Klinika GASu
IMHO większe prawdopodobieństwo skutecznego ukręcenia w gęstym miksie.

W linii masz pełne pasmo i dynamikę, jeżeli jest wzięta z dobrego sprzętu. Z łańcucha mikrofon - paczka - pre (wykluczamy wpływ końcówki, chyba że lampa) - cotamprzed z perspektywy gutka wychodzi nieznana raczej mu wypadkowa. Nie mówię że brzmienie jest nie takie jak trzeba, ale przeciętny realizator raczej ma pojęcie jak osadzić linię niż bas z teksturą. Kolejne pytanie - czy tekstura się przebije? Trzeba kręcić, na co nie ma czasu za bardzo. Dajesz dobry sygnał ze składnikami, których potrzebuje - jest ok.

W nagraniach IMHO są inne realia. Jeszcze jedno - zaznaczam - w gęstych miksach. Jeżeli jest miejsce, można się bawić.



"Some people like cupcakes better. I for one care less for them!"
Odpowiedz
Bolem: po 1 w miku masz przesłuchy. Scena mała, mik zbiera okolice.. szczególnie dudnienie pomieszczenia.
Z git możesz ściąć dół i będzie hulać, a z basu średnio.
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
SM 57 jest IMHO całkiem ok do basu na koncert, używam od kilku sztuk i spoko daje radę (jak potem odsłuchiwałem na nagraniach z koncertu). Chociaż zdarzały się różne warunki...

Co do GASu:


Darkglassa...
Odpowiedz
(01-21-2014, 11:49 PM)Burning napisał(a): Bolem: po 1 w miku masz przesłuchy. Scena mała, mik zbiera okolice.. szczególnie dudnienie pomieszczenia.
Z git możesz ściąć dół i będzie hulać, a z basu średnio.

Oj tam.
A wokal nie zbiera przesłuchów? A bębny?
A gitara? Gitara oprócz tego że przesłuchy i dudnienie, to jeszcze post EQ i wpływ paczki - a jakoś nikt nie prosi o gitarę po linii i to najlepiej bez przesteru bo przeszkadza Wink

Moje doświadczenia są takie - jak proszę o SM57 to prawie zawsze jest dobrze albo bardzo dobrze, jak daję sygnał DI to prawie zawsze jest źle albo bardzo źle.

http://www.youtube.com/watch?v=o5MLaFXqnPk - tak z przodu brzmi precel na flatach z SM57, dobrze słychać od 2.27
http://www.youtube.com/watch?v=jeRSBRTTYt4 - tak brzmi po linii. Słychać "dechę" od 3.07-3.15 przez chwilkę bo ogólnie to prawie w ogóle nie słychać - albo jakiś plastikowy klekot w górze.

Odpowiedz
Nad SM57 się zastanowię.

A są jakieś rackowe rozwiązania DI? Radial wszystko super i mocno się nad nim zastanawiałem ale przez 90% koncertów mój szpej robi za backline całej imprezy a średnio widzi mi się udostępnianie również pedalboardu (pierdolnik level: hard) innym basistom których dziwnie często przerasta już koncepcja kolejności dwóch preampów w racku (svt3pro, sans).

tl;dr Wzmak ustawiany na gigu raz a porządnie, pedałbord nie wchodzi w gre.
P O Z I O M
Z A D O W O L E N I A
D O M A N A
[Obrazek: 5oTDjh4.png]
Odpowiedz
radiala sie kladzie na piecu i wpina w head złączkąSmile
Odpowiedz
To wpinaj ich w samego sansa i tyle, kwestia przepiecia jednego kabla. W sansie jest di. Jak w sansie nie dziala to wpinaj ich w samego 3pro :p
Odpowiedz
Nie nie, problem polega na czymś trochę innym (albo to ja nie zrozumiałem). Mam zepsute wyjście DI w SVT3pro (oberwana na amen kontrolka od poziomu) i do tej pory używałem Sansampa RBI jako DI na żywo i kolorku do ampega.

Ostatnio (zmieniłem wiosło ze Spectora Euro na ZONa) charakter RBI przestał mi pasować, ergo nie chcę go mieć w torze, a zachować jakoś możliwość rackowego DI - jest to bardzo wygodne na żywo w sytuacjach w jakich gram.
P O Z I O M
Z A D O W O L E N I A
D O M A N A
[Obrazek: 5oTDjh4.png]
Odpowiedz
Napraw ampega? Wink
Warwick->Warwick->Warwick.

[Obrazek: sFxH1j7l.png]
Odpowiedz
(01-22-2014, 11:03 AM)Aval napisał(a): Napraw ampega? Wink

Też o tym myślałem mrgreen
Tylko nie bardzo wiem skąd ściągnąć brakujące części (Markus mówił że praktycznie nie do dostania u nas jak ten wzmak poprawiał kiedyś).
P O Z I O M
Z A D O W O L E N I A
D O M A N A
[Obrazek: 5oTDjh4.png]
Odpowiedz
Jeśli dobrze zrozumiałem, to uwaliłeś potencjometr, jak uwaliłem potencjometr od gniazda słuchawkowego w karcie E-Mu, to też miałem problem z dostaniem. Zlutowałem piny ze sobą i gra mrgreen Może tędy droga? Wink
Odpowiedz
(01-22-2014, 11:02 AM)Doman napisał(a): Nie nie, problem polega na czymś trochę innym (albo to ja nie zrozumiałem). Mam zepsute wyjście DI w SVT3pro (oberwana na amen kontrolka od poziomu) i do tej pory używałem Sansampa RBI jako DI na żywo i kolorku do ampega.

Ostatnio (zmieniłem wiosło ze Spectora Euro na ZONa) charakter RBI przestał mi pasować, ergo nie chcę go mieć w torze, a zachować jakoś możliwość rackowego DI - jest to bardzo wygodne na żywo w sytuacjach w jakich gram.

Aaaj aj aj. Pozostaje zwrócenie się do dystrybutora i zabulelnie? Miałbyś kłopot z głowy a wyszłoby taniej niż zakup innego DI, zwłaszcza rackowego.
Albo polutowanie na stałe z pominięciem potka, na jakimś sensownym poziomie sygnału.

Możesz też kupić ode mnie SVP-PRO, ale tam też DI nie działa Big Grin Z tym że potek raczej jest sprawny.
Odpowiedz
(01-22-2014, 11:06 AM)Doman napisał(a):
(01-22-2014, 11:03 AM)Aval napisał(a): Napraw ampega? Wink

Też o tym myślałem mrgreen
Tylko nie bardzo wiem skąd ściągnąć brakujące części (Markus mówił że praktycznie nie do dostania u nas jak ten wzmak poprawiał kiedyś).

zerknij czy nie ma takiego na floptops.net

ja za chwile robie tam zamowienie wiec mozna ppdzielic koszt wysylki



a.
[Obrazek: sss6.jpg]
Odpowiedz
(01-22-2014, 11:18 AM)silent-scream napisał(a):
(01-22-2014, 11:06 AM)Doman napisał(a):
(01-22-2014, 11:03 AM)Aval napisał(a): Napraw ampega? Wink

Też o tym myślałem mrgreen
Tylko nie bardzo wiem skąd ściągnąć brakujące części (Markus mówił że praktycznie nie do dostania u nas jak ten wzmak poprawiał kiedyś).

zerknij czy nie ma takiego na floptops.net

ja za chwile robie tam zamowienie wiec mozna ppdzielic koszt wysylki



a.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Ummm, gdzie? Bo nie ma takiej strony jak floptops.net. Wink
P O Z I O M
Z A D O W O L E N I A
D O M A N A
[Obrazek: 5oTDjh4.png]
Odpowiedz
fliptops.net
Warwick->Warwick->Warwick.

[Obrazek: sFxH1j7l.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 16 gości