Absolutnie wszystko o STRUNACH
eee... Topicu, to chyba takiego nie było... Tylko przepis na zupkę a la citizenkane kojarzę...

http://basscity.eu/thread-21-post-54259.html#pid54259
Fender Jazz Bass MIA, HB JB40FL -> Korg Pitchblack -> Boss OC-2 -> MXR Octave Bass Deluxe -> EHX Deluxe Bass Big Muff Π -> Marshall VBA 400 -> Marshall VBC 412

Alfik napisał(a):a może do rocka jak sama nazwa wskazuje zastosować jednak jazz basa
Odpowiedz
moj sposob nitrowania strun, NIE TYCZY sie
strun niklowanych. Drugi komplet RB45 zalatwilem
trzymajac 3h, stalowki dluzej moga w nitro lezec.
moze krotsza kapiel niklow da rade, bede probowal Big Grin
Siły przyrody w służbie człowieka
rower ! suko  ! !
http://www.facebook.com/illharmonix
https://www.facebook.com/yourgrooveservice/
lubie grac zle
Odpowiedz
Grałem, gdybym nie miał 3 kompletów Olympii w swoim życiu to bym nie napisał.

No ale teraz gram na Thomastikach, może stąd taka przepaść.
Odpowiedz
Panowie, rękami i nogami polecam te oto struny- Ernie Ball Coated Regular Slinky 5. Kupiłem na początku grudnia komplet u drakena. Gram na nich ok 3tyg, a nadal brzmią jak nowe. Porównując z elixirami które miałem, według mnie- te są miększe, nie są tak śliskie jak elixiry i nie są tak jak elixiry przytłumione od nowości- brzmią jak nie powlekane nowe stalówki, a do tego nic się nie łuszczy mimo iż większość czasu gram kostką. Ogólnie bardzo przyjeme manualnie struny- nie za twarde, nie za miękkie, takie w sam raz. I cenowo też da się przeżyć- 169 zł za komplet do piątki.
__________________________________________________________
MM Stingray 5 --> Ampeg Scrambler --> Ampeg SVT3 --> Ampeg SVT410 HLF
Odpowiedz
jakie flaty na Precla do funku i rocka?
dodam, że kocham roundy Big Grin
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
Wiem, że Chromy Ci nie pasują więc ich nie polecam, ale ostatnio sporo dobrego się naczytałem o Rotosach 77 Smile
http://eluktrick.bandcamp.com
Ibanez Roadstar II RB650 (DiMarzio DP122) + Ampeg V4BH & SVT-CL + Trace Elliot 1048H
Odpowiedz
Wczoraj pierwsza próba z taperowanymi Kenami Smifami - znakomicie się przebijają, mają ogromną ilośc dołu i niesamowicie mocny atak - przebijały się przez zespół i naprawdę dobrze komponowały! Polecam dla potrzebujących jasnego i dosyć trwałego brzmienia (drugi tydzień po 3 godziny dziennie grania nie skapcił ich).
Takie tam granie. 

Czy ta mordka jest taka, na jaką zasłużyło to forum?
[ ] tak
[ ] bardzo tak
Odpowiedz
(01-04-2011, 11:05 PM)Burning napisał(a): jakie flaty na Precla do funku i rocka?
dodam, że kocham roundy Big Grin

Od dwóch lat używam w Precyzji Rotosów najgrubaśniejszych (50-110). Jeśli nie boisz się ultrachamskiej twardości strun to do wspomnianych gatunków (chocia raczej do rocka, bo do funku La Belle) jak znalazł. Są jak na płaskoowijkowce raczej "chłodne" w brzmieniu i jeśli się je odpowiednio brutalnie potraktuje potrafią nawet warknąć. Przy w miarę normalnym ataku baaardzo zrównoważony sound, taki do podskórnego klasycznego rockowego basowania.

Emotka_2497
Odpowiedz
(01-05-2011, 07:19 AM)bratekr napisał(a): Wczoraj pierwsza próba z taperowanymi Kenami Smifami - znakomicie się przebijają, mają ogromną ilośc dołu i niesamowicie mocny atak - przebijały się przez zespół i naprawdę dobrze komponowały! Polecam dla potrzebujących jasnego i dosyć trwałego brzmienia (drugi tydzień po 3 godziny dziennie grania nie skapcił ich).

Mile widziana recka w aleji testerow!

Chyba ten dzial nie ruszy poki nie bedzie konkursu z nagrodami za recenzje;D
Odpowiedz
(01-05-2011, 12:52 PM)paka napisał(a):
(01-05-2011, 07:19 AM)bratekr napisał(a): Wczoraj pierwsza próba z taperowanymi Kenami Smifami - znakomicie się przebijają, mają ogromną ilośc dołu i niesamowicie mocny atak - przebijały się przez zespół i naprawdę dobrze komponowały! Polecam dla potrzebujących jasnego i dosyć trwałego brzmienia (drugi tydzień po 3 godziny dziennie grania nie skapcił ich).

Mile widziana recka w aleji testerow!

Chyba ten dzial nie ruszy poki nie bedzie konkursu z nagrodami za recenzje;D

Jak będę miał czas - napiszę reckę o nim i o polish-low.
Takie tam granie. 

Czy ta mordka jest taka, na jaką zasłużyło to forum?
[ ] tak
[ ] bardzo tak
Odpowiedz
(01-05-2011, 10:23 AM)gornik napisał(a):
(01-04-2011, 11:05 PM)Burning napisał(a): jakie flaty na Precla do funku i rocka?
dodam, że kocham roundy Big Grin

Od dwóch lat używam w Precyzji Rotosów najgrubaśniejszych (50-110). Jeśli nie boisz się ultrachamskiej twardości strun to do wspomnianych gatunków (chocia raczej do rocka, bo do funku La Belle) jak znalazł. Są jak na płaskoowijkowce raczej "chłodne" w brzmieniu i jeśli się je odpowiednio brutalnie potraktuje potrafią nawet warknąć. Przy w miarę normalnym ataku baaardzo zrównoważony sound, taki do podskórnego klasycznego rockowego basowania.

Emotka_2497

Myślisz że dzięki swojej "ultrachamskiej twardości" sprawdziłyby się w stroju DGCF? Nie byłoby zbyt flakowate? (lubię przypierdolić porządnie kostką Smile )
http://eluktrick.bandcamp.com
Ibanez Roadstar II RB650 (DiMarzio DP122) + Ampeg V4BH & SVT-CL + Trace Elliot 1048H
Odpowiedz
Grałem w takim strojeniu na flatach Roto syg. Steve'a Harrisa i było bardzo fajnie jak dla mnie. Też nie lubię flaków bo podobnie jak ty gram głównie kostką.
Odpowiedz
(01-07-2011, 01:36 PM)baton napisał(a): Myślisz że dzięki swojej "ultrachamskiej twardości" sprawdziłyby się w stroju DGCF? Nie byłoby zbyt flakowate? (lubię przypierdolić porządnie kostką Smile )

a jakie masz teraz? albo jakie miales w tym stroju do tej pory, bo ja ciagle poszukuje Smile
Odpowiedz
(01-07-2011, 06:48 PM)Andrzejoff napisał(a):
(01-07-2011, 01:36 PM)baton napisał(a): Myślisz że dzięki swojej "ultrachamskiej twardości" sprawdziłyby się w stroju DGCF? Nie byłoby zbyt flakowate? (lubię przypierdolić porządnie kostką Smile )

a jakie masz teraz? albo jakie miales w tym stroju do tej pory, bo ja ciagle poszukuje Smile

Ja grałem przez jakiś czas na D'addario Pro Steels w 50-110 w takim strojeniu i było całkiem spoko ze sztywnością.
Odpowiedz
(01-07-2011, 01:36 PM)baton napisał(a): Myślisz że dzięki swojej "ultrachamskiej twardości" sprawdziłyby się w stroju DGCF? Nie byłoby zbyt flakowate? (lubię przypierdolić porządnie kostką Smile )

Czasami przestrajałem bas do D i nie było kisielu ale zaznaczam, że nie przerabiałem rozmiarów cieńszych niż 50-110.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości