Absolutnie wszystko o STRUNACH
(01-05-2011, 12:52 PM)paka napisał(a):
(01-05-2011, 07:19 AM)bratekr napisał(a): Wczoraj pierwsza próba z taperowanymi Kenami Smifami (...)

Mile widziana recka w aleji testerow!

Chyba ten dzial nie ruszy poki nie bedzie konkursu z nagrodami za recenzje;D

Właśnie troche kapa w sumie Undecided
Odpowiedz
Na feriach obiecuję napisać reckę sznurków i Polish Love - pisałem już, ale się deklaruję tym razem Wink.
Takie tam granie. 

Czy ta mordka jest taka, na jaką zasłużyło to forum?
[ ] tak
[ ] bardzo tak
Odpowiedz
super! Smile
Odpowiedz
Zakupiłem na szybkiego, coś taniego na jutrzejszego wośp'a. W sklepie mieli Hartke. Właśnie je założyłem. I... zonk, struna G brzmi jak karton:/. Reszta sznurków odzywa się ładnym dzwonem, tylko G jedzie kartonem. W sumie nie powinienem się dziwić, w końcu to Hartke.... ;P
Odpowiedz
Hartke robi słabe sznurki niestety, jak uwielbiam ich paczki na alu tak struny i tekturowe membrany to wrong direction mate... ;/
Odpowiedz
Struny Hartke ssą drastycznie. Miałem z nimi ten sam problem, co z czerwonymi stalowymi Warwickami: kilka kompletów i w każdym przynajmniej jedna struna wadliwa. W jednym G... nie stroiła. Nie wiem, jakim cudem - ale po nastrojeniu pustej nie stroiła na progach i to dramatycznie. Nie miałem pojęcia, ze to w ogóle możliwe... Myślałem, że coś z menzurą się popierdoliło (ale żeby aż tak?), założyłem starą (D'Addario chyba) i było ok... Nevermore.
Odpowiedz
Nie maiłem innej opcji, nie chciałem topić kasy w nowe sznurki za kilkadziesiąt złotych, które i tak szybko padną. Jedyne z tanich jakie były w sklepie były to Hartke... i wiem już, że nigdy więcej.

Co do Warwicków czerwonych (stalówki), miałem kilka kompletów i nigdy nie zdarzyło się, że była jakaś struna felerna. Jak dla mnie w kategorii cena/jakość Warwick Red RULEZ! Smile
Odpowiedz
co sądzicie o daddario eps170? warto? Obecnie uzywam czerwonych stalowych warwickow
fender -> fender -> fender
Odpowiedz
Miałem już z 3 komplety tych strun ale inne rozmiary. Bardzo jasno brzmiące, całkiem przyjemne, nie mam większych zastrzeżeń. Wg niektórych szybko padają ale znalazłem na to genialną receptę : trzeba mniej ćwiczyć Wink
Odpowiedz
(01-08-2011, 10:25 PM)Domo napisał(a): Miałem już z 3 komplety tych strun ale inne rozmiary. Bardzo jasno brzmiące, całkiem przyjemne, nie mam większych zastrzeżeń. Wg niektórych szybko padają ale znalazłem na to genialną receptę : trzeba mniej ćwiczyć Wink

No to pewnie sobie odpuszcze, okropnie mi się pocą ręce więc pewnie szybko by padły. Jakie struny 70-80 zł polecacie, wolno padające?
fender -> fender -> fender
Odpowiedz
Sadowskie stalowe są bardzo ok, gdyby nie to że potrzebuję dobrej B struny to bym dalej na nich grał.
Odpowiedz
(01-08-2011, 09:41 PM)SeBas napisał(a): Co do Warwicków czerwonych (stalówki), miałem kilka kompletów i nigdy nie zdarzyło się, że była jakaś struna felerna. Jak dla mnie w kategorii cena/jakość Warwick Red RULEZ! Smile

A mi się nie zdarzyło, by któraś nie była felerna...

(01-08-2011, 10:52 PM)Bolem napisał(a): Jakie struny 70-80 zł polecacie, wolno padające?

Wg mnie zupełnie sensowne są EBSy.
Odpowiedz
(01-09-2011, 01:17 AM)Basstard napisał(a):
(01-08-2011, 09:41 PM)SeBas napisał(a): Co do Warwicków czerwonych (stalówki), miałem kilka kompletów i nigdy nie zdarzyło się, że była jakaś struna felerna. Jak dla mnie w kategorii cena/jakość Warwick Red RULEZ! Smile

A mi się nie zdarzyło, by któraś nie była felerna...

(01-08-2011, 10:52 PM)Bolem napisał(a): Jakie struny 70-80 zł polecacie, wolno padające?

Wg mnie zupełnie sensowne są EBSy.

Ernie Balle długo brzmią równo. Rotosy szybko tracą brzmienie w tej kategorii cenowej.
Takie tam granie. 

Czy ta mordka jest taka, na jaką zasłużyło to forum?
[ ] tak
[ ] bardzo tak
Odpowiedz
(01-08-2011, 10:10 PM)Bolem napisał(a): co sądzicie o daddario eps170? warto? Obecnie uzywam czerwonych stalowych warwickow

(01-08-2011, 10:25 PM)Domo napisał(a): Miałem już z 3 komplety tych strun ale inne rozmiary. Bardzo jasno brzmiące, całkiem przyjemne, nie mam większych zastrzeżeń. Wg niektórych szybko padają ale znalazłem na to genialną receptę : trzeba mniej ćwiczyć Wink

Co do D'Addario EPS - sam używam, jeżeli chodzi o brzmienie to ostatnio moje ulubione, z tym że faktycznie szybko padają i nie za bardzo nadają się do wielokrotnego odświeżania, widocznie po jakimś czasie chyba nieodwracalnie tracą swoje właściwości.

Ostatnio szukam jakichś alternatyw dla tych strun, o podobnym brzmieniu ale zdecydowanie dłuższej żywotności. Pomożecie?
[Obrazek: 7w41Jta.jpg]
Odpowiedz
(01-08-2011, 10:52 PM)Bolem napisał(a):
(01-08-2011, 10:25 PM)Domo napisał(a): Miałem już z 3 komplety tych strun ale inne rozmiary. Bardzo jasno brzmiące, całkiem przyjemne, nie mam większych zastrzeżeń. Wg niektórych szybko padają ale znalazłem na to genialną receptę : trzeba mniej ćwiczyć Wink

No to pewnie sobie odpuszcze, okropnie mi się pocą ręce więc pewnie szybko by padły. Jakie struny 70-80 zł polecacie, wolno padające?

z nikli EB Slinky Nickel, ze stalowek Ken Smith Rock Masters
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości