba postów: 798
Liczba wątków: 21
Dołączył: Apr 2010
Reputacja:
0
pytanko z czego zrobić obudowę pod kolumnę 1x15, ze sklejki czy płyty jakiejś np:osb? czy jak skopiuję paczkę np mesa diesel wsadzę tam taniego emineca to gdy kupię inny głośnik będę musiał pod niego zrobić inną budę? czy mogę wymieniać głośniki do woli? jaka 15stka jest punktowa ze zaznaczonym dołem, górą nie pizgająca po jurdach ?
(12-17-2011, 07:29 PM)depravedsouls napisał(a): pytanko z czego zrobić obudowę pod kolumnę 1x15, ze sklejki czy płyty jakiejś np:osb? czy jak skopiuję paczkę np mesa diesel wsadzę tam taniego emineca to gdy kupię inny głośnik będę musiał pod niego zrobić inną budę? czy mogę wymieniać głośniki do woli? jaka 15stka jest punktowa ze zaznaczonym dołem, górą nie pizgająca po jurdach ?
Po raz enty: Eminence Kappa Pro 15. Musisz wyjebać trochę siana, jak chcesz dobrą piętnastkę i tyle. A budę zrób ze sklejki liściastej, do tego lakier strukturalny i kątowniki alu + narożniki kulowe. Wyjdzie design ala Mesa (no i grill musisz zamówić w firmie wycinającej laserowo lub strumieniem wody). Do łaczenia ścian użyj kleju montażowego i komfirmat (wytłumiaj filcem kupionym w sklepie tapicerskim). I na koniec - nie wymyślaj gabarytów, tylko idź do sklepu i skopiuj wymiary paki 1x15, która Ci się podoba. Have fun!
Liczba postów: 798
Liczba wątków: 21
Dołączył: Apr 2010
Reputacja:
0
Omson mam dojście do tych produktów co piszesz,pracuje w firmie co robi wyra,więc sklejkę i płytę mi chłopaki skombinują pod wymiar, kratownica to też chuj bo kuzyn robi na wycinarkach itd. podstawowe pytanie czy na początek mogę mieś słabszy/kiepski firmowy głośnik w takiej obudowie a później w miarę gotówki wstawić lepszy?tylko pytam z czego najlepiej zrobić kastę,jakie jest za i przeciw za danym materiałem.
(12-17-2011, 11:05 PM)depravedsouls napisał(a): Omson mam dojście do tych produktów co piszesz,pracuje w firmie co robi wyra,więc sklejkę i płytę mi chłopaki skombinują pod wymiar, kratownica to też chuj bo kuzyn robi na wycinarkach itd. podstawowe pytanie czy na początek mogę mieś słabszy/kiepski firmowy głośnik w takiej obudowie a później w miarę gotówki wstawić lepszy?tylko pytam z czego najlepiej zrobić kastę,jakie jest za i przeciw za danym materiałem.
Ja w pakach, które kiedyś zrobiłem wstawiłem na początek jakiegoś chinola 15" i dwa Alpahardy 10". Potem kupiłem tą Kappe Pro 15, co Ci tak polecam, jak spaliłem chińca... Natomiast jak popaliłem Alphardy, zakupiłem Eminence'y Gamma 10 (nie pro), które nadawały się do disco club a nie do gitary basowej
Potem dopiero, Soundman zrobił mi customowe 10", które w komplecie ze wspomnianą Kappą Pro 15 zrobiły kapitalną robotę. Paczki (kubatura i konstrukcja) wzorowane były na Ampegach serii Classic tj. SVT-15E i SVT-210HE. Paki sprzedałem w komplecie basiscie The Bill, który przyjechał z Ampegiem SVT-4 Pro i Spectorem i po osłuchaniu wział obydwie, bo mu się spodobało jak dają... Poza tym - ja sobie je podłączyłem przed dealem, co by przypomnieć sobie brzmienie i ku mojemu zaskoczeniu, nie brzmiały wcale gorzej niż 2 paki z najwyższej półki G-K, które mam obecnie (inaczej - ale na pewno nie gorzej)  Jedyne co zjebałem, to kolor włókniny (zamiast czarnego, dałem szary jak w LDMach - co nie wyglądało atrakcyjnie - miało być praktycznie, no ale chuj - było minęło) 
Także - zrób jak chcesz - ale po grzyba odkrywać Amerykę?
Edit:
Tak to wygladało (1x15" na jednej focie w tle, a ranty takie głębokie dlatego, że planowałem zrobić takie grille jak Ci powiedziałem ale odpuściłem):
http://img28.imageshack.us/slideshow/web...corner.jpg
Liczba postów: 2419
Liczba wątków: 36
Dołączył: Mar 2010
Reputacja:
1
Może mi ktoś na szybko zmierzyć 1048 Trace elliota (stare 1048). Wysokość x szerokość x głębokość. Dzięki!
Liczba postów: 865
Liczba wątków: 30
Dołączył: Sep 2010
Reputacja:
4
Wersja z okleiną z tolexu i tunelowymi bass reflexami - 69 x 61 x 43 cm. O taka: http://basoofka.net/files/images/TE%201048.jpg
Liczba postów: 2419
Liczba wątków: 36
Dołączył: Mar 2010
Reputacja:
1
Dzięki wielkie.
Liczba postów: 798
Liczba wątków: 21
Dołączył: Apr 2010
Reputacja:
0
a jaki polecacie bass reflex szczelinowy czy tuby jakie są zalety i wady i jak się oblicza ten pierwszy.
Liczba postów: 166
Liczba wątków: 4
Dołączył: Apr 2010
Reputacja:
2
Jak chcesz sam liczyć i robić kolumnę to łatwiej jest zrobić bas-reflex z okrągłymi otworami.
Wyliczy Ci program symulacyjny (np winISD czy eminence designer) odpowiednia średnice i długość bas-reflexu, z tym, że radze zrobić bas-reflex o większej średnicy niz wyliczy program.
Trzeba tez uważać, żeby nie pomylić sie przy wpisywaniu parametrów głośnika.
Można tez liczyć ze wzorów jak jest się za pan brat z fizyką
Bas-reflex w postaci tunelu prostokątnego na dole kolumny w praktyce ma niższe strojenie niż wylicza program więc trzeba to uwzględnić.
Sama powierzchnia bas-reflexu ma też wpływ na brzmienie niskich rejestrów.
Natomiast projektowanie i strojenie bas-reflexu trzeba dopasować do realnych osiągów głośników w zależności od ich średnicy.
Trzeba łyknąć trochę wiedzy, żeby nie robić na pałę jak liczy program bo to tylko symulator i jak zrobi nam strojenie 35Hz dla głośników 10 czy 12`` to bardzo niedobrze...
To samo tyczy się wyliczeń wielkich litraży kolumn np 300litrów dla głośników z wysoką dobrocią (Qts) i niskich litraży dla małych wartości (Qts). Przykładowo 50litrów dla 15``.
Trzeba wiedzieć jak to ogarnąć w praktyce co nie jest jakaś wielką sztuka.
Jest sporo fachowej literatury.
(12-19-2011, 06:09 PM)depravedsouls napisał(a): a jaki polecacie bass reflex szczelinowy czy tuby jakie są zalety i wady i jak się oblicza ten pierwszy. Zerknij do manuala (masz tam gabaryty w calach i zachowane proporcje wszystkiego - sam sobie wylicz): http://www.ampeg.com/pdf/SVT210HE_SVT15E.pdf
Liczba postów: 798
Liczba wątków: 21
Dołączył: Apr 2010
Reputacja:
0
12-19-2011, 08:14 PM
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-19-2011, 08:17 PM przez depravedsouls.)
mam to już OMSON obcykane,nie wiem jakie tam są bass reflexy chodzi o średnice i ich długość,hey maniek a ta kolumna co o niej myślisz?
http://www.elmuz.com.pl/pdf_beyma/beyma_B093.pdf
czy mógłbym tam wstawić budżetowy eminence a później jakiś lepszy bez przeróbek?
(12-19-2011, 08:14 PM)depravedsouls napisał(a): mam to już OMSON obcykane,nie wiem jakie tam są bass reflexy chodzi o średnice i ich długość,
Jak budowałem swoje paki - wystarczył mi ten schemat, żeby wykoncypować jakie to bass reflexy... Proporcje są zachowane (weź linijkę, zmierz np wysokość paki na rysunku, potem średnicę i długość bassreflexu i odnieś to do oryginalnych gabarytów, które są dane - tak ciężko?).
|