Absolutnie wszystko o STRUNACH
ja nagrywam aktualnie bas
na m/w rocznych roto.
nie polecam gdyz ciezko
juz nastroic i trza sie
gimnastykowac by bylo
intonacyjnie ok, ale brzmi
tlusto, wiec walcze.

ostatnio od 2ch lat gram na roto
odpowiadaja mnie sztywnoscia.
jak gralem z e zestrojonym do D
to fajne bylu 50-110 zdaje sie everly,
a tak to w normalnym stroju 45-105 sa ok.
pod warunkiem ze sztywne przez
dluzszy czas zostaja.
musze kiedys flatow sprobowac.
ktos mnie wysle na probe jakies?
za free? Big GrinDDDDDD
boje sie, ze z ciemno brzmiacym,
mulacym i dudniacym basem bedzie kicha Big Grin

wiecej strun nie pamietam
jakos sie dalo grac i brzmiec
na wszystkich, dluzej albo krocej Big Grin
Siły przyrody w służbie człowieka
rower ! suko  ! !
http://www.facebook.com/illharmonix
https://www.facebook.com/yourgrooveservice/
lubie grac zle
Odpowiedz
(06-28-2011, 07:26 PM)billbo napisał(a):
(06-28-2011, 03:29 PM)rafal12121 napisał(a): Panowie i Panie...
Do stroju DGCF lepiej struny .110 czy .115 ?
.115 nie byłyby zbyt sztywne ?
Jakie marki strun polecacie do takiego stroju?

Przerobiłem ostatnio pare kompletów i do CGCF najbardziej przypasował mi set EB Slinky 120-90-70-50.
Wcześniej grałem w drop D i 105 dawało radę, choć optymalne byłoby 110.
Czyli 110-90-70-50. Jednak na pewno nie dawałbym grubszych C i F bo stracą na śpiewności.
Tyle ode mnieSmile

Jak ja stroiłem D std to EB Power Slinky (czyli 110) były idealne i to zawsze powtarzam Wink
Poza tym przecież inne napięcie strun jest na basie 5-str z menzurą większą niż standardowa 34".
Odpowiedz
(06-28-2011, 10:54 PM)low napisał(a):
(06-28-2011, 07:26 PM)billbo napisał(a):
(06-28-2011, 03:29 PM)rafal12121 napisał(a): Panowie i Panie...
Do stroju DGCF lepiej struny .110 czy .115 ?
.115 nie byłyby zbyt sztywne ?
Jakie marki strun polecacie do takiego stroju?

Przerobiłem ostatnio pare kompletów i do CGCF najbardziej przypasował mi set EB Slinky 120-90-70-50.
Wcześniej grałem w drop D i 105 dawało radę, choć optymalne byłoby 110.
Czyli 110-90-70-50. Jednak na pewno nie dawałbym grubszych C i F bo stracą na śpiewności.
Tyle ode mnieSmile

Jak ja stroiłem D std to EB Power Slinky (czyli 110) były idealne i to zawsze powtarzam Wink
Poza tym przecież inne napięcie strun jest na basie 5-str z menzurą większą niż standardowa 34".

i takie chyba kupię...
Co jest lepsze od lodówy? - dwie lodówy.
Odpowiedz
joł...
na moim specu z 35" menzurą i przy stroju D mam problem z dobraniem strun i kombinuje jak koń pod górę. Testowałem już D'addario, EB, Rotosoundy i DUnlopy, Foderę, DR Drop Tune,
a ostatnio założyłem sobie customowy set GHS dobrany z pojeńczych strun. Wszystkie są Extra long scale i dosyć sztywne na czym mi zależało. Brzmieniowo najlepiej mi siedział Rotosound ale nie mają takich grubosci i przy tej stroju było dla mnie za luźno.

Nadmienię, że jak macie potrzeby to w dobrych cenach można u mnie kupić pojedyńcze struny z GHS, Dean Markley, Warwick ( red, yellow, black, emp ) Dunlop.
Fajna sprawa jak ktoś lubi kombinować
Odpowiedz
a ja w moim Preclu mam założone dean markley bass blasters 45-105 a stroje się do C mrgreen póki co sa to o dziwo najfajniejsze struny na jakich grałem i szkoda zę nie robią kompletów do 5 strunówek :/
Fender Highway One P Bass Custom - G&L Tribute L2500 - Ibanez SR 305DX - Ampeg SVT 2 Pro - Ashdown Little Giant 1000 - Ashdown MAG 414T - ART PS 4x4 PRO - MXR M80 - EBS MultiComp - EHX Steel Leather - Planet Waves CT 04 - Klotz FunkMaster

Ampeg B-HOOD # 23
P-BASS FANCLUB # 46


http://www.zbigniewforysband.pl/

Odpowiedz
Pany ! Tongue
Pożyczyłem sobie od kumpla 2letnie flaty (d'addario) i muszę wam powiedzieć, że... no nie pasują mi Tongue Rozmyślam nad kupnem jakichś powlekanych sznurków (coby dłużej trzymało brzmienie i strój), które będą najlepsze ? Zaznaczam, że lubię nikle Wink
Odpowiedz
(06-30-2011, 08:20 AM)jb90 napisał(a): Pany ! Tongue
Pożyczyłem sobie od kumpla 2letnie flaty (d'addario) i muszę wam powiedzieć, że... no nie pasują mi Tongue Rozmyślam nad kupnem jakichś powlekanych sznurków (coby dłużej trzymało brzmienie i strój), które będą najlepsze ? Zaznaczam, że lubię nikle Wink
jak grasz tylko paluchami to spróbuj elixirów... Smile
Fender Highway One P Bass Custom - G&L Tribute L2500 - Ibanez SR 305DX - Ampeg SVT 2 Pro - Ashdown Little Giant 1000 - Ashdown MAG 414T - ART PS 4x4 PRO - MXR M80 - EBS MultiComp - EHX Steel Leather - Planet Waves CT 04 - Klotz FunkMaster

Ampeg B-HOOD # 23
P-BASS FANCLUB # 46


http://www.zbigniewforysband.pl/

Odpowiedz
(06-30-2011, 08:20 AM)jb90 napisał(a): Pany ! Tongue
Pożyczyłem sobie od kumpla 2letnie flaty (d'addario) i muszę wam powiedzieć, że... no nie pasują mi Tongue Rozmyślam nad kupnem jakichś powlekanych sznurków (coby dłużej trzymało brzmienie i strój), które będą najlepsze ? Zaznaczam, że lubię nikle Wink

Ja polecam DR Neony. Brzmią dźwięcznie, ale nie brzęczą jak stalówki.
Jeśli chodzi o wytrzymałość to po miesiącu, kilku próbach i jednym koncercie dalej brzmią bardzo fajnie, aczkolwiek już nie tak świeżo.

No i ten kolor, +100 do brzmienia Wink
Odpowiedz
jb90 - d'addario mi też nie podeszły na preclu, za to na statusie brzmią fajnie
na SRa spróbuj Fenderów (ale tylko dość świeże ładnie warczą imho) albo LaBella
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
dla mnie generalnie nowe struny brzmia najlepiej, czy to flaty czy roundyBig Grin
Odpowiedz
no dla mnie Fendery brzmiały najlepiej pierwsze 3tygodnie ;P
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
no i tak jest chyba z kazdymi flatami, z chromesami tak samo bylo.

oczywiscie kazdy oczekuje czego innego, ale dla mnie staree flaty dzialaja analogicznie do starych roundow - z tym, ze w takim porownaniu falty po czasie sa bardziej zrownowazone, stabilniejsze brzmieniowoSmile
Odpowiedz
no kostką też gram ale nie tak często jak paluchamy no i klang ostatnimi czasy bardzo często
po prostu mają trzymać brzmienie jak najdłużej
Odpowiedz
Panowie - dość kluczowy update - DR DDT to prawdopodobnie stalówki, nie nikle. Producent na swoich stornach milczy, pół internetu nazywa je "nickel plated", natomiast znalazłem taką recenzję: http://www.bassplayer.com/article/dr-str...011/126635

I kurcze - chyba bassplayer ma rację. Porównałem kolor DDT z innymi strunami - zdecydowanie bliżej im do szarych stalówek niż do błyszczących, srebrnych nikli.
Odpowiedz
Paka... DR DDT to są! stalówki... skąd wiem? ano już je zmacałem, w 100% brzmieniowo i organoleptycznie... mi nie podeszły. Po 5 dniach szarpania zdjąłem i leżą w kopercie... i chyba je komuś oddam za parę groszy bo mi nie pasują za ch...ja Wink
...mO_Om...

Cytat:"...I ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,
A potem zapytał o zarobki nasze - usiadł i zapłakał..."
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości