Zakrzewski basses
(12-12-2011, 01:02 PM)bartozzi napisał(a): jeżeli macie jakieś pytania względem Zakrzewskich, na które ja bym mógł Waszym zdaniem odpowiedzieć -walcie śmiało.

Mam kilka uwag odnośnie strony i prezentacji instrumentów. Piszę, bo doświadczenie zawodowe uczy, że równie ważne od tego co i jak robisz jest to, jak umiesz to zaprezentować i sprzedać.

Co do pierwszego to nie wiem, basy na pewno wyglądają na ładnie zrobione, ale to teraz nie jest na obecnym rynku high-end powód do dumy, tylko absolutne minimum przyzwoitości. To, że bas brzmi dobrze przy tej cenie też nie powinno być atutem, tylko pierwszym akapitem, wstępem. Czy są na tyle unikalne, by ktoś wybrał Pana Zakrzewskiego zamiast dowolnego innego lutnika robiącego instrumenty w tej cenie - tego nie wiem. okaże się gdy ludzie trochę na tym pograją, ponagrywają. Z całym szacunkiem, ale w opinie muzyka na temat gitary przez pierwsze pól roku, rok nie do końca wierzę, zwłaszcza jeśli jest ładna i uczestniczył w jej tworzeniu Wink

Co do drugiego. W przypadku instrumentu kreowanego na bardzo ekskluzywny i wyjątkowo dokładnie dopracowany, dopieszczony w każdym detalu strona pozostawia wiele do życzenia. Jak byłem jeszcze zawodowcem w tego typu rzeczach robiłem Case Study przykładowych klientów - by sprawdzić, czy mają to czego chcą dostępne na stronie.

Przykład.

---

Ludzie którzy zarabiają na tyle dużo by móc sobie pozwolić na taki instrument, najprawdopodobniej:

- nie mają za dużo czasu na pierdoły
- wiedzą czego chcą
- nie da się ich zbajerować gadką marketingową.

Więc. Pytania:

- czy instrument jak zamówię teraz może być gotowy np. do połowy marca? Jaki jest czas oczekiwania? Jak z formą płatności, faktura itp?
- Mam wielkie lapy, potrzebuję 6tkę o rozstawie 19mm i radius taki jak w moim ulubionym customie marki STAGG - jaki jest standardowy rozstaw i radius waszych basów? Możecie zrobić hardware o innym rozstawie? Inną menzurę? Inny profil gryfu?
- Mam uraz powydpadkowy pleców i nie mogę mieć instrumnetu powyżej 3,5kg. Ile ważą wasze basy?
- jakie są proponowane przez was gotowe zestawy drewno/elektronika i co oferują?
- potrzebuję czwórkę, ale niecierpię rozstawu przy siodełku z jazz bassa, chcę takie jak mam w preclu na którym gram od 15 lat - jaki jest rozstaw strun przy siodełku?
- tak w sumie to wygląda jak mayones, co właściwie wyróżnia waszą firmę od nich? po zdjęciach widzę warsztat lutniczy jak każdy inny, za co w takim razie płacę? specyfikacji nie znam, proponowanych zestawów zapewniających brzmienie nie znam. nie wiem ile taki bas waży, czy ma case wyprofilowany, nie wiem czy średni czas oczekiwania to 3 miesiące czy 2 lata.

Wiem, że właściciel zna paru znakomitych basistow i robi ładne gitary. O całą resztę będę musiał się dopytywać... chce mi się?

---

koniec przykładu. Może to brzmi trochę okrutnie, nie traktuj to proszę jako zarzut czy próbę dojebania (na to jestem za stary i zbyt zapracowany) - robiłem dokładnie to samo w odniesieniu do portali które projektowalem i działało za każdym razem. Uwierz mi, że jeśli właściciel sam sobie tego nie zrobi, to przy tym przedziale cenowym klient może po prostu odczuwać brak informacji. Wejdź sobie stronę Sheldona Dingwala, Rogera Sadowskiego, Mayonesa nawet - oni przedstawiają masę fajych rzeczy. Dingwall wymiata jeśli chodzi o opis technologii, rozwodzi się nad kurde sposobem wklejania straplocka i stosowania jesionu ciężkiego na górze korpusu a lekkiego na dole. Sadowski imponuje profesjonalizmem i bogatą ofertą + opiniami znakomitych muzyków. Mayo ma świetnie przygotowane rózne modele pod kątem połączenia dobrego drewna i elektroniki - każdy dokładnie opisany. Próbki u laklanda to w ogóle świat...

U was jest trochę fot, pare dobrych próbek (nie wiadomo jak nagranych - też ważne) i filmiki z youtube które przy tej klasie insturmentu powinny zniknąć NATYCHMIAST.

Podsumowując - zakładam, że basy są znakomite, życzę oczywiście Panu Zakrzewskiemu powodzenia w robieniu tych basów, może kiedyś kupię - lubię drogie basySmile Tylko na stronie zbyt konkretów informacji póki co nie ma, jeśli są to trudno dostępne. Ja bym nie kupił bez możliwości ogrania. Ile ich jest w polsce? 5? 10?

