Absolutnie wszystko o STRUNACH
(05-16-2012, 08:54 PM)paka napisał(a): jaka menzura basu?

34". Bas Dean Edge Q5. Długość czynna struny w cm (licząc od kulki do końca siodełka), to w centymetrach 94.
Odpowiedz
Mateusz a z Polinskim gadal? moze jak tyle kompletow bys od niego chcial to ì z ceny zejdzie,Jest jeszcze opcja z firma NAKED strings jak ja chcialem to za 6 kompletow 220zl Draken chcial.
Odpowiedz
na razie wzialem hartke. firma - wstydu nie ma, wiec zobaczymy
Odpowiedz
(05-17-2012, 12:41 AM)darks napisał(a):
(05-16-2012, 08:54 PM)paka napisał(a): jaka menzura basu?

34". Bas Dean Edge Q5. Długość czynna struny w cm (licząc od kulki do końca siodełka), to w centymetrach 94.

Chciałem polecić DR DDT, ale do basu 35''. Na 34'' H może pękać.
Odpowiedz
Jakis czas temu gralem w dwoch zespolach, jeden strojony w B a drugi w C-drop wlasnie. Strune B mialem 130 i idac do drugiego zespolu podciagalem ja do C (reszty nie ruszalem, jakos dalo sie grac Wink) i bylo jak do grania palcami za sztywno jak dla mnie w basie 34" takze nie wiem jak ty chcesz zrobic 145 do c Wink
Odpowiedz
jak gust jak dupa indiwidualna sprawa,ja do E mam 115 i jest git.
Odpowiedz
(05-17-2012, 08:02 AM)ABACABB napisał(a): Jakis czas temu gralem w dwoch zespolach, jeden strojony w B a drugi w C-drop wlasnie. Strune B mialem 130 i idac do drugiego zespolu podciagalem ja do C (reszty nie ruszalem, jakos dalo sie grac Wink) i bylo jak do grania palcami za sztywno jak dla mnie w basie 34" takze nie wiem jak ty chcesz zrobic 145 do c Wink

Nie no, podejrzewam że .145 będzie strojona do F w takim wypadku Wink Ja czwórkę stroję w dwóch kapelach do drop b / drop c i mam .120 najgrubszą.
Fender Precision Bass MiJ/Spector Rex 5-->BigMuff Pi/Darkglass Vintage Overdrive/Darkglass Alpha Omega/Crybaby 105Q/EHX Steel Leather-->Ampeg STV3

Odpowiedz
U mnie 120 jest do C, ale niedawno miałem 115, więc struna 145 była do G niskiego, ale i w F# by dało spokojnie radę.
Takie tam granie. 

Czy ta mordka jest taka, na jaką zasłużyło to forum?
[ ] tak
[ ] bardzo tak
Odpowiedz
reav - no chyba ze tak Wink "strojenie drop-C" zrozumialem jako "najgrubsza struna bedzie C" stad moja wypowiedz.

[edit]wybaczcie, ten blad jest ze mna cale zycie i chyba nigdy sie tego nie naucze Wink btw, jezykowi pursci, sa tutaj tacy ktorzy robia jeszcze "ciekawsze" kwiatki Wink[/edit]
Odpowiedz
(05-17-2012, 08:32 AM)ABACABB napisał(a): reav - no chyba ze tak Wink "strojenie drop-C" zrozumialem jako "najgrubsza struna bedzie C" z tad moja wypowiedz.

STĄD!!!!
Odpowiedz
(05-17-2012, 08:34 AM)Hubert napisał(a):
(05-17-2012, 08:32 AM)ABACABB napisał(a): reav - no chyba ze tak Wink "strojenie drop-C" zrozumialem jako "najgrubsza struna bedzie C" z tad moja wypowiedz.

STĄD!!!!

Trolololo Wink.

Królobójców w sposób łatwy nie można zabić!
Paka - masz dojścia, żeby skołować jakąś jedną strunę 145 - Roto, DR, KS?
Takie tam granie. 

Czy ta mordka jest taka, na jaką zasłużyło to forum?
[ ] tak
[ ] bardzo tak
Odpowiedz
paka - http://www.drstrings.com/catalog/ddt-bass-strings według tej strony nie mają wersji z najgrubszą 145
ABACABB - pomyśl jeszcze raz Wink mówimy o stroju drop-C, a nie up-C Smile
Odpowiedz
Dla mnie "standardowe" drop-C to podciagniete B w standardowo nastrojonej 5-tce i reszta strun nastrojona adekwatnie [edit - mialem na mysli to co burn napisal bardziej "po ludzku" niz ja, hehe], natomiast jak chcesz zejsc nizej... To koniecznie nagraj probki Smile Ciekaw jestem jak to bedzie brzmiec, nigdy osobiscie nie zestoilem sie nizej niz drop-A (najgrubsza struna 130) i juz bylo lekko flakowato IMO.
Odpowiedz
drop- oznacza, że opuszczasz najgrubszą strunę o 2 półtony, czy drop-C to D-standard z D opuszczoną do C Big Grin
CGCF
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
a najlepiej kupta se 5ki (wiem wiem forumowo pierdole głupoty Tongue)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości