[INDEKS] Jaki sprzęt kupić?
Panowie,

jaki usztywniany futerał do basu ? żadne trumny i sztywniaki. ma być lekko, ale bezpiecznie.
do precla
F
Odpowiedz
Canto? Mam taki z 20 mm pianką i sobie chwałę. Trzeci czy czwarty rok już że mną i trzyma elegancko.
Takie tam granie. 

Czy ta mordka jest taka, na jaką zasłużyło to forum?
[ ] tak
[ ] bardzo tak
Odpowiedz
Uszanowanko.
Naszła mnie taka myśl, że w nieokreślonej przyszłości, chciałbym kupić komplet korpus+gryf do
P-Bassa. Chcę coś sobie na tym autorsko pobazgrać i kiedyś złożyć z tego wiosło.
Przeglądam internet, wiadomo Warmoth, Guitar Project… ale natrafiłem na korpusy i gryfy od Hosco.
Czy ktoś miał z tym styczność?
Ktoś poleca?

Odpowiedz
(12-20-2018, 09:01 PM)Kempes napisał(a): Uszanowanko.
Naszła mnie taka myśl, że w nieokreślonej przyszłości, chciałbym kupić komplet korpus+gryf do
P-Bassa. Chcę coś sobie na tym autorsko pobazgrać i kiedyś złożyć z tego wiosło.
Przeglądam internet, wiadomo Warmoth, Guitar Project… ale natrafiłem na korpusy i gryfy od Hosco.
Czy ktoś miał z tym styczność?
Ktoś poleca?

Kiedyś w necie czytałem opinie, że to całkiem spoko prefabrykaty i część mniejszych manufaktur skrobie na tym swoje basy  Smile
obrazki się zesrały.

Odpowiedz
(12-20-2018, 09:01 PM)Kempes napisał(a): Uszanowanko.
Naszła mnie taka myśl, że w nieokreślonej przyszłości, chciałbym kupić komplet korpus+gryf do
P-Bassa. Chcę coś sobie na tym autorsko pobazgrać i kiedyś złożyć z tego wiosło.
Przeglądam internet, wiadomo Warmoth, Guitar Project… ale natrafiłem na korpusy i gryfy od Hosco.
Czy ktoś miał z tym styczność?
Ktoś poleca?

Mogę Ci dać body do pobazgrania i zalakierujemy do zrobienia, tylko czym chcesz to bazgrac.
Odpowiedz
(12-20-2018, 10:01 PM)Mateusz napisał(a):
(12-20-2018, 09:01 PM)Kempes napisał(a): Uszanowanko.
Naszła mnie taka myśl, że w nieokreślonej przyszłości, chciałbym kupić komplet korpus+gryf do
P-Bassa. Chcę coś sobie na tym autorsko pobazgrać i kiedyś złożyć z tego wiosło.
Przeglądam internet, wiadomo Warmoth, Guitar Project… ale natrafiłem na korpusy i gryfy od Hosco.
Czy ktoś miał z tym styczność?
Ktoś poleca?

Mogę Ci dać body do pobazgrania i zalakierujemy do zrobienia, tylko czym chcesz to bazgrac.

Nie mam pojęcia!

Ogólnie to sprawa na przyszłość, więc sam jeszcze nie zdecydowałem, co i jaką techniką chciałbym malować korpus/główkę.
Jest kilka opcji.
1. Na gładkim białym lakierze pobawić się w czarny kontur.
2. Przygotować kredowy top jak do oleju na desce i namalować coś farbami olejnymi, potem zabezpieczyć całość lakierem.
3. Podobna opcja jak wyżej, tylko zamiast oleju - ołówek i na koniec lakier.

Na razie robię rozeznanie : )

Odpowiedz
(12-20-2018, 09:01 PM)Kempes napisał(a): Uszanowanko.
Naszła mnie taka myśl, że w nieokreślonej przyszłości, chciałbym kupić komplet korpus+gryf do
P-Bassa. Chcę coś sobie na tym autorsko pobazgrać i kiedyś złożyć z tego wiosło.
Przeglądam internet, wiadomo Warmoth, Guitar Project… ale natrafiłem na korpusy i gryfy od Hosco.
Czy ktoś miał z tym styczność?
Ktoś poleca?

https://www.forumlutnicze.pl/viewtopic.p...Zhnj2Nsr-I

Tutaj piszą, że całkiem spoko wykonane, że nie trzeba było nic poprawiać w tych zakupionych z GC marki Hosco.
Odpowiedz
Chodzi za mną jakaś zmiana we wzmaku...
Co was bardziej przekonuje - SVT3pro, czy b7k+tańszy wzmak (Trace? MarkBass? TC?)?
Niech mnie ktoś przekona, albo wybije głupie pomysły z głowy Tongue.



Póki co mam w podłodze Chaos Drive'a, BigMuffa i kompresor TC i wpinam to w wysłużonego MAGa300, na którego przyszła już chyba pora...
Odpowiedz
Ja, odkąd w całości przesiadłem się na SWRy ST-220 i 350 Red Face, zupełnie przestałem szanować SVT3-Pro Big Grin Zrobić jeszcze fix na aural enhancer i masz bardzo dobry head, który dla mnie brzmieniem znajdzie się w dużo większej ilości sytuacji niż SVT3-Pro.
Odpowiedz
(12-21-2018, 07:36 AM)Kempes napisał(a):
(12-20-2018, 10:01 PM)Mateusz napisał(a):
(12-20-2018, 09:01 PM)Kempes napisał(a): Uszanowanko.
Naszła mnie taka myśl, że w nieokreślonej przyszłości, chciałbym kupić komplet korpus+gryf do
P-Bassa. Chcę coś sobie na tym autorsko pobazgrać i kiedyś złożyć z tego wiosło.
Przeglądam internet, wiadomo Warmoth, Guitar Project… ale natrafiłem na korpusy i gryfy od Hosco.
Czy ktoś miał z tym styczność?
Ktoś poleca?

Mogę Ci dać body do pobazgrania i zalakierujemy do zrobienia, tylko czym chcesz to bazgrac.

Nie mam pojęcia!

Ogólnie to sprawa na przyszłość, więc sam jeszcze nie zdecydowałem, co i jaką techniką chciałbym malować korpus/główkę.
Jest kilka opcji.
1. Na gładkim białym lakierze pobawić się w czarny kontur.
2. Przygotować kredowy top jak do oleju na desce i namalować coś farbami olejnymi, potem zabezpieczyć całość lakierem.
3. Podobna opcja jak wyżej, tylko zamiast oleju - ołówek i na koniec lakier.

Na razie robię rozeznanie : )

No to nie jest takie hop siup trzeba porobić testy czy ta chemia sie nie gryzie.

Można gitare polakierować na biało, położyć na to nitro jedna warstwę i potem czarnym markerem się pobawić, tylko potem ostrożnie wypylac cienkie warstwy bo marker spłynie.

Można użyć połozyć białą  bazę i pędzelkiem nakładać czarną, ale potem trzebą tą  warstwę w ciągu 8 zamknąć lakierem bezbarwnym

Albo dac białą warstwę i na to nitro i dac porzadnie wyschnąć żeby sie nie gryzło i potem czarna baze rozpuscic w malej ilosci nitro i to pedzelkiem na to nitro znowu.
Odpowiedz
(12-21-2018, 10:33 AM)Gorphal napisał(a): Chodzi za mną jakaś zmiana we wzmaku...
Co was bardziej przekonuje - SVT3pro, czy b7k+tańszy wzmak (Trace? MarkBass? TC?)?
Niech mnie ktoś przekona, albo wybije głupie pomysły z głowy Tongue.



Póki co mam w podłodze Chaos Drive'a, BigMuffa i kompresor TC i wpinam to w wysłużonego MAGa300, na którego przyszła już chyba pora...
Gorphal, skrobnij do mnie pw bo ja nie mogę a mam Ci coś do zaoferowania Smile
Odpowiedz
(12-21-2018, 10:33 AM)Gorphal napisał(a): Chodzi za mną jakaś zmiana we wzmaku...
Co was bardziej przekonuje - SVT3pro, czy b7k+tańszy wzmak (Trace? MarkBass? TC?)?
Niech mnie ktoś przekona, albo wybije głupie pomysły z głowy Tongue.



Póki co mam w podłodze Chaos Drive'a, BigMuffa i kompresor TC i wpinam to w wysłużonego MAGa300, na którego przyszła już chyba pora...

Jezeli chcesz mocny punch i generalnie, hej do przodu, to stary head TE (tranzystor) plus B7k doskonale zrobi robote.
Do tego dynamiczna 15 i jestes gotowy.
Odpowiedz
svr3 pro - za ta kase ciezko o fajniejszy wzmak w temacie rockowym moim zdaniem
Odpowiedz
(12-11-2018, 01:57 PM)Bisq napisał(a): Może głupie pytanie, ale... Jak bardzo trzeba ograć basy Sire przed zakupem, a na ile można kupować w ciemno? Bardzo duży mają rozrzut jakościowy?

Odpowiem sobie na moje własne pytanie: Definitywnie i bezapelacyjnie trzeba Emotka_2497
Tradycyjny J-BASS B-HOOD member no. 2
Broda B-hood #11


(03-11-2013, 11:07 PM)Brylant napisał(a): [Bisq_mode=on]
Ale wszystko jest chujowe...
[Bisq_mode=off]
Odpowiedz
(01-04-2019, 04:27 PM)Bisq napisał(a):
(12-11-2018, 01:57 PM)Bisq napisał(a): Może głupie pytanie, ale... Jak bardzo trzeba ograć basy Sire przed zakupem, a na ile można kupować w ciemno? Bardzo duży mają rozrzut jakościowy?

Odpowiem sobie na moje własne pytanie: Definitywnie i bezapelacyjnie trzeba  Emotka_2497

To zdjęcia do Zdjęć sprzętu i opinie prosimy Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 18 gości