No właśnie.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Zakrzewski basses - przez Krzysztof - 04-08-2010, 08:27 PM
RE: Zakrzewski basses - przez WrednyIgor - 04-08-2010, 08:39 PM
RE: Zakrzewski basses - przez goly - 04-08-2010, 10:47 PM
RE: Zakrzewski basses - przez flytoo - 04-09-2010, 07:21 AM
RE: Zakrzewski basses - przez Krzysztof - 04-09-2010, 08:00 AM
RE: Zakrzewski basses - przez goly - 04-09-2010, 08:11 AM
RE: Zakrzewski basses - przez Basstard - 04-13-2010, 03:25 PM
RE: Zakrzewski basses - przez miklo - 04-13-2010, 03:39 PM
RE: Zakrzewski basses - przez zwinny - 04-13-2010, 07:27 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Sebastian-J - 04-13-2010, 08:15 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Buger - 04-13-2010, 08:19 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Krzysztof - 04-13-2010, 08:21 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Sebastian-J - 04-13-2010, 08:22 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Buger - 04-13-2010, 08:42 PM
RE: Zakrzewski basses - przez zwinny - 04-13-2010, 08:56 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Buger - 04-13-2010, 08:59 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Doman - 04-13-2010, 09:02 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Emte19 - 10-03-2010, 04:41 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Sebastian-J - 10-03-2010, 09:14 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Emte19 - 10-04-2010, 01:06 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Sebastian-J - 10-04-2010, 02:56 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Emte19 - 10-04-2010, 04:36 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Pecu - 05-06-2011, 07:32 AM
RE: Zakrzewski basses - przez motyx - 05-06-2011, 10:34 AM
RE: Zakrzewski basses - przez Pecu - 05-06-2011, 10:51 AM
RE: Zakrzewski basses - przez DEFENCE - 05-06-2011, 11:18 AM
RE: Zakrzewski basses - przez zwinny - 05-06-2011, 11:32 AM
RE: Zakrzewski basses - przez Andrzejoff - 05-06-2011, 11:58 AM
RE: Zakrzewski basses - przez Misio - 05-06-2011, 12:33 PM
RE: Zakrzewski basses - przez flyeR - 05-06-2011, 12:35 PM
RE: Zakrzewski basses - przez artur - 05-06-2011, 12:40 PM
RE: Zakrzewski basses - przez motyx - 05-06-2011, 03:31 PM
RE: Zakrzewski basses - przez flytoo - 05-07-2011, 01:36 AM
RE: Zakrzewski basses - przez zwinny - 05-07-2011, 08:12 AM
RE: Zakrzewski basses - przez Pecu - 05-07-2011, 09:44 AM
RE: Zakrzewski basses - przez zwinny - 05-19-2011, 10:05 PM
RE: Zakrzewski basses - przez miklo - 05-20-2011, 05:41 AM
RE: Zakrzewski basses - przez zepps - 05-20-2011, 06:35 AM
RE: Zakrzewski basses - przez Basstard - 05-20-2011, 07:25 AM
RE: Zakrzewski basses - przez miklo - 05-20-2011, 07:29 AM
RE: Zakrzewski basses - przez crazy - 05-20-2011, 07:41 AM
RE: Zakrzewski basses - przez zakwas - 05-20-2011, 09:05 AM
RE: Zakrzewski basses - przez crazy - 05-20-2011, 09:11 AM
RE: Zakrzewski basses - przez miklo - 05-20-2011, 07:53 AM
RE: Zakrzewski basses - przez motyx - 05-20-2011, 07:58 AM
RE: Zakrzewski basses - przez Krulik - 05-20-2011, 02:08 PM
RE: Zakrzewski basses - przez motyx - 05-20-2011, 03:23 PM
RE: Zakrzewski basses - przez citizenkane - 05-20-2011, 07:57 PM
RE: Zakrzewski basses - przez bartozzi - 08-28-2011, 09:35 AM
RE: Zakrzewski basses - przez bartozzi - 12-08-2011, 11:53 PM
RE: Zakrzewski basses - przez mazdah - 12-09-2011, 12:04 AM
RE: Zakrzewski basses - przez low - 12-09-2011, 12:05 AM
RE: Zakrzewski basses - przez bartozzi - 12-09-2011, 12:18 AM
RE: Zakrzewski basses - przez Asgar - 12-09-2011, 06:45 AM
RE: Zakrzewski basses - przez miklo - 12-09-2011, 06:49 AM
RE: Zakrzewski basses - przez Markus - 12-09-2011, 07:01 AM
RE: Zakrzewski basses - przez bartozzi - 12-09-2011, 08:27 AM
RE: Zakrzewski basses - przez Asgar - 12-09-2011, 07:44 AM
RE: Zakrzewski basses - przez szymam - 12-09-2011, 08:08 AM
RE: Zakrzewski basses - przez Dex - 12-09-2011, 10:58 AM
RE: Zakrzewski basses - przez zwinny - 12-09-2011, 11:55 AM
RE: Zakrzewski basses - przez bartozzi - 12-09-2011, 01:26 PM
RE: Zakrzewski basses - przez motyx - 12-09-2011, 02:18 PM
RE: Zakrzewski basses - przez bartozzi - 12-09-2011, 03:03 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Mateusz - 12-09-2011, 07:20 PM
RE: Zakrzewski basses - przez OMSON - 12-09-2011, 07:41 PM
RE: Zakrzewski basses - przez motyx - 12-09-2011, 07:48 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Mateusz - 12-09-2011, 08:15 PM
RE: Zakrzewski basses - przez zwinny - 12-09-2011, 08:23 PM
RE: Zakrzewski basses - przez motyx - 12-09-2011, 08:26 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Mateusz - 12-09-2011, 08:35 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Igorro - 12-09-2011, 08:46 PM
RE: Zakrzewski basses - przez unclefucker - 12-09-2011, 09:01 PM
RE: Zakrzewski basses - przez miklo - 12-09-2011, 09:01 PM
RE: Zakrzewski basses - przez motyx - 12-09-2011, 09:24 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Alfik - 12-09-2011, 11:01 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Mateusz - 12-09-2011, 09:30 PM
RE: Zakrzewski basses - przez motyx - 12-09-2011, 09:32 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Mateusz - 12-09-2011, 09:35 PM
RE: Zakrzewski basses - przez motyx - 12-09-2011, 10:24 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Brylant - 12-09-2011, 10:24 PM
RE: Zakrzewski basses - przez zwinny - 12-09-2011, 10:31 PM
RE: Zakrzewski basses - przez bartozzi - 12-10-2011, 01:49 AM
RE: Zakrzewski basses - przez motyx - 12-10-2011, 11:25 AM
RE: Zakrzewski basses - przez motyx - 12-09-2011, 11:13 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Alfik - 12-09-2011, 11:21 PM
RE: Zakrzewski basses - przez motyx - 12-09-2011, 11:34 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Brylant - 12-09-2011, 11:38 PM
RE: Zakrzewski basses - przez groza - 12-10-2011, 09:49 AM
RE: Zakrzewski basses - przez dexter_ck - 12-09-2011, 11:27 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Brylant - 12-09-2011, 11:28 PM
RE: Zakrzewski basses - przez miklo - 12-10-2011, 09:29 AM
RE: Zakrzewski basses - przez Mateusz - 12-10-2011, 10:00 AM
RE: Zakrzewski basses - przez zwinny - 12-10-2011, 10:44 AM
RE: Zakrzewski basses - przez miklo - 12-10-2011, 10:52 AM
RE: Zakrzewski basses - przez mazdah - 12-10-2011, 10:57 AM
RE: Zakrzewski basses - przez benkai - 12-10-2011, 10:58 AM
RE: Zakrzewski basses - przez zwinny - 12-10-2011, 11:32 AM
RE: Zakrzewski basses - przez WFoltynski - 12-12-2011, 09:06 AM
RE: Zakrzewski basses - przez maciek_lukas - 12-12-2011, 09:33 AM
RE: Zakrzewski basses - przez miklo - 12-12-2011, 09:47 AM
RE: Zakrzewski basses - przez mazdah - 12-10-2011, 12:00 PM
RE: Zakrzewski basses - przez zwinny - 12-10-2011, 12:08 PM
RE: Zakrzewski basses - przez benkai - 12-10-2011, 12:17 PM
RE: Zakrzewski basses - przez solartron - 12-10-2011, 12:36 PM
RE: Zakrzewski basses - przez zwinny - 12-10-2011, 12:38 PM
RE: Zakrzewski basses - przez solartron - 12-10-2011, 01:03 PM
RE: Zakrzewski basses - przez zwinny - 12-10-2011, 01:17 PM
RE: Zakrzewski basses - przez solartron - 12-10-2011, 01:43 PM
RE: Zakrzewski basses - przez kijas - 12-10-2011, 01:55 PM
RE: Zakrzewski basses - przez zwinny - 12-10-2011, 01:57 PM
RE: Zakrzewski basses - przez solartron - 12-10-2011, 02:05 PM
RE: Zakrzewski basses - przez paka - 12-10-2011, 02:50 PM
RE: Zakrzewski basses - przez braQweny - 12-10-2011, 03:57 PM
RE: Zakrzewski basses - przez artur - 12-10-2011, 04:15 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Alfik - 12-10-2011, 05:56 PM
RE: Zakrzewski basses - przez zakwas - 12-10-2011, 06:12 PM
RE: Zakrzewski basses - przez jb90 - 12-10-2011, 06:23 PM
RE: Zakrzewski basses - przez solartron - 12-10-2011, 06:30 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Igorro - 12-10-2011, 06:14 PM
RE: Zakrzewski basses - przez paka - 12-10-2011, 06:21 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Igorro - 12-10-2011, 06:25 PM
RE: Zakrzewski basses - przez SUVV - 12-10-2011, 06:37 PM
RE: Zakrzewski basses - przez solartron - 12-10-2011, 06:42 PM
RE: Zakrzewski basses - przez jb90 - 12-10-2011, 06:45 PM
RE: Zakrzewski basses - przez SUVV - 12-10-2011, 06:48 PM
RE: Zakrzewski basses - przez solartron - 12-10-2011, 07:16 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Markus - 12-10-2011, 06:49 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Igorro - 12-10-2011, 06:53 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Markus - 12-10-2011, 07:07 PM
RE: Zakrzewski basses - przez yacoob - 12-10-2011, 06:58 PM
RE: Zakrzewski basses - przez bartozzi - 12-11-2011, 12:09 AM
RE: Zakrzewski basses - przez Mateusz - 12-11-2011, 12:14 AM
RE: Zakrzewski basses - przez zakwas - 12-11-2011, 12:18 AM
RE: Zakrzewski basses - przez Markus - 12-11-2011, 07:10 AM
RE: Zakrzewski basses - przez Igorro - 12-11-2011, 10:06 AM
RE: Zakrzewski basses - przez benkai - 12-11-2011, 07:06 PM
RE: Zakrzewski basses - przez groza - 12-11-2011, 07:41 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Mateusz - 12-11-2011, 10:41 AM
RE: Zakrzewski basses - przez Brylant - 12-11-2011, 07:04 PM
RE: Zakrzewski basses - przez WoRW - 12-11-2011, 03:59 PM
RE: Zakrzewski basses - przez herp - 12-11-2011, 04:02 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Mateusz - 12-11-2011, 04:06 PM
RE: Zakrzewski basses - przez artur - 12-11-2011, 07:20 PM
RE: Zakrzewski basses - przez benkai - 12-11-2011, 07:22 PM
RE: Zakrzewski basses - przez paka - 12-11-2011, 08:36 PM
RE: Zakrzewski basses - przez solartron - 12-11-2011, 09:08 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Igorro - 12-12-2011, 09:29 AM
RE: Zakrzewski basses - przez zwinny - 12-12-2011, 10:35 AM
RE: Zakrzewski basses - przez Burning - 12-12-2011, 11:14 AM
RE: Zakrzewski basses - przez Burning - 12-12-2011, 11:31 AM
RE: Zakrzewski basses - przez Hubert - 12-12-2011, 11:35 AM
RE: Zakrzewski basses - przez zwinny - 12-12-2011, 12:38 PM
RE: Zakrzewski basses - przez bartozzi - 12-12-2011, 01:02 PM
RE: Zakrzewski basses - przez groza - 12-12-2011, 01:42 PM
RE: Zakrzewski basses - przez bartozzi - 12-12-2011, 01:56 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Stachunio - 12-12-2011, 03:02 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Mateusz - 12-12-2011, 11:45 AM
RE: Zakrzewski basses - przez jb90 - 12-12-2011, 11:52 AM
RE: Zakrzewski basses - przez Mateusz - 12-12-2011, 12:06 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Igorro - 12-12-2011, 12:14 PM
RE: Zakrzewski basses - przez cuniek - 12-12-2011, 12:27 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Mateusz - 12-12-2011, 12:31 PM
RE: Zakrzewski basses - przez paka - 12-12-2011, 12:56 PM
RE: Zakrzewski basses - przez kijas - 12-12-2011, 01:33 PM
RE: Zakrzewski basses - przez Mateusz - 12-12-2011, 01:55 PM
RE: Zakrzewski basses - przez bratekr - 12-12-2011, 08:25 PM
RE: Zakrzewski basses - przez bartozzi - 12-19-2011, 10:56 AM
RE: Zakrzewski basses - przez Markus - 12-13-2011, 11:20 AM
RE: Zakrzewski basses - przez bratekr - 12-19-2011, 04:11 PM
RE: Zakrzewski basses - przez miziolo - 03-20-2012, 08:15 PM
RE: Zakrzewski basses - przez SUVV - 03-20-2012, 09:13 PM
RE: Zakrzewski basses - przez zakwas - 07-04-2012, 10:46 AM
RE: Zakrzewski basses - przez chmura - 04-15-2013, 09:15 PM
RE: Zakrzewski basses - przez bartozzi - 05-16-2013, 09:29 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości