Nasze nagrania


Mam plan, żeby to w styczniu zagrać na żywo, więc stwierdziłem, że równie dobrze można zacząć od razu. Oczywiście masa długości dźwięków jeszcze nie taka i granie do midi to tak se - ale zacząłem od tego, by w ogóle być w stanie technicznie to zagrać. 

Jak dobiję do tempa z zapasem jakimś to się wezmę za miliard detali które są w tej zacnej melodyjce. Wrzucę kolejną wersję za jakieś 2 tygodnie.
Odpowiedz
Ćwicz od razu pewne artykulacyjne smaczki jak vibrata (tam przy końcu nagrania zjadłeś jedno). Ile jeszcze brakuje? 16 bpm do oryginału?
Good luck and have fun, mi się już dawno odechciało tak rzeźniczyć i naprawdę się zastanawiam "po co?" Wink
Odpowiedz
Tak, tak - nic nie gram jeszcze tak jak trzeba pod tym kątem.

Niestety nienawidzę grać z zwolnionymi nagraniami, strasznie mnie to wkurwia. To midi nie jest mega dokładne, ale na samo zrobienie techniki potrzebnej do dalszej pracy - starczy.

Nagranie około 130? Nie wiem czy to realne do stycznia ale chcę dotrzeć do 140 by móc normalne tempo grać bez spiny. Chodzi mi po głowie jeszcze mashup z black dogiem Wink
Odpowiedz
Nagranie jest w około 126.

Jakieś 10 lat temu grałem ten numer na okrągłoSmile Jest znacznie łatwiejszy niz się większości ludzi wydaje, że jest.
Np takie River People, albo Come on Come Over jest znacznie trudniejsze - Nauczenie się grać ich w stopniu bardzo zbliżonym do oryginału zajęło mi jakieś 20 lat pracy.

Jeśli mozna coś doradzić

Należy pamiętać, że bas był dublowany w nagraniu - raz zagrał to na bezprogowcu raz na progówce stąd specyficzny chorus.

Granie tego inną barwą niż solo bridge na jazz basie imo nie ma sensu - ten numer wymaga poprostu klawitetowego brzmienia basu. Chyba, że slapem z ogromną ilością szklany jak Marcus.

Najtrudniejsza technicznie jest końcówka 3ciego i czwarty takt na D13 płynne przejście z C do D i potem chromatycznie do E następnie kwarta w dół przynajmniej na fretlessie wymaga sporo pracy aby tego fragmentu nie ufaflunić i aby bylo czysto.

Na Twoim miejscu ćwiczył bym w tempie powiedzmy maks 90 i od razu pracował nad długością nut i akcentacją - grasz to za bardzo legato i za bardzo do tyłu (to nie jest rockandroll i sekcyjny bas) i robi się z tego zupełnie inny utwór. W oryginale bass gra w punkt z tendencja do lekkiego przodu i bardzo leciutkim podswingowaniem tych szesnastek. Ważna jest też odpowiednia akcentacja tych fraz - tam są ważniejsze i znacznie mniej ważne nutkiSmile inaczej te melodie nie mają sensu.

1978 MIA Fender Jazz Bass Ash Maple BA II, 1973 MIA Fender Jazz Bass Fretless Alder Rosewood BA II, 1979 MIA Fender Precision Bass Alder Rosewood BA II, 1979 MIA Fender Precision Bass Ash Rosewood BA II, 1972/1988 Custom Fender/Ibanez Jazz Bass Fretless BA II-> Phil Jones, Monster and George'L Cables -> Futube Custom Preamp, Futube modified: DEMETER HBP-1 Tube Bass Preamplifier, SWR SM900, SWR GrandPrix, SWR Interstellar Overdrive; Ampeg SVT II Pro, Marshall JMP1, Fender MB1200 PowerAmp; Groove Tubes SE II, 1970 Hiwatt DR103, 1975 Sound City 50B Plus -> Aguilar GS 210, Aguilar GS 410, Aguilar GS 115, Hiwatt Custom 4x12, Fender ToneMaster Custom Shop 2x12 with Fane Spk, Fender Rumble Custom Shop 4x10, Ampeg SVT-810AV, SOS Audio Upgrades Buss Compressor

[Obrazek: 1218859243852_f.jpg]
Odpowiedz
Jesteś Groza na ścieżce i kursie. Chłopaki mają dobre rady, ale nie ma rad uniwersalnych. Skoro wiesz, że Twój sposób zadziała - dawaj dalej Big Grin
Gram na nerwach.
Odpowiedz
Tak, z tym tyłem to racja - zacząłem już teraz to ćwiczyć z tym co jest na nagraniu i uderzam strunę bardziej z prostego palca i końcówką - brzmi dużo bardziej punktowo od tego co normalnie gram.

Fajna zabawa.
Odpowiedz
(08-08-2017, 07:21 AM)groza napisał(a): uderzam strunę bardziej z prostego palca i końcówką

Jak to Alfik mówi, jest wówczas "więcej dźwięku" Big Grin
W moich ćwiczeniach wynikł jeszcze kąt ataku struny - mój był trochę pod kątem, a najlepsze rezultaty dał niemal idealnie równoległy wobec korpusu
Rickenbacker 4003 | Rickenbacker 360 | Wal Mk I copy | Hofner 500/1 | Bass VI | Epiphone EB0

Hammond L100 | Leslie 760


'69 Fender Bassman 50 | '69 Zelmer 100 | '67 Sunn Sonic

'73 Fender Bassman Ten | 70s Fender Twin Reverb | Vox AC30
Odpowiedz
Do tego jak normalnie gram to się kompletnie nie nadaje - ale różnica duża, trza się dostosować do numeru.
Odpowiedz
Na twarzoksiążce rozesłałem spam to i tu wrzucę Wink
Takie tam z utworem Łąki Łan, jak zwykle nagrane w dibox i puszczone przez Ampega (mix 50/50 z brassmasterem ustawionym tak dosyć lekko). 
Odpowiedz
Nagrania zrobiono na setkę, a że wyszły lepiej niż się spodziewaliśmy to ośmieliliśmy się nimi podzielić.
Zapraszam do słuchania i dzielenia się uwagami.

https://www.youtube.com/watch?v=MKXG5PX0...4oaHOJR8mp
Odpowiedz
Nie dałem rady przez Ponglish. ;/
Odpowiedz
Dobry numer, riff nodoubtowy - ja tam lubię.

Uwagi: Za mała różnica między zwrotką/refrenem - sprawdźcie jak refren odpala z po prostu 8mkami zamiast riffu, stawiam, że będzie dużo lepiej. Angielski faktycznie źle i wokalistka ma momentami vibrato pt. Cirque du Soleil co jest kompletnie poza stylistyką numeru.
Odpowiedz
Mi się coś rozjeżdża tajmowo w tym numerze. Nierówno jest za bardzo, jak dla mnie.
Gram na nerwach.
Odpowiedz
https://soundcloud.com/grozik/twarz-akom...nt/s-Jfdqs

Bujam się z tym chyba z rok, w sumie to nawet nie pamiętam na jakim basie to grałemTongue Ale niedługo powinno się udać - tekst gotowy i czekam na partie mruczące, potem już tylko mix. Numer jest o jedzeniu twarzy.
Odpowiedz
(08-09-2017, 08:10 PM)andros napisał(a): Nagrania zrobiono na setkę, a że wyszły lepiej niż się spodziewaliśmy to ośmieliliśmy się nimi podzielić.
Zapraszam do słuchania i dzielenia się uwagami.

https://www.youtube.com/watch?v=MKXG5PX0...4oaHOJR8mp

Hej Zakwas, Groza, Miklo dzięki za uwagi, rozumiem że dotyczą jednego numeru

zapraszam do zapoznania się z pozostałymi numerami z playlisty
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 19 gości