Laboratorium Muzyki Eksperymentalnej - 100% analogowe studio nagraniowe w Warszawie.
#1
Music 
Hej Smile

Jeśli ktoś mnie tu jeszcze pamięta, to z góry przepraszam, że wcieło mnie zupełnie na dobre dwa lata Tongue Po tym jak zakończyłem współpracę z moim ostatnim zespołem zupełnie nie miałem ochoty na granie sceniczne, toteż usunąłem się w cień i zająłem się aktywną pomocą przyjacielowi który miał bardzo ambitny plan...

[Obrazek: 1614384_10201408938019945_843044014_o.jpg]

Do rzeczy zatem! Big Grin
Droga jaką przeszliśmy od planów snutych wieczorami przy piwie oraz mażeń o własnym studiu do faktycznego rozpoczęcia działalności była długa, kręta i mozolna. Na szczęście metę widać już na horyzoncie Tongue Zostało co prawda jakieś 80 kabli ktore trzeba zalutować do krosownic oraz ostatnie wykończenia pomieszczenia nagraniowego... ale to już szczegóły Big Grin

[Obrazek: 10172594_10201575657947839_582084944_n.jpg]

Myślę, że do otwarcia drzwi przed pierwszymi klientami zostało już naprawdę nie dłużej niż 2-3 tygodnie. Mimo to pierwsze małe projekty oraz zgrywki taśmowe już wykonujemy Smile Wczoraj ruszyliśmy wreszcie ze stroną na FB, więc tam znajdziecie trochę fotek studia oraz aktualne update'y z tego co u nas słychać Smile

Idea https://www.facebook.com/LabMuzEks slina

Dlatego też, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście - dajcie like'a (pretty please with cherry on top Emotka_2497) naszej stronce oraz szepnijcie swoim muzykującym znajomym, że w samym centrum Warszawy otwiera się 100% analogowe studio nagraniowe! Cool

Z góry dzięki za wsparcie!


PS: Żeby nie było iż jest to tylko bezwstydna autoreklama - planuję rozkręcić dyskusję o analogowej obróbce dźwięki i różnych ciekawych niansach technicznych tego przedsięwzięcia Smile No i do gadania o basie wrócę bo mając własne studio pod ręką wrociła mi ochota na granie Big Grin
[Obrazek: 29mvfd2.png]
#LabMuzEks @ Instagram / Twitter
Odpowiedz
#2
Gratulacje, zajebiście!
Odpowiedz
#3
To przeciez muzeum "studio Polskiego Radia" ;-) Ta PRLowska Fonia dziala dobrze?
Odpowiedz
#4
Oczywiście, że pamiętamy!
"Dom kultury - i to jakiej!"

A pomysł mega!
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#5
Widzicie, moi drodzy, zrobiliśmy co w naszej mocy by uratować sprzęt Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia przed śmiercią na złomie lub przez wybebeszenie... Oczywiście tym samym udało nam się też zdobyć sprzęt do studia Wink W każdym razie, jesteśmy pełni szacunku dla idei i osiągnięć wspomnianego Studia Eksperymentalnego i w pewien sposób postaramy się być jego, jak to się mówi, "spiritual successor" Wink

Konsoleta CENRiT Fonia SME 141A działa bez zarzutu. Oczywiści był moment kiedy częściej biegałem do skrzynki włączać wywalone bezpieczniki ale udalo nam się wskrzesić zailanie a potem przeczyścić i zakonserwować wszystkie moduły Big Grin

W sumie to zostało nam tylko skończenie pomieszczenia nagraniowego (podłoga) i zalutowanie reszty kabli z konsolety i 8-śladu do krossownic. Swoją drogą - nie ma ktoś znajomych robiących przy remontach którzy za 500zł podjęli by się szybkiego położenia podłogi? (na tym etapie została już tylko do położenia pilśnia i wykładzina).

Tymczasem, pozwólcie, że podrzucę słów kilka od Sebastiana, któremu wziął mnie do współpracy przy rzeczonym studiu:

[Obrazek: 10003989_269660563212799_6815859727378850238_n.jpg]
[Obrazek: 29mvfd2.png]
#LabMuzEks @ Instagram / Twitter
Odpowiedz
#6
(04-08-2014, 08:26 AM)Dexter napisał(a): Widzicie, moi drodzy, zrobiliśmy co w naszej mocy by uratować sprzęt Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia przed śmiercią na złomie lub przez wybebeszenie... Oczywiście tym samym udało nam się też zdobyć sprzęt do studia Wink W każdym razie, jesteśmy pełni szacunku dla idei i osiągnięć wspomnianego Studia Eksperymentalnego i w pewien sposób postaramy się być jego, jak to się mówi, "spiritual successor" Wink

Konsoleta CENRiT Fonia SME 141A działa bez zarzutu. Oczywiści był moment kiedy częściej biegałem do skrzynki włączać wywalone bezpieczniki ale udalo nam się wskrzesić zailanie a potem przeczyścić i zakonserwować wszystkie moduły Big Grin

W sumie to zostało nam tylko skończenie pomieszczenia nagraniowego (podłoga) i zalutowanie reszty kabli z konsolety i 8-śladu do krossownic. Swoją drogą - nie ma ktoś znajomych robiących przy remontach którzy za 500zł podjęli by się szybkiego położenia podłogi? (na tym etapie została już tylko do położenia pilśnia i wykładzina).

Tymczasem, pozwólcie, że podrzucę słów kilka od Sebastiana, któremu wziął mnie do współpracy przy rzeczonym studiu:

[Obrazek: 10003989_269660563212799_6815859727378850238_n.jpg]

Już Was KochamSmile



1978 MIA Fender Jazz Bass Ash Maple BA II, 1973 MIA Fender Jazz Bass Fretless Alder Rosewood BA II, 1979 MIA Fender Precision Bass Alder Rosewood BA II, 1979 MIA Fender Precision Bass Ash Rosewood BA II, 1972/1988 Custom Fender/Ibanez Jazz Bass Fretless BA II-> Phil Jones, Monster and George'L Cables -> Futube Custom Preamp, Futube modified: DEMETER HBP-1 Tube Bass Preamplifier, SWR SM900, SWR GrandPrix, SWR Interstellar Overdrive; Ampeg SVT II Pro, Marshall JMP1, Fender MB1200 PowerAmp; Groove Tubes SE II, 1970 Hiwatt DR103, 1975 Sound City 50B Plus -> Aguilar GS 210, Aguilar GS 410, Aguilar GS 115, Hiwatt Custom 4x12, Fender ToneMaster Custom Shop 2x12 with Fane Spk, Fender Rumble Custom Shop 4x10, Ampeg SVT-810AV, SOS Audio Upgrades Buss Compressor

[Obrazek: 1218859243852_f.jpg]
Odpowiedz
#7
Dzięks Afik Smile

Kochani - wielka prośba. Potrzebujemy do studia 200m 4-żyłowego kabla mikrofonowego (po 2 żyły na kanał + oplot) który to jest generalnie dość drogi... Czy ktoś, coś, gdzieś nie wie może gdzie w warszawie można się zaopatrzyć w 2 szpule takiego kabla przy cenie mniej zbrodniczej niż 6zł/metr? To już ostatnia rzecz której potrzebujemy by Laboratorium Muzyki Eksperymentalnej mogło ruszyć.

Każda pomoc w tej kwestii będzie mile widziana...
[Obrazek: 29mvfd2.png]
#LabMuzEks @ Instagram / Twitter
Odpowiedz
#8
mega sie jarama tym projektem! natomiast w sprawie kabla nie pomoge;(
Odpowiedz
#9
(04-09-2014, 07:16 PM)Dexter napisał(a): Dzięks Afik Smile

Kochani - wielka prośba. Potrzebujemy do studia 200m 4-żyłowego kabla mikrofonowego (po 2 żyły na kanał + oplot) który to jest generalnie dość drogi... Czy ktoś, coś, gdzieś nie wie może gdzie w warszawie można się zaopatrzyć w 2 szpule takiego kabla przy cenie mniej zbrodniczej niż 6zł/metr? To już ostatnia rzecz której potrzebujemy by Laboratorium Muzyki Eksperymentalnej mogło ruszyć.

Każda pomoc w tej kwestii będzie mile widziana...

Sprecyzuj, czy potrzebujesz 4 żyłowego (na pewno nie), czy 4 parowego przewodu, a może dwuparowego? Do czego to ma być? Jak do mikrofonó, to bym dał coś conajmniej jakości pinansona, niestety cena "z półki" to 14 zyla za metr, może do 8 uda się zejść, ale taniej na pewno nie.
Proel jest nieco tańszy (cena z półki 12zł/m)
Mowa o 4parowych, dwuparowy pinansona jest za 9 za metr, to może i do tych 6 się udałoby.
I w zasadzie poniżej bym nie schodził.
Nie będziesz tam jakimś poetą
Tylko najgorszym na świecie...

Polubcie Spare Bricks na fb Wink
www.sparebricks.pl

Odpowiedz
#10
Dzięki za odpowiedź - na szczęście kabel już mamy, dzięki uprzejmości i znajomościom sąsiadów z ekipy nagłaśniającej imprezy Smile

A z tymi 4-żyłami chodziło przypuszczam o to co nazwałeś 2-parowym bo są po 2kabelki na każdy z 2 kanałów (X/Y).

Tak czy inaczej - wyjścia bezpośrednie zalutowane, zostały nam tylko kable do 8 kanałów stereo (nasza Fonia ma 16 kanałów mono i 8 stereo) oraz kable do 8-śladu Smile No i jeszcze na koniec pyta do pomieszczenia nagraniowego i możemy ruszać.

Sam się jaram jak diabli, Paka Big Grin
[Obrazek: 29mvfd2.png]
#LabMuzEks @ Instagram / Twitter
Odpowiedz
#11
A wieloślad jakiś jest? "Węgrów" raczej nie wspominam dobrze, ale z sentymentem Wink
http://nagrywamy.com/
Squier Precision MiJ SQ '84, Lester Precision, Ibanez Soundgear MiJ '91, Harley Benton PB-20, Fender Bassman SP3100, Carvin R600, TC Electronic BG250, Boss CS2
Odpowiedz
#12
Oczywiście - bez wielośladu raczej niewiele moglibyśmy zrobić Smile

Obecnie mamy Otari MX5050-8Track:
[Obrazek: 10245495_271675309677991_6786573781331916008_n.jpg]

Z czasem, (a raczej z kasą Tongue) przestawimy się na 16Tracka, najchętniej Studera.

Co do 4 zgraniowych Mechlaborów - dorwaliśmy je w stanie praktycznie dziewiczym. Wszystkie zostały wystrojone i skalibrowane. Brzmienie bez zarzutu. No i świetnie się na nich pracuje z pętlami, cięciem i klejeniem taśmy czy wszelkiego rodzaju puszczaniem stuffu od tyłu i w innym tempie Tongue

A tu taki mały joke - link jest publiczny więc chyba każdy kto ma konto na FB powienien móc go obejrzeć (a nie tylko znajomi): https://www.facebook.com/photo.php?v=102...0031244539

Jeszcze 23 kable do zalutowania i ostatnie panele z gąbki stożkowej do naklejenia. Potem spiję się ze szczęścia do nieprzytomności Tongue
[Obrazek: 29mvfd2.png]
#LabMuzEks @ Instagram / Twitter
Odpowiedz
#13
Właściwie to jesteśmy gotowi do nagrywania Smile
Kable polutowane, sprzęt przedmuchany.

Nawet była wreszcie okazja odpalić nasz Doepferowski vocoder Smile

https://www.youtube.com/watch?v=BfioOAoKAkE
[Obrazek: 29mvfd2.png]
#LabMuzEks @ Instagram / Twitter
Odpowiedz
#14
Kurde, stary, pracuję w sali prób/studio muzycznym w tym samym budynku! Powiedz mi jeżeli się mylę, ale czy to nie Ty nas odwiedziłeś jakieś 2 miesiące temu w poszukiwaniu jakiegoś kondensatora? Big Grin Sonic Disorder.
Fender Precision Bass MiJ/Spector Rex 5-->BigMuff Pi/Darkglass Vintage Overdrive/Darkglass Alpha Omega/Crybaby 105Q/EHX Steel Leather-->Ampeg STV3

Odpowiedz
#15
O kondensator spytać się był zapewne Sebastian Smile Ja mogłem co najwyżej pytać o zbędne struny jak Diddley Bo na poczekaniu składałem Tongue
[Obrazek: 29mvfd2.png]
#LabMuzEks @ Instagram / Twitter
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości