Lutnictwo
#1
Brick 
Na starym forum był ten wątek, nawet przyklejony.

Mam pytanie - są basy w skali (z menzurą) 34", 35" itp. Ale nie wiem w sumie jak się ją mierzy - menzura to czynna długość struny, regulowana na mostku, zatem różni się dla struny E i G na przykład. No ale jakoś te skale podają w specyfikacjach basów.
Więc jak to jest - od siodełka do początku mostka, do najdłuższego możliwego ustawienia na nim czy jeszcze jakoś inaczej?
Odpowiedz
#2
od siodełka do 12 progu x2 Smile
Odpowiedz
#3
Ja zawsze jak zakladam nowy mostek (a troche juz ich założyłem) mierzę długość menzury od siodełka przy gryfie do siodełka przy mostku, które jest ustawione tak mniej wiecej w połowie możliwości regulacji (nie wiem czy sie jasno wraziłem?! Smile) Nie wiem czy tak sie powinno to robic ale ja tak robie i jak na razie dziala. Pozniej sobie bez problemu mozesz regulowac menzure.
Odpowiedz
#4
No, jakieś jeszcze pomysły? :]
Odpowiedz
#5
Czy jest na forum ktoś kto dłubie w drewnie? Interesuje mnie korpus jazz bass 100% klon najlepiej z 2 kawałków. Czy jest ktoś w stanie takie coś wyprodukować dla mnie i za ile? Jakby co to poproszę priv!
Odpowiedz
#6
(05-14-2010, 07:24 PM)DEFENCE napisał(a): Czy jest na forum ktoś kto dłubie w drewnie? Interesuje mnie korpus jazz bass 100% klon najlepiej z 2 kawałków. Czy jest ktoś w stanie takie coś wyprodukować dla mnie i za ile? Jakby co to poproszę priv!

Ja troche dłubie ale zrobienia czegoś komuś na zamówienie jeszcze sie nie podejme Wink
Odpowiedz
#7
Panowie! Rozregulowała mi się menzura. Nastroilem strune A na pustej i jest ok, ale na 12 progu pokazuje 8 centów wyżej niż powinno, a na 15 progu 30 centów wyżej. W którą stronę kręcić śrubką od długości menzury? Jakoś na logikę nie mogę do tego dojść Wink

Emotka_2755
Have no power in your cock?
You will find it in funk-rock!
www.facebook.com/manufunktura
Odpowiedz
#8
w prawo, do mostka zdaje się, musisz wydłużyć strunę (niech ktoś mnie poprawi, jeśli się mylę)

Edit: ja to robię tak: kładę gitarę na kolanach i tuner na desce równolegle do strun. Przesuwam siodełko mostka w kierunku, który wskazuje tuner. Jeśli za wysoko to w prawo, jeśli za nisko - w lewo.

Odpowiedz
#9
(05-18-2010, 09:38 AM)ANTonio napisał(a): Panowie! Rozregulowała mi się menzura. Nastroilem strune A na pustej i jest ok, ale na 12 progu pokazuje 8 centów wyżej niż powinno, a na 15 progu 30 centów wyżej. W którą stronę kręcić śrubką od długości menzury? Jakoś na logikę nie mogę do tego dojść Wink

Emotka_2755

Jeśli brzmi za wysoko, musisz przesunąć to trzymadełko w mostku w stronę mostka, żeby zwiększyć długość struny. Jak za nisko, to to trzymadełko w stronę gryfu. Więc śrubkę chyba zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Emotka_2755
Warwick Corvette $$ -> SWR SM400
Odpowiedz
#10
kurwa. Gwint się starł, se chujem mogę pokręcić :/

Emotka_2755
Have no power in your cock?
You will find it in funk-rock!
www.facebook.com/manufunktura
Odpowiedz
#11
(05-18-2010, 10:06 AM)ANTonio napisał(a): kurwa. Gwint się starł, se chujem mogę pokręcić :/

Emotka_2755

nic innego nie pozostaje w takim razieWink Emotka_2497

Odpowiedz
#12
ANTonio - mostek to nie jest jakaś ultra droga sprawa
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#13
(05-18-2010, 10:51 AM)Burning napisał(a): ANTonio - mostek to nie jest jakaś ultra droga sprawa

Spoko, już se poradziłem Smile
Wystarczyło ściągnąć strunę i ten wózeczek pchnąć tak, żeby śrubka wystawała za mostkiem i tam ją dokręcać. Stroi Smile

A co do samego mostku, to nie wiem czy go na jakąś złą dupę nie wymienić, albo coś. Ale wpierw bym musiał D-tuner i stroiki porządne kupić, bo te co mam to są made in ićfhuj Wink

Emotka_2755
Have no power in your cock?
You will find it in funk-rock!
www.facebook.com/manufunktura
Odpowiedz
#14
To kup most z d-tunerem? mrgreen
Mazdah napisał(a):Instrument powinien dawać "kopa" za każdym razem kiedy go bierzesz do ręki. Nie tylko kiedy go po raz pierwszy rozpakowujesz z pudła albo przez pierwszy tydzień-dwa-miesiąc-rok grania. Jeśli możesz przejść obojętnie obok wiosła wiszącego na ścianie/stojącego na stojaku, to znaczy, że coś jest nie tak.

Ściągam sprzęt z Usa. Info na pw.
Odpowiedz
#15
(05-18-2010, 02:48 PM)jabłecznik napisał(a): To kup most z d-tunerem? mrgreen

całkiem-całkiem strzał milordzie. Polowanie czas zacząć Big Grin

Emotka_2755
Have no power in your cock?
You will find it in funk-rock!
www.facebook.com/manufunktura
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości