Line 6 pod studio gx i laptop
#1
Podobno takie połączenie, podczas nagrań generuje trzaski (dalej będzie bełkot na podstawie "gdzieś słyszałem") z powodu:

a) "niedowoltowania" laptopów;

b) interfejs nie posiada własnego procesora i mocno korzysta z komputerowego.

Prawda to?

Miałem ostatnio okazję kupić gx za jakieś zabawne pieniądze, ale właśnie... Trzaski można zredukować zwiększając opóźnienia, ale to żadne rozwiązanie. Pod X3 za to, to znacznie większy wydatek.
"Podstawową sprawą jest jednak to, żeby gitara basowa wisiała na jajach, jeśli ktoś wiesza sobie wiosło pod brodą jest dla mnie skończony." jj
Odpowiedz
#2
UX1 nie generuje mi z laptopem żadnych trzasków. Ale ja mam mac'a, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

O GX zapytaj Domana - ma, korzysta i jest zadowolony.
Mazdah napisał(a):Instrument powinien dawać "kopa" za każdym razem kiedy go bierzesz do ręki. Nie tylko kiedy go po raz pierwszy rozpakowujesz z pudła albo przez pierwszy tydzień-dwa-miesiąc-rok grania. Jeśli możesz przejść obojętnie obok wiosła wiszącego na ścianie/stojącego na stojaku, to znaczy, że coś jest nie tak.

Ściągam sprzęt z Usa. Info na pw.
Odpowiedz
#3
mam toneporta GX - tego najprostszego z jednym jackiem na gitrę. używam regularnie.

nie mam żadnych problemów, używam non stop z logiciem pro 9 chodzącym na staaarym macbooku pro (core duo 2,16). jak wyszedł snow leo to był problem z driverami (wpięcie toneporta zawieszało kompaWink, ale w ciągu paru dni wydali nowe i po krzyku.
Odpowiedz
#4
Pytanie jakiego masz tego laptota? 512 ramu minimum (przy Windzie XP), procek - minimum 1,2 ghz. Poza tym jak wyłączysz antywirusy itp przy nagrywaniu to powinno zredukować obciążenie procka i zmniejszy "trzaski".
Odpowiedz
#5
Stary dual core 2,5 GHz, dwa giga ramu (część zabiera integra - 128 pewnie) i xp.
Dziwne, bo koleś nagrywał (gitara, bas, wokal, klawisze, ezdrummer) na nieco gorszym konfingu i trzaski były straszne przy odtwarzaniu. Nie miał Line 6. NIe pamiętam co to było, chyba coś firmy M Audio. Dzięki za odpowiedzi.
"Podstawową sprawą jest jednak to, żeby gitara basowa wisiała na jajach, jeśli ktoś wiesza sobie wiosło pod brodą jest dla mnie skończony." jj
Odpowiedz
#6
sprawdź obciążenie procesora - to może być przyczyną
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#7
trzaski mozna wyeliminowac (niezaleznie od sprzwiekszajac/zmniejszajac bufor (oczywiscie hardware'owy) DAWa w ktorym akurat pracujesz. tzn o ile 'do przodu' ma myslec. ustawisz za duzo i komp bedzie mial za duzo do przetrawienia na przod, ustawisz za malo to bedzie sie dlawil przy odsluchu tym co dostaje na biezaco. trzeba znalezc zloty srodek, przynajmniej mi to zawsze pomagalo.
Odpowiedz
#8
Też mam problem z trzaskami ;/ Robiłem już wszystko, wyłączyłem antywirusy, zmieniałem kable, zmieniałem ustawienia w sterowanikach i nadal trzeszczy. Ktoś w końcu rozwiązał ten problem?
Odpowiedz
#9
(11-12-2012, 07:27 PM)barttheway napisał(a): Też mam problem z trzaskami ;/ Robiłem już wszystko, wyłączyłem antywirusy, zmieniałem kable, zmieniałem ustawienia w sterowanikach i nadal trzeszczy. Ktoś w końcu rozwiązał ten problem?

Generalnie za trzaski odpowiedzialne jest obciążenie CPU i operacje I/O na HDD. Przyczyną są różne procesy działające w tle, które powoduja latencję audio. Najlepiej włączyć ten program: http://www.resplendence.com/latencymon i przeanalizować sytuację (potrzeba będzie trochę poszperać w autostarcie i usługach lokalnych systemu, żeby poprawić sytuację).
Odpowiedz
#10
Jakiś odpowiednik pod XP znasz?
Edit: Znalazłem jakiś program wskazujący latencje, na wykresie mam same czerwone kreski, czyli zbyt wysoka latencja. Teraz problemem pozostaje rozwiązanie co powoduje tą latencje ;/
Odpowiedz
#11
(11-13-2012, 02:31 PM)barttheway napisał(a): Jakiś odpowiednik pod XP znasz?
Edit: Znalazłem jakiś program wskazujący latencje, na wykresie mam same czerwone kreski, czyli zbyt wysoka latencja. Teraz problemem pozostaje rozwiązanie co powoduje tą latencje ;/

Ten?

http://www.thesycon.de/eng/latency_check.shtml


On rzeczywiście wskazuje, ale nie pokazuje co powoduje problem niestety Sad
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości