ALLEGRO - prośby, pytania, kwiatki - BEZ OGŁASZANIA SIĘ
Najmniejszy problem jest z preclowym splitem - można sobie ustawić tilt na każdym i dopracować odpowiednią wysokość nadbiegunników względem strun. Fajny patent jest też w niektórych pickupach Bartolini (to wygięcie z wierzchu) czy u Yamahy BB (sztabkowy singiel z wygieciem). W pickupach MM rozwiązali to zwyczajnie wysuwając nadbiegunniki o odpowiednią wysokość. A takie DiMarzio ma regulowane wkręty jako nadbiegunniki...
Odpowiedz
Jak ustawisz za duzy tilt na preclu to przestaje byc humbuckerem i zaczyna brumić, bo kazda cewka zbiera nieco inny brum (jest pod innym kątem) i wtedy efekt odwracania fazy brumu jest mniej slyszalny. Ale to taka ciekawostka;D
Odpowiedz
Mam opcję kupić egzotyczny (czyt. dziś się dowiedziałem że takie coś istnieje), potencjalnie fajny head lampowy w Krakowie i szukam chętnego, który go w moim imieniu przetestuje, bo mam w ..uj daleko Sad
Najchętniej kogoś, kto ma doświadczenie z Ampegiem SVT-CL, bo - oprócz ogólnej oceny stanu - właśnie porównanie brzmienia z tym headem najbardziej mnie interesuje.
Jak ktoś reflektuje to PW, przekażę szczegóły.
Gram rocka, grunge, covery oraz wesela Cool
Odpowiedz
http://allegro.pl/glowa-basowa-eden-rs-7...00750.html dobre to to czy jakiś shit class D?
Odpowiedz
(08-27-2013, 10:25 AM)pinio napisał(a): http://allegro.pl/glowa-basowa-eden-rs-7...00750.html dobre to to czy jakiś shit class D?

Waga: 12.5 kg
Odpowiedz
Genz też lekki jest, a daje radę, ale grałem tylko jedną próbę więc za wiele się nie wypowiem. Już mi nie chodzi o moc, ale bardziej brzmienie. Mi 300W styknie.

Edyta: Groza, nie znasz się, tu piszą http://www.talkbass.com/reviews/showprod...700/cat/25 że jest heavy Wink mrred
Odpowiedz
(08-27-2013, 08:04 AM)OMSON napisał(a): Najmniejszy problem jest z preclowym splitem - można sobie ustawić tilt na każdym i dopracować odpowiednią wysokość nadbiegunników względem strun. Fajny patent jest też w niektórych pickupach Bartolini (to wygięcie z wierzchu) czy u Yamahy BB (sztabkowy singiel z wygieciem). W pickupach MM rozwiązali to zwyczajnie wysuwając nadbiegunniki o odpowiednią wysokość. A takie DiMarzio ma regulowane wkręty jako nadbiegunniki...

najlepsza opcja jesli chodzi o to jest w g&lach- osobna regulacja każdego magnesu imbusem bez potrzeby rozkręcania czegokolwiek/zdejmowania strun

pinio- grałem na podobnym nemesisie (możliwe, że inna moc, ale przedni panel świecił się w ten charakterystyczny sposób), ale chyba 3 lata temu. Z tego co pamiętam plastik, mlask, hifi. Nie spodobał mi się. Na Twoim miejscu kupiłbym po prostu ampega b2re, uważam, że jeżeli basista nie do końca wie czego chce to może spokojnie celować w ampega i nie będzie zawiedziony.
fender -> fender -> fender
Odpowiedz
http://allegro.pl/glowa-basowa-eden-e-30...95935.html macał ktoś tego? Jakie wrażenia?
Odpowiedz
(08-27-2013, 11:36 AM)Bolem napisał(a): najlepsza opcja jesli chodzi o to jest w g&lach- osobna regulacja każdego magnesu imbusem bez potrzeby rozkręcania czegokolwiek/zdejmowania strun

Tia - nie rozumiem kiego chuja wafla nie jest tak we wszystkich pickupach od 300 lat.
Odpowiedz
(08-27-2013, 10:25 AM)pinio napisał(a): http://allegro.pl/glowa-basowa-eden-rs-7...00750.html dobre to to czy jakiś shit class D?

Jak Edena lubię, tak cała seria Nemesis mi osobiście kompletnie nie podchodzi.

Wysłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 4


Odpowiedz
(08-27-2013, 12:08 PM)groza napisał(a):
(08-27-2013, 11:36 AM)Bolem napisał(a): najlepsza opcja jesli chodzi o to jest w g&lach- osobna regulacja każdego magnesu imbusem bez potrzeby rozkręcania czegokolwiek/zdejmowania strun

Tia - nie rozumiem kiego chuja wafla nie jest tak we wszystkich pickupach od 300 lat.

Wielu rzeczy nie ma od 300 lat, chociaż się sprawdzają... Big Grin Weźmy pierwszy przykład z brzegu - skala 35" przy planowaniu budowy instrumentów niżej strojonych (piątki i szóstki z definicji). Schodząc w dół, w okolice B i niżej, ten głupi cal jednak zaczyna robić różnicę... Prosta zależność fizyczna. Oczywiście są też bardzo dobrze brzmiące tego typu instrumenty w standardowej skali 34", ale jednak. Wink Zwiększa się szansa na dobrze brzmiące B! Smile
Odpowiedz
Sprawdzałeś?Smile
Odpowiedz
(08-27-2013, 12:42 PM)groza napisał(a): Sprawdzałeś?Smile

W starym BassPalyerze był test 25-ciu rożnych piątek w przedziale jakieś 1,5-4k $. Ostatecznie wyciągnęli podobny wniosek (że wszyscy producenci mogliby budować piątki z wydłużoną skalą) Wink

A ja zauważyłem to samo w Spectorze względem MM chociażby.
Odpowiedz
w Yamaże TRB1005 którą niedawno macałem, struna B była do dupy, znacznie gorsza niż w mojej 34-calowej BB415. Natomiast G i D były bez sensu napięte i brzmiały jak jakiś klawesyn, nie bas. Więc nie ma reguły Tongue
Dodam, że oba basy miały takie same struny - świeże D'Addario ProSteels .045-.135.
[Obrazek: 17m.gif]
Odpowiedz
(08-27-2013, 12:55 PM)OMSON napisał(a): A ja zauważyłem to samo w Spectorze względem MM chociażby.

Zauważyłem, że kopnięta świnia wydaje inny dźwięk od kopniętego strusia emu... to napewno przez to, że emu kopałem butem o rozmiarze 46, a świnię - 47 Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 17 gości