Ampeg B-HOOD
(04-17-2011, 10:32 AM)baton napisał(a):
(04-17-2011, 08:51 AM)jetofuj napisał(a): CL-ka ma 6 lamp na końcówce i dwa punkty biasu, czy to oznacza, że każdy punkt reguluje 3 lampy?
Tak
co jest dość logiczne w końcówce typu push-pull

(04-17-2011, 08:51 AM)jetofuj napisał(a): W przypadku, gdy jedna wysiądzie, ile z nich należy wymienić?
(04-17-2011, 10:15 AM)☼☼☼ napisał(a): Wszystkie.
Powinno się wymienić wszystkie, ale nie jest to konieczne.
Jeśli mamy lampę o podobnym stopniu zużycia do pozostałych i biasującą się nimi bez problemu to można wymienić jedną.
Ja będąc w dołku finansowym odkupiłem za niedużą kwotę zestaw lamp z innego ampega w podobnym wieku i wymieniłem moją padniętą na jedną z tych trochę zużytych Smile

Zadziałało, ale ogólnie nie powinno się tak robić.
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
Ciekawe. Wychodząc z założenia, że lampy się zużywają i w miarę ich eksploatacji trzeba co jakiś czas podregulować bias, oraz to, że w CL-ce reguluje się je trójkami, to wymiana trzech lamp powinna dobrze działać?

W każdy razie chyba muszę się rozglądnąć za jakąś lampą Ampega mrgreen
Odpowiedz
No dobra czy PP czy nie jak masz oddzielne dwa stopnie regulacji biasu to 3 lampy mozesz miec inne a drugie 3 inne (np. dobrane w trójki, hipotetycznie zakładając) i jak ustaiwsz na nich ten sam prad to dla wzmaka zadna roznica. Niektore maja regulacje na konkretną lampę (np. SoundCity 50Plus, czy wzmaki Stephenson bodajze) co oznacza ze teoreytycznie jak masz niesparowane lampy to mozesz je wykrecic na ten sam prad. Oczywiscie jedna bedzie sie zuzywac bardziej niz druga zapewne wiec i tak warto sparowane. CL-ka ma chyba półautomatyczny bias, wiec nie wiem jak to tam sie odbywa...
-
Odpowiedz
Przede wszystkim Witam Was bo to pierwszy mój post.
Wybrałem to miejsce bo gdzie lepiej zapytać o Ampega jak nie
w jego B-HoodzieSmile

Zakupiłem ostatnio na allegro svt 5 pro. W sumie chyba dość rzadko spotykany model.
Rozważałem svt 3 pro ale ostatecznie skusiłem się na svt 5 pro.
Teraz mam drobny problem ponieważ ciężko jest mi dobrać do niego paczkę.
Najłatwiej byłoby kupić jakąś lodówę ze sporym zapasem mocy. Jednak ze względu
na możliwości logistyczne i finansowe, myślę raczej o kupieniu paki 4*10 i w przyszłości
dokupieniu drugiej takiej lub 1*15'.
Niestety w instrukcji jeśli chodzi o Waty znalazłem takie dzikie cosik:
1350 Watts Mono-Bridged @ 4 Ohms (1000 Watts Continuous)
840 Watts Mono-Bridged @ 8 Ohms (680 Watts Continuous)
2 x 675 Watts @ 2 Ohms (500 Watts Continuous)
2 x 420 Watts @ 4 Ohms (340 Watts Continuous)
2 x 255 Watts @ 8 Ohms (205 Watts Continuous)

I moje pytanie brzmi czym różnią się te Watty zwykłe od tych Watts Continuous.

Może macie też jakieś lepsze pomysły, żeby dobrać do tego paczkę.

Z góry dzięki i pozdrawiam!
Odpowiedz
(04-22-2011, 05:52 AM)edri napisał(a): Niestety w instrukcji jeśli chodzi o Waty znalazłem takie dzikie cosik:
1350 Watts Mono-Bridged @ 4 Ohms (1000 Watts Continuous)
840 Watts Mono-Bridged @ 8 Ohms (680 Watts Continuous)
2 x 675 Watts @ 2 Ohms (500 Watts Continuous)
2 x 420 Watts @ 4 Ohms (340 Watts Continuous)
2 x 255 Watts @ 8 Ohms (205 Watts Continuous)

I moje pytanie brzmi czym różnią się te Watty zwykłe od tych Watts Continuous.
Witaj. A próbowałeś poszukać w sieci? Np. frazy "Watts Continuous explanation"? To jest moc ciągła (zresztą samo słowo to oznacza bez wyszukiwania). Stąd można się domyśleć, że ta pierwsza to nie jest ciągła (czyli np. chwilowa). Moc ciągła inaczej nazywa się RMS.

Marek

Odpowiedz
Wpisywałem samo watts continuous. Wiedziałem, że to oznacza ciągłe. Ale nie wiedziałem, że to po prostu RMS. Teraz się wiele wyjaśnia. Czyli to tą wartością powinienem się kierować podczas wyboru paczki?

Odpowiedz
Możesz używać z nim każdej paczki od 200W @8Ohm w górę.
Kwestia tylko podłączenia - słabsze paczki łącz bezpośrednio w którąś końcówek, a do mocnych możesz zbridgować.

Bardzo często Ampegi łączy się z Goliathami czy Trace Elliot, ja jednak wolę połączenie z pakami Ampega.

Ja bym kupił coś Ampega - tu najlepiej sprawdziłaby się seria Pro Neo (np 410HLF w bridge), albo jeśli nie grasz zbyt głośno SVT-410HE (w mono) a w przyszłości dwie SVT-410HE w bridge lub dwie ProNeo, chociaż nie wyobrażam sobie gdzie musiałbyś grać żeby pocisnąć taką mocą z taką ilością głośników, bo scena na katowickim Spodku jest na to na pewno za mała.
Odpowiedz
Dzięki wielkie, czegoś takiego mi brakowało!
Teraz tylko pytanie. Jak podłącze taką paczkę powiedzmy 500-600 Watt pod Bridge, to pewnie muszę uważać z kręceniem głośnością?
Czy żeby nie spalić paki wystarczy ocenić "na słuch" (będzie brumić ), że już więcej głośności nie dodawać czy jak?
Odpowiedz
Zawsze trzeba uważać, nawet jak masz kilkaset W "luzu" na paczce, to można zjarać jak się za mocno odkręci volume.
Trzeba słuchać i będzie dobrze. Poza tym 500W to naprawdę DUŻO mocy.
Odpowiedz
(04-22-2011, 10:04 AM)mazdah napisał(a): Zawsze trzeba uważać, nawet jak masz kilkaset W "luzu" na paczce, to można zjarać jak się za mocno odkręci volume.
Trzeba słuchać i będzie dobrze. Poza tym 500W to naprawdę DUŻO mocy.

Piękne dzięki Emotka_2755!
Teraz czekam tylko na dostawę wzmaka. Mam jeszcze parę wątpliwości co do podłączania paczek (wcześniej nie miałem takich problemów bo korzystałem z Combo) i takie tam, ale nie chcę tu śmiecić. Za to chętnie (jeśli będzie mi dane) przyłącze się die B-Hooda Ampega z moim svt 5 pro.
Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dzięki!
Odpowiedz
(04-22-2011, 03:23 PM)edri napisał(a): przyłącze się die B-Hooda Ampega z moim svt 5 pro.

napisz cos o nim od siebie! najlepiej duzo Big Grin
Odpowiedz
Wink 
Napiszę, napiszę.
Na tą chwilę jest on jeszcze w Anglii. We wtorek wysyłka. Do tego muszę jakąś paczkę zdobyć. Wydaje mi się,że wystarczy na początek coś 500W.
Generalnie wiem, że to dość rzadki model, w takim sensie, że już go nie robią, ma tylko jedną lampę na preampie, co pewnie dodatkowo obniża jego popularność.
Odpowiedz
(04-22-2011, 03:43 PM)edri napisał(a): Napiszę, napiszę.
Na tą chwilę jest on jeszcze w Anglii. We wtorek wysyłka. Do tego muszę jakąś paczkę zdobyć. Wydaje mi się,że wystarczy na początek coś 500W.
Generalnie wiem, że to dość rzadki model, w takim sensie, że już go nie robią, ma tylko jedną lampę na preampie, co pewnie dodatkowo obniża jego popularność.

do ampega kupuj dmnf! Smile
fender -> fender -> fender
Odpowiedz
Miał ktoś do czynienia z preampami Ampega? Doliczyłem się przynajmniej trzech: SVT-II, SVP-Pro, SVP-CL.
Odpowiedz
Panowie,

nabyłem SVT II Pro Premiere Edition - przyjechał zza oceanu i muszę go przekonfigurować w opcję 230V. O ile jakieś schematy w sieci znalazłem, o tyle nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie gdzie można nabyć bezpiecznik M6A lub jego odpowiedni.

Dodam, że domyślam się co znaczy 6A Wink, ale co to jest to "M" i gdzie to można kupić?

Pozdrawiam

bartolini
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 20 gości