Monitory bliskiego pola
#76
(08-27-2012, 11:12 PM)Andrzejoff napisał(a): jest sens inwestowac w monitory KRK? polka raczej srednia do 2k za parę

Nie ma. Te "monitory" brzmią jak zza koca Tongue BTW - posiadam parę KRK RP6 G2 już długo Wink Za to KRK VXT6 brzmią zajebiście i tutaj możemy pisać o monitorach bez cudzysłowu (miałem test A/B podczas zakupu - niestety VXT6 2x droższe) Big Grin

Poważnie - z budżetem poniżej 3k zł nie ma co sobie dupy zawracać (polecam to co i mazdahowi).
Odpowiedz
#77
Ostatnio miałem pogadankę z Kowalem na temat monitorów do domu.
Pokój raczej mały, ok. 16/18m2, akustyka kiepska. Basy może szczególnie nie dudnią, ale rewelacji nie ma.
Na pewno będę miał zamiar dać jeden/dwa ustroje z wełny, głównie żeby wygłuszyć pomieszczenie.

Kowal zasugerował NS-10 + kręcenie basów na jakiś dobrych słuchawkach. Wydaje się to być rozsądnym rozwiązaniem, do pomocy będę miał jeszcze kolumny B&W, modelu nie pamiętam- już jakaś wyższa półka (ofc nie monitory, zwykłe kolumny).

Co sądzicie o takiej opcji? Macie z tym jakieś doświadczenia? Za i przeciw? Podzielcie się uwagami Smile
Odpowiedz
#78
NS-10 to industry standard, a z dołem na nich jest tak, że jeśli słychać, to już za dużo Wink
od siebie polecę Adam Audio A7 - używki nie są ekstremalnie drogie.

Pomieszczenie policz i zrób dobrą, lub chociaż sensowną akustykę - to daje więcej niż najlepsze Geneleci.
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#79
A7 poznałem dość dobrze, mamy takie w szkole. Fajne są- tak na prawdę nie brak im prawie niczego (w pomieszczeniu gdzie stoją, jest dość problematyczne miejsce, jeżeli chodzi o dół). Tylko trochę będę musiał jeszcze na nie poodkładać, jeżeli się zdecyduję Smile
A porównywałeś A7 i A7x? W czym tkwi główna różnica?
Edyt:
Na dzwiek.org ludzie piszą, że jest jakaś znaczna różnica w dole. W takim razie muszę posłuchać tych A7 w trochę lepszym pomieszczeniu (chociaż nie wiem na ile będzie to słuszne, bo podejrzewam że w moim pokoju A7 zabrzmią gorzej, jeżeli chodzi o dół, niż w tym ''studio'' w szkole...).
Odpowiedz
#80
porównywałem bezpośrednio
A7X posiadam - Xy mają więcej konturu, co skompensowałem regulacją na tylnym panelu
imho góra jest lepsza - nowy, poprawiony przetwornik, natomiast dół ciut 'za duży' - trzeba brać poprawkę przy miksie, żeby dołu nie zabrakło
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#81
nieco inne pytanie
jakie tanie średniopolówki?
nie będzie na tym głównego kręcenia soundu, raczej chodzi o to, żeby gitarzystom było wygodnie nagrywać w reżyserce - zatem przede wszystkim czytelny środek, ale głównym kryterium jest cena.
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#82
A dlaczego nie możesz do tego wykorzystać monitorów głownych?
Zapraszam na stronę mojego bandu Omni mOdO- http://www.facebook.com/OmnimOdO
Odpowiedz
#83
nie chcę wozić ciągle Adamów z domu do studio...
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#84
(11-16-2012, 09:15 AM)Burning napisał(a): nieco inne pytanie
jakie tanie średniopolówki?
nie będzie na tym głównego kręcenia soundu, raczej chodzi o to, żeby gitarzystom było wygodnie nagrywać w reżyserce - zatem przede wszystkim czytelny środek, ale głównym kryterium jest cena.

Ale brzmienie będziesz na tym kręcić czy tylko jako odsłuch? Bo do tego zwykłe M-Audio spokojnie by styknęły...
Odpowiedz
#85
faktycznie takie BX8 i CX8 za około 1100-1200zł mogłyby być bardzo ok, ale ponoć (gearslutz) KRK RP8 zjadają je w tej klasie cenowej (fanem KRK nie jestem, więc jeśli M-audio są jeszcze gorsze.. :S )
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#86
(11-16-2012, 01:30 PM)Burning napisał(a): faktycznie takie BX8 i CX8 za około 1100-1200zł mogłyby być bardzo ok, ale ponoć (gearslutz) KRK RP8 zjadają je w tej klasie cenowej (fanem KRK nie jestem, więc jeśli M-audio są jeszcze gorsze.. :S )
No mi się wydaje, że szkoda trochę kasy. Lepiej wozić Adamy o ile nie jest to jakieś mega utrudnienie, a taką gotówkę przeznaczyć na coś pożytecznego... np. przepić Wink

Ale miałem kiedyś okazję posłuchać jakiś Behringerów (nie pamiętam modelu) i były zdecydowanie ciekawsze niż stające obok Alesisy, Samsony i inne takie. A cenowo to chyba przystępne graty. Idź do Rock'n'Rolla, tam powinni mieć, bo handlują tym.
Zapraszam na stronę mojego bandu Omni mOdO- http://www.facebook.com/OmnimOdO
Odpowiedz
#87
postanowiłem wydać 2x więcej kasy na ISOcab od Randalla i robić nagrywki w domu Emotka_2755
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#88
(11-16-2012, 07:56 PM)Burning napisał(a): postanowiłem wydać 2x więcej kasy na ISOcab od Randalla i robić nagrywki w domu Emotka_2755
Nie znałem tego, ale zajebiste Big Grin

A testowałeś to już kiedyś?
Zapraszam na stronę mojego bandu Omni mOdO- http://www.facebook.com/OmnimOdO
Odpowiedz
#89
inaczej tez zwane amp closet.

jaka jest zasadniczna roznica miedzy nagraniu w takim pudelku a normalnie w pomieszczeniu z w miare spoko akustyka?


do basu tez sie nadaje?
Odpowiedz
#90
Z basem gorzej, ze względu na długość fali.. nie przepadam za basem nagrywanym z kilku cm, ale w metalu bliskie ustawienie mików do gitar się sprawdza.
Pomieszczenie ze spoko akustyką zawsze jest spoko, ale mam na tyle dobry pogłos cyfrowy (wykorzystuje zdolności wektorowe kart graficznych Smile ), że ostatnio za piecem i tak ustawiałem gobo i przykrywałem całość kołdrą.
Niestety odpada możliwość dogrania ambientu, ale coś za coś - będę miał możliwość robienia reampingu i trackingu w domu, a sound kręcić już na A7Xach.
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości