Absolutnie wszystko o STRUNACH
tak, coated maja taka sama dlugosc jak "zwykle" struny EB.

ja bym kupil 2x zwykle, ale mi sie reka praktycznie nie pociSmile
Odpowiedz
(01-09-2012, 09:36 AM)drebin napisał(a): Z uwagi na moją yamaszkę trb1005 i jej menzurę 35" muszę uważać na struny jakie kupuję i mam pytanie czy struny Ernie Ball Coated Regular Slinky 5 też nadają się do menzury 35" tak jak Ernie Ball Regular Slinky do basu 5 ?
Kolejne pytanie to czy warto inwestować w te Coated Regular Slinky czy lepiej kupić dwa zestawy Regular Slinky ?

Ja też mam menzurę 35" i używam Dunlopów 45-125. W sumie nie wiem na co musisz uważać kolego (jak na pudełku jest wypisane: 'long scale', to możesz śmiało zakładać jakiekolwiek, co Ci brzmienie pasuje...)
Odpowiedz
(01-09-2012, 02:12 PM)OMSON napisał(a):
(01-09-2012, 09:36 AM)drebin napisał(a): Z uwagi na moją yamaszkę trb1005 i jej menzurę 35" muszę uważać na struny jakie kupuję i mam pytanie czy struny Ernie Ball Coated Regular Slinky 5 też nadają się do menzury 35" tak jak Ernie Ball Regular Slinky do basu 5 ?
Kolejne pytanie to czy warto inwestować w te Coated Regular Slinky czy lepiej kupić dwa zestawy Regular Slinky ?
(jak na pudełku jest wypisane: 'long scale', to możesz śmiało zakładać jakiekolwiek, co Ci brzmienie pasuje...)
Nie do końca, znajomy kupił D'Addario Long Scale i były za krótkie do basu 35". W przypadku tej firmy do takiej menzury są chyba potrzebne Super Long Scale.
Odpowiedz
Super Long starcza aż aż. Miałem Chromsy SLS i miałem zapas dwóch centymetrów na każdym z kluczy.
Takie tam granie. 

Czy ta mordka jest taka, na jaką zasłużyło to forum?
[ ] tak
[ ] bardzo tak
Odpowiedz
Hm... Na stronie Ernie Balla są dłuższe struny do 4 i do 6, z opisem, że pasują do 35"+ scale.
I teraz pytanie, czy 35" się zawiera w 35"+ czy nie...
Albo inaczej, czy po prostu standardowe obsłużą też 35". Bo nie wiem, wydaje mi się, że może być na styk, zanim się struna zacznie zwężać.
Odpowiedz
Standardowe powinny obslużyc 35''. Ale zmierz u siebie, czy nie masz 35'' z hakiem - bo wtedy może być kłopot.
Odpowiedz
(01-09-2012, 03:06 PM)Gorphal napisał(a):
(01-09-2012, 02:12 PM)OMSON napisał(a):
(01-09-2012, 09:36 AM)drebin napisał(a): Z uwagi na moją yamaszkę trb1005 i jej menzurę 35" muszę uważać na struny jakie kupuję i mam pytanie czy struny Ernie Ball Coated Regular Slinky 5 też nadają się do menzury 35" tak jak Ernie Ball Regular Slinky do basu 5 ?
Kolejne pytanie to czy warto inwestować w te Coated Regular Slinky czy lepiej kupić dwa zestawy Regular Slinky ?
(jak na pudełku jest wypisane: 'long scale', to możesz śmiało zakładać jakiekolwiek, co Ci brzmienie pasuje...)
Nie do końca, znajomy kupił D'Addario Long Scale i były za krótkie do basu 35". W przypadku tej firmy do takiej menzury są chyba potrzebne Super Long Scale.

No właśnie ja kupiłem dwa zestawy D'Addario Long Scale i dupa, struna H się zwęża o 2 cm za szybko Sad
Odpowiedz
(01-10-2012, 07:32 AM)drebin napisał(a): No właśnie ja kupiłem dwa zestawy D'Addario Long Scale i dupa, struna H się zwęża o 2 cm za szybko Sad

No to polecam DR, Dunlop - będzie dobrze.
Odpowiedz
Dobra, podniosłem dupę i z linijką zmierzyłem. Jest ok. 3-4 cm zapasu zanim się zaczyna zwężać struna E w Power Slinkach do czwórki.
Precision Bass, także 34". Zatem powinno być wszystko w najlepszym porządku.
Odpowiedz
ja do laklanda zalozylem ernie balle bez problemu 35" wiem ze gruby nie mogl do swojego zalozyc dadario
Odpowiedz
Panowie powiem wam krótko Wink

Jeżeli nie klangujecie (albo bardzo rzadko), nie interesuje was klekot o progi i chcecie siedzieć w miksie i do tego, żeby było wygodnie polecam CHROMESY !!!
Urwało mi dupę ! Pomyślałem początkowo "brzmią jak moje roczne slinky Tongue" ale nie one są bardziej "skompresowane" i dźwięczne. Nie dają tych strasznych częstotliwości )górny środek i góra co jest zauważalne zwłaszcza na stalówkach. Słowem na razie brzmią niemal tak dobrze jak nowe roundy (roundy wiadomo są "dość szerokie" brzmieniowo i dają ten brzęk, który jest potzrbny w klangu i żeby brzmieć wyraźniej ale to są jedyne zalety roundów. Wink Świetne struny a z SR-em zwłaszcza z klonem na podstrunnicy to po prostu idealna para Wink
Poza tym są dosyć sztywne (jeżeli graliście na slinky 45-105 w E to jest praktycznie to samo) tzn mówie o rozmiarze 45-100, dlatego jeżeli się nie rozciągną dostatecznie z czasem to będę musiał kupić sobie jeszcze cieńszy komplet.
Odpowiedz
a tam pierdolisz, nie ma nic lepszego od klangu na 5 minut temu zalozonych ernie ball steel roundwoundWink
Odpowiedz
Ale ja nie mowie ze nie Wink tez bardzo lubie swieze roundy (a jeżeli klang to tylko na roundach !) ale po 3 tygodniach nie brzmia po 3-4 miesiacach nie stroją - nie mam kasy na częste zmienianie sznurków, a że flaty mi pasują... Wink

a tak btw jakie flaty zalozyles na tego bialego jazz ibaneza ?
Odpowiedz
miałem chromesy, miałem Fendery (starsza wersja) i teraz mam EB flatwound
i na tych ostatnich na razie zostaje, choć LaBella jeszcze kuszą Smile
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
a na jakim wiosle masz zalozone te flaty eb ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości