Absolutnie wszystko o STRUNACH
No to elegancko, bo trochę za dużo góry mam, a za mało dołu. Ale ogólnie to chromy mi się podobają Smile Fendery są chyba sztywniejsze niż chromy przy tej samej grubości?
http://eluktrick.bandcamp.com
Ibanez Roadstar II RB650 (DiMarzio DP122) + Ampeg V4BH & SVT-CL + Trace Elliot 1048H
Odpowiedz
chyba Wink przede wszystkim ciut bardziej szorstkie pod palcami
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
jeśli utwór ma być zagrany w tonacji 2 tony niższej, to nie oznacza przecież, że każdy dźwięk i każdy akord ma być zagrany te 4 półtony niżej. Albo że każdy ma zostać zagrany 8 półtonów wyżej. Jest jeszcze rozwiązanie pośrednie - niektóre tak, inne tak. Akordy (jeśli chodzi o gitary) występują też w przewrotach, i całość ogólnie da się zagrać tak, żeby tonacja wokaliście odpowiadała, a żeby nie zmieniać totalnie brzmienia zespołu. A zmiana basu z EADG na BEAD, i zmiana gitar ze 'zwykłych' na barytonowe całkowicie zmieni sposób, w jaki zespół brzmi. Przecież nie jest tak, że na EADG da się grać tylko w e-moll, a jak chce się coś zagrać w c czy d, to trzeba zmieniać struny i strojenie instrumentu. Były już takie dyskusje na forum, zawsze zachwycam się jak słyszę o zespołach, które stroją się np w drop-C i wszystkie utwory grają w tonacji c-moll, choć akurat o tym czasem nie wiedzą, wiedzą raczej że grają np 0-0-0-5-7-0-0-0-10-12-0-0-0-3-4- itd.
Moim zdaniem, te utwory w których wokalista rzeczywiście nie wyrabia aż tak, że trzeba tak mocno przetransponować, można też trochę przearanżować żeby dobrze to brzmiało. Ale też może nie wszystkie trzeba transponować o tę samą wartość? Może niektóre wystarczy o pół tonu? Może niektóre mogą zostać jak są?
Uważam, że zmiana strojenia wszystkich instrumentów na niższe o 2 tony, i granie wszystkiego 'tak samo', czyli w tych samych pozycjach jak dotąd, ale dużo niżej w związku ze strojeniem, zmieni brzmienie całości dużo bardziej niż przearanżowanie lekkie utworów i granie ich rzeczywiście w innych tonacjach ale w tym samym strojeniu.
Polecam zrobić eksperyment na waszych nagranych utworach i obniżyć ich tonację (choćby w Audacity) o te właśnie 2 tony bez zmiany prędkości.
Odpowiedz
imperfect: dzięki za wywód, pomyślę nad tym Smile

Shit.. nie ma flatów Fendera do 5tki..
http://eluktrick.bandcamp.com
Ibanez Roadstar II RB650 (DiMarzio DP122) + Ampeg V4BH & SVT-CL + Trace Elliot 1048H
Odpowiedz
EB chyba robi..
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
eb, roto, natomiast thomastik ma nawet model do 6tkiSmile ale ceny tych strun sa grubeSmile
Odpowiedz
Yo. O szybką radę proszę. Parę słów, a najlepiej porównanie DRów HiBeam 45-125/45-130 z Rotosami RS 665LD 45-130. Sztywność, szorstkość, ogólne wrażenie pod palcami, brzmienie, żywotność, etc.
Odpowiedz
HiBeamy miększe, bardziej sprężyste, jaśniejsza górka i 'gładsze brzmienie', delikatne pod palcami
Rotosy twardsze, bardzie 'druciane', zamiast wysokiej góry więcej 'zgrzytu' na pograniczy górki i wysokiego środka, palce bolą
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
Thx! Emotka_2755
Odpowiedz
potrzebne druty (stalówki) do czwórki strojonej do H z taperowną 130
jakieś propozycje..?
Odpowiedz
Sadowskie, grałem w BEAD tylko na ichszych niklach, a na stalówkach na cieńszym secie i było git. Chociaż i tak wolę rotosoundy.
A, tylko, że tu w grę wchodzi jedynie set do piątki, także będziesz miał nieużywaną strunę G. Ale z setami czterech strun ze 130stką jest problem, a jeszcze żeby ta 130 była taperowana to w ogóle nie wiem czy znajdzie się coś takiego.
Warwick Corvette $$ -> SWR SM400
Odpowiedz
z Roto to jest taki secik RS66LH .065, .080, .105, .130
tylko nie wiem czy 130 jest taperowana
Odpowiedz
Nie jest, mam ten set teraz u siebie założony. Ale koniec struny jest dość wąski. Ja mam mało miejsca na mostku, i o ile większość nietaperowanych 130stek mi nie wchodzi, tak Roto mi się mieści i jest jeszcze trochę zapasu. Ale ja mam Spectorowy most, nie wiem jak to będzie u Ciebie.
Warwick Corvette $$ -> SWR SM400
Odpowiedz
to już wiem Wink
jak jest z dostępnością tych strun?
Odpowiedz
(12-26-2010, 02:59 PM)wahrocker napisał(a): z Roto to jest taki secik RS66LH .065, .080, .105, .130
tylko nie wiem czy 130 jest taperowana

Szkoda że i tak kosztują tyle co set do 5tki (przynajmniej u maczosa).

http://eluktrick.bandcamp.com
Ibanez Roadstar II RB650 (DiMarzio DP122) + Ampeg V4BH & SVT-CL + Trace Elliot 1048H
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości