AMPEG vs. GK vs. EDEN vs. TC E. czyli wybór kolumny 2x10 i/lub 2x12
#1
Witam,

w związku z nadmiarem gotówki Wink postanowiłem zakupić sobie "domową-ćwiczeniową" kolumnę.

Na stałe mam Ampega 410 który stoi i kurzy się na sali prób.

Dotychczas w domu ćwiczyłem "na sucho", przez wyjscie słuchawkowe w małym EDENIE WTX. Obie opcja mnie wkur*&^^%$ i wolę przeznaczyć jakaś niedużą kwote na kolumnę lekką, mobilna, poręczną, ładną i dobrze grającą (co by się ładnie komponowała z meblami, moim EDENem i była jednak nie za słaba)

Kolejna rzecz to nagrywanie - ważne by kolumna nadawała się nie tylko do ćwiczeń, ale tez dała rade w studio (przesadziałem.... może raczej w tzw. home recordingu... mam tu na myśli by nie była to jakaś pierdziawka, tylko rzecz dająca dobry efekt przy zbieraniu dźwięku choćby mikrofonem średniej klasy, np. SM57 )

Cena... im mniej tym lepiej, ale powiedzmy około 1000 zł - do 1600 max (nówka lub używka)

Specyfikacja 2x10, lub 2x12...


Zastanawiałem się nad : (linki do znanego sklepu, wrzucam orientacyjnie , co by każdy zobaczył sprzęt, niektóre sprzęty można nabyć taniej Smile, zrobiłem mamy risercz )

AMPEG SVT-210AV
http://www.thomann.de/pl/ampeg_svt210av.htm

GALLIEN KRUEGER 212MBE
http://www.thomann.de/pl/gallien_krueger_212mbe.htm

GALLIEN KRUEGER 210MBE
http://www.thomann.de/pl/gallien_krueger_210mbe.htm

TC ELECTRONIC BC212
http://www.thomann.de/pl/tc_electronic_bc212.htm

ewentualnie jakiś używany EDEN 1x12, 2x10


Będę bardzo wdzięczny za porady, opinie, propozycje.[/b]
Sprzęt chciałbym kupić w styczniu.





Odpowiedz
#2
ja polece z 2x12 paczke od noisy na celkach
http://allegro.pl/noisy-box-2x12-celesti...16154.html
lootnick mrbass - red fighter - bs BRB LB 212N - boss gt10b - korg pandora mini - zoom q3 hd - phil jones cable - cordial cables - barczak cases
Odpowiedz
#3
Jednak 2x12 odpada, wielkie to jak moja 410.

Zostańmy przy 210 i 112

W każdym razie dobra propozycja i dobra cena Smile
Odpowiedz
#4
sugeruję te paczki t.c. electronic co na allegro stoją...

http://allegro.pl/kolumna-basowa-tc-rs11...34327.html
...mO_Om...

Cytat:"...I ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,
A potem zapytał o zarobki nasze - usiadł i zapłakał..."
Odpowiedz
#5
zastanawiałem się nad ta TCE, cena jest OK, opinie raczej też.

Poczekam na pozostałe propozycje, opinie. Potem wyłonimy zwycięzcę Smile

Pytam, bo nie mam innej możliwości. Chciałbym ograć jak najwięcej sprzętu - ale to w Legnicy czy Wrocławiu raczej mało możliwe jeśli chodzi o takie kolumny (chyba, że czegoś nie wiem). Raczej nie będę po Kraju jeździł za kolumną wartą tysia z hakiem Smile

(12-28-2010, 11:04 AM)ziggor napisał(a): zastanawiałem się nad ta TCE, cena jest OK, opinie raczej też.

Poczekam na pozostałe propozycje, opinie. Potem wyłonimy zwycięzcę Smile

Pytam, bo nie mam innej możliwości. Chciałbym ograć jak najwięcej sprzętu - ale to w Legnicy czy Wrocławiu raczej mało możliwe jeśli chodzi o takie kolumny (chyba, że czegoś nie wiem). Raczej nie będę po Kraju jeździł za kolumną wartą tysia z hakiem Smile

Odpowiedz
#6
Taniej i lepiej wyjdzie Ci zamówić u NoisyBoxa takie 2x10, powiesz że chcesz malutką,ma grać tak i tak i masz za fajną kasę lepszą jakościowo paczkę niż te powyższe.

Z tych powyższych to rozsądna wydaje się T.C. reszta jest bardzo słaba.
Odpowiedz
#7
Jeszcze pozostaje Demanu - napisz doń!
Takie tam granie. 

Czy ta mordka jest taka, na jaką zasłużyło to forum?
[ ] tak
[ ] bardzo tak
Odpowiedz
#8
http://www.noisybox.com.pl/cennik/002/Ce...202010.pdf Wink
Ja bym celował w paczkę na Eminence Gamma10 (1400zł z hornem!) która ma ogromną skuteczność i przy 4 ohmach 600W!

Albo zaszaleć i w ogóle zrobić na głośniku B&C i masz zupełnie niesamowite brzmienie... Maniek (NoisyBox) na pewno doradzi Ci jak powiesz jakie chcesz brzmienie i może da nawet jakąś fajną cenę. Polecam!
Odpowiedz
#9
Widzicie,

znam i szanuję robotę Demanu i Mańka, tyle, że ja nie stały w uczuciach jestem i często kupuje/sprzedaje/kupuje/sprzedaję... szukam brzmienia Wink

raczej skłaniałbym się ku dobrej kolumnie znanej marki ("no problem" przy cenie sprzedaży ), niemniej chłopaki ostatnio porobili jakieś retro czerwone kolumny w kwiatki... ktoś foto wrzucał i mi się to podoba...
Odpowiedz
#10
W kwiatki jest moja Wink
[Obrazek: 22208593.th.jpg]
To już druga paka od NoisyBoxa,widać ogromny postęp w budowie i wykończeniu...

Masz dość spore wymagania co do tej paki i ciężko będzie znaleźć coś ze znaczkiem firmowym które zagada jak coś z wyższej półki okraszonym tym samym logiem.
Może w takim razie jakiś Genz Benz ? Słyszałem w akcji (w studio) pakę LS112T i zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Cenowo powinna być ok,mobilna (1x12) i całkiem skuteczna.
Odpowiedz
#11
Gratuluję świetniej kolumny,


Idealnie trafiłeś z tym GencemBencem, zapomniałem i nich ,a kiedyś miałem spory GAS na serię Shuttle.


Jak na razie liderem wyścigu jest LS112T








Odpowiedz
#12
pomyśl też na noisy 2x10 lub 1x12 na eminence delta lite maniek mi je polecał
lootnick mrbass - red fighter - bs BRB LB 212N - boss gt10b - korg pandora mini - zoom q3 hd - phil jones cable - cordial cables - barczak cases
Odpowiedz
#13
(12-28-2010, 11:50 AM)Kowal napisał(a): W kwiatki jest moja Wink
[Obrazek: 22208593.th.jpg]
To już druga paka od NoisyBoxa,widać ogromny postęp w budowie i wykończeniu...

(...)

...właśnie co do Noisy Box jak to jest z ta konstrukcją... Nie chcę zamętu, lecz zapytac o pewien "szczegół" konstrukcyjny. Do niedawna na ich stronie znajdowało się zdjęcie paczki przed naniesieniem na nią obicia. To co mnie zaniepokoiło jednocześnie budząc moje podejrzenia co jo jakości i trwałosci to fakt iż scianki wspomnianej paczki nie były połączone techniką 'box joint' (jak to robą renomowane firmy) tylko co było wyraznie widac 'butt joint' (+ jak podejrzewam klej i gwozdzie). Chodzi mi o coś takiego: http://jawoodworking.com/joinery-techniques/
Jestem więc ciekaw czy zdjącie znikneło gdyż zmieniła się technologia? Jesli tak to dobrze mrgreen

Ps. Nie chce sprawiac nikomu przykrości ani tymbardziej spowodowac lawiny dissów lecacych w moja stronę (ew. stronę Noisy), poprostu ciekawi mnie to zagadnienie i zastanawiam się nad tym juz od dluzszego czasu.
Odpowiedz
#14
Gadaj o takich rzeczach z kim innym i to najlepiej na PW Wink
Nie obchodzi mnie czy to zostalo zbite gwoździami,czy na gumę do żucia,ważne że gra lepiej od innych paczek,jest solidna,ładna i w miarę lekka.
Odpowiedz
#15
(12-28-2010, 02:19 PM)Kowal napisał(a): Gadaj o takich rzeczach z kim innym i to najlepiej na PW Wink
Nie obchodzi mnie czy to zostalo zbite gwoździami,czy na gumę do żucia,ważne że gra lepiej od innych paczek,jest solidna,ładna i w miarę lekka.

Spoko, fajnie że Ci dobrze służy. Mnie interesuje technologia wykonania sprzętów których kupno rozważam. To forum basowe i rozmawiamy między innymi o sprzęcie więc nie rozumien dlaczego na PW skoro ta informacja dla mnie jak i dla innych może byc istotna i cenna.
EDIT: NoisyBox cieszy się dobrą renomą, wielu użytkowników forum sobie chwali te paczki, ale jest stosunkowo młodą firmą. Na pewno nieustannie modyfikuje swoje produkty...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości