Absolutnie wszystko o STRUNACH
Zdarzyły się Wam kiedykolwiek brzęczące struny? Nie to żeby brzęczały o progi ale tak same z siebie? Brzęczy to tak, jakby gdzieś w basie coś było niedokręcone, poluzowane... Znajomy założył nowe struny Tenson za 30 zł i właśnie tak mu się porobiło. Mostek, klucze, wszystkie śrubki sprawdzaliśmy i jest ok, a wciąż coś brzęczy.
Odpowiedz
(08-26-2010, 08:44 PM)karolnroll napisał(a): Zdarzyły się Wam kiedykolwiek brzęczące struny? Nie to żeby brzęczały o progi ale tak same z siebie? Brzęczy to tak, jakby gdzieś w basie coś było niedokręcone, poluzowane... Znajomy założył nowe struny Tenson za 30 zł i właśnie tak mu się porobiło. Mostek, klucze, wszystkie śrubki sprawdzaliśmy i jest ok, a wciąż coś brzęczy.

Miałem jeden taki trefny set czerwonych warwicków. Słyszalne tylko 'na sucho' - przy głośniejszym graniu nic nie brzęczało. Pomagało mocniejsze dociśnięcie strun tuż przed siodełkiem.W każdym razie więcej już tego szitu nie kupowałem mrgreen
Fender Precision Bass MiJ/Spector Rex 5-->BigMuff Pi/Darkglass Vintage Overdrive/Darkglass Alpha Omega/Crybaby 105Q/EHX Steel Leather-->Ampeg STV3

Odpowiedz
(08-22-2010, 11:20 AM)wws napisał(a): wtf: dołóż z 10zł i kup sobie rotosoundy z podstawowej serii Roto Bass, są dość sztywne Smile Ewentualnie Warwicki czerwone, nie wiem czemu tak wszyscy po nich jadą, spoko struny, najlepsze w relacji z ceną, a zdziwilibyście się, kto na nich gra Wink



No kto na nich gra?Big Grin
Odpowiedz
(08-27-2010, 06:39 PM)leon napisał(a):
(08-22-2010, 05:59 PM)Viking napisał(a): GHS Fast Fret dobry będzie ?
uzywam od lat ... polecam

chodzi mi tylko o odświeżenie strun po albo przed np. próbą, na koncerty to już piorę w dynksie

czyli nada się ? Smile
Odpowiedz
(08-27-2010, 09:46 PM)Viking napisał(a):
(08-27-2010, 06:39 PM)leon napisał(a):
(08-22-2010, 05:59 PM)Viking napisał(a): GHS Fast Fret dobry będzie ?
uzywam od lat ... polecam

chodzi mi tylko o odświeżenie strun po albo przed np. próbą, na koncerty to już piorę w dynksie

czyli nada się ? Smile
Fast fret to jest do tego żeby łatwiej robić slajdy, nic tam Ci się po nim nie odświeży Wink a poza tym niefajne to jest, chyba że komuś nie przeszkadzają struny usrane mazidłem Wink
Odpowiedz
(08-26-2010, 08:44 PM)karolnroll napisał(a): Zdarzyły się Wam kiedykolwiek brzęczące struny? Nie to żeby brzęczały o progi ale tak same z siebie? Brzęczy to tak, jakby gdzieś w basie coś było niedokręcone, poluzowane... Znajomy założył nowe struny Tenson za 30 zł i właśnie tak mu się porobiło. Mostek, klucze, wszystkie śrubki sprawdzaliśmy i jest ok, a wciąż coś brzęczy.
z dziesięć lat temu DRy kupiłem i A brzęczała - były strasznie drogie jak na moją licealną kieszeń więc nigdy więcej tej marce nie zaufałem
Odpowiedz
Błąd! DR to najlepsze struny za rozsądną kasę. Struna A często brzęczy przez to że nie ma docisku na główce a w siodełku jest już wyrobione miejsce na odrobinę grubszą strunę. Problem rozwiązuje papierek Big Grin albo mosiężne siodełko i docisk (na zawsze).
Odpowiedz
Jeśli miałbym kiedykolwiek wrócić do roundów, to tylko i wyłącznie DR. W porównaniu do tego co oferują są bardzo niedrogie
Odpowiedz
Powiedzcie mi koledzy czy na bass o skali 35 + przewlekanie przez korpus podpasują strunki d'addario Long Scale ?? Kupowałem zawsze super long scale ale jak starczyłyby na długość longi to po co przepłacać za super long.Jeżeli ktoś już to "testował" prosze o info.
lootnick mrbass - red fighter - bs BRB LB 212N - boss gt10b - korg pandora mini - zoom q3 hd - phil jones cable - cordial cables - barczak cases
Odpowiedz
przy główce 5in-line będzie problem z G, ale 3+2 powinno starczyć.. (miałem long-scale w Mayo 34 i 1/4" ze string-thru)
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
(09-03-2010, 10:24 AM)Burning napisał(a): przy główce 5in-line będzie problem z G, ale 3+2 powinno starczyć.. (miałem long-scale w Mayo 34 i 1/4" ze string-thru)

Standardowe roto wystarczały przy przewlekaniu przez korpus? Bo chyba je właśnie wciągnę do studia.
Odpowiedz
chyba tak, ale głowy nie dam, bo wolałem sound nieprzeciągniętych (twardszy dół, wyraźniej zaznaczony atak, bardziej środkowe brzmienie)
sustainu i tak nie brakowało
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
(09-03-2010, 10:18 AM)mrbass napisał(a): Powiedzcie mi koledzy czy na bass o skali 35 + przewlekanie przez korpus podpasują strunki d'addario Long Scale ?? Kupowałem zawsze super long scale ale jak starczyłyby na długość longi to po co przepłacać za super long.Jeżeli ktoś już to "testował" prosze o info.

Mi przy 35" long scale przez korpus nie starczyły, problem jednak lezał gdzie indziej...mianowcie daddario nie maja taperów w H i E...
...mO_Om...

Cytat:"...I ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,
A potem zapytał o zarobki nasze - usiadł i zapłakał..."
Odpowiedz
(09-03-2010, 11:44 AM)SUVV napisał(a):
(09-03-2010, 10:18 AM)mrbass napisał(a): Powiedzcie mi koledzy czy na bass o skali 35 + przewlekanie przez korpus podpasują strunki d'addario Long Scale ?? Kupowałem zawsze super long scale ale jak starczyłyby na długość longi to po co przepłacać za super long.Jeżeli ktoś już to "testował" prosze o info.

Mi przy 35" long scale przez korpus nie starczyły, problem jednak lezał gdzie indziej...mianowcie daddario nie maja taperów w H i E...

No to przy skali 35 + korpus musze zostać przy super longach .A akurat u mnie mostki dają rade ze strunami bez taperów.Dzięki za info.A pozatym są jakies struny które byłyby z taperowaną h i e super long scale 36'.
lootnick mrbass - red fighter - bs BRB LB 212N - boss gt10b - korg pandora mini - zoom q3 hd - phil jones cable - cordial cables - barczak cases
Odpowiedz
mrbass
D'addario Long Scale pasują do skali 34, wg tego co napisano na opakowaniu. Ja przez nieuwagę kupiłem je właśnie to skali 35, wygląda to tak:

[Obrazek: dscf2507f.jpg]


Strun nie przewlekam przez korpus, a struny H ledwie starczyło. Nie opiera się na siodełku tak jak powinna. Z innymi na szczęście nie było problemu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 22 gości