Czym przykryć wełnę mineralną, żeby nie pyliła?
#1
Czym przykryć wełnę mineralną, żeby nie pyliła?

Będę zmuszony wykonać kilka ustrojów akustycznych i zastanawiam się czym przykryć wełnę mineralną. Nie chce mieć z nią nic wspólnego, już się jej nawdychałem przy remoncie i nie chce wiecej;d


Help.
Odpowiedz
#2
(10-06-2012, 07:39 PM)Mateusz napisał(a): Czym przykryć wełnę mineralną, żeby nie pyliła?

Kartongipsem tłumoku mrgreen
Odpowiedz
#3
Poxiliną...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Odpowiedz
#4
(10-06-2012, 07:39 PM)Mateusz napisał(a): Czym przykryć wełnę mineralną, żeby nie pyliła?

Będę zmuszony wykonać kilka ustrojów akustycznych i zastanawiam się czym przykryć wełnę mineralną. Nie chce mieć z nią nic wspólnego, już się jej nawdychałem przy remoncie i nie chce wiecej;d


Help.

Gęstym płótnem?
"Some people like cupcakes better. I for one care less for them!"
Odpowiedz
#5
(10-06-2012, 07:39 PM)Mateusz napisał(a): Czym przykryć wełnę mineralną, żeby nie pyliła?

Będę zmuszony wykonać kilka ustrojów akustycznych i zastanawiam się czym przykryć wełnę mineralną. Nie chce mieć z nią nic wspólnego, już się jej nawdychałem przy remoncie i nie chce wiecej;d


Help.

Widziałem gdzieś poradniki o tym, ludzie to po prostu opierdalali czymś w rodzaju prześcieradła, czy inną bawełną i wrzucali w drewnianą ramkę.
Odpowiedz
#6
(10-06-2012, 07:55 PM)OMSON napisał(a):
(10-06-2012, 07:39 PM)Mateusz napisał(a): Czym przykryć wełnę mineralną, żeby nie pyliła?

Kartongipsem tłumoku mrgreen

Pokazałeś właśnie, że ty nim jesteś.


To ze gęsta tkanina itp domyslam sie sam, chcialbym uslyszec fachową radę. Powtarzam, że chodzi o ustroje akustyczne np. Rezonator helmholtza, a nie wełne miedzy scianami.
Odpowiedz
#7
(10-06-2012, 09:05 PM)Mateusz napisał(a):
(10-06-2012, 07:55 PM)OMSON napisał(a):
(10-06-2012, 07:39 PM)Mateusz napisał(a): Czym przykryć wełnę mineralną, żeby nie pyliła?

Kartongipsem tłumoku mrgreen

Pokazałeś właśnie, że ty nim jesteś.


To ze gęsta tkanina itp domyslam sie sam, chcialbym uslyszec fachową radę. Powtarzam, że chodzi o ustroje akustyczne np. Rezonator helmholtza, a nie wełne miedzy scianami.

Mon, ale w Hermholtzu wełny IMHO być nie winno w środku, jeno powietrze atmosferyczne

Tobie raczej o panel chodzi. Ten zwykło się kryć materiałem gęstym dźwiękoprzepuszczalnym. Takim jak gęste płótno

mrgreen
"Some people like cupcakes better. I for one care less for them!"
Odpowiedz
#8
ja to bym betonem zalal...

Odpowiedz
#9
U nas na sali jeśli się nie mylę użyliśmy płótna na worki. Najtańsza opcja zdaje się, a bardzo dobrze się sprawdza. Ale wyboru na nie padł raczej ze względów takich, że mieliśmy po prostu do tego "dojście" Wink.
Odpowiedz
#10
http://www.igsaudio.pl/index.php?option=...&Itemid=58 tu koleś obijał to taftą Wink
Odpowiedz
#11
http://www.youtube.com/watch?v=DXGJ1EGBc...r_embedded

Mam tak zrobioną całą salę prób, działa i nie pyli Smile
Odpowiedz
#12
z tego co mnie wykladowcy uczyli to welna w rezonatorze "wspomaga" tlumienie tej wybranej czestotliwosci. mniejsza z tym. odpowiedzi dalej nie ma. ale po poszukiwaniach znalazlem, ze len powinien sie nadac.
Odpowiedz
#13
Czytałem jakiś czas temu, że można to naprawdę różnymi materiałami obić, czasem nawet stosują jakieś sklejki czy inne dziadostwa, bo to niektórych częstotliwości nie przepuszcza i działa wtedy tylko na wybrane. Źródła niestety nie podam, bo zapomniałem. W tamtym linku co podrzuciłem, koleś sprawiał wrażenie, że wie co robi, a opieprzył to taftą, więc to chyba nie jest wcale taki zły pomysł. Co do lnu- nie wiem jakie ma właściwości akustyczne, ale to bardzo lekki i przewiewny materiał Wink
Odpowiedz
#14
My mamy włożony cały sufit wełną + ekrany na ścianach. Wszystko przykryte taftą. Moim zdaniem sprawdza się dobrze, nic nie pyli.
Nie wiem czy każda tafta tak ma, ale ta która mamy, ma tak gęsty splot, że nawet nie przepuszcza powietrza, nie mówiąc o drobinach wełny.
Odpowiedz
#15
Koło mnie parę salek wytłumionych jest wełną mineralną. Chłopaki zrobili takie żebrowania z listewek na ścianach, pomiędzy które weszła wełna. Na to wszytsko poszła przemysłowa wykładzina. Brzmi i wygląda to bardzo profesjonalnie, tyle że trochę roboty ich to kosztowało. W jednej z tych kanciap jest cześć na próby i oddzielna reżyserka.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości