Układ P+J - mix czy przełącznik
#1
Mam ibaneza RB650 w którym zamierzam zmienić pickupy na dimarzio dp126. Moje główne pytanie co sprawdza się bardziej gałka mix obu czy przełącznik trójpozycyjny (p/p+j/j) - w standardzie jest gałka mix ale jest do wymiany. Zastanawiam się również nad możliwością wstawienia gałki push pull do rozłączenia cewek - czy robić to dla dwóch pickupów czy każdego oddzielnie (czy sprawdza się takie ustawienie w mixie).
Pytanie do praktyków którzy grają/nagrywają p+j.

Bas do ciężkiej muzyki z dwoma gitarami - strojenie D standard.
Odpowiedz
#2
(08-17-2020, 07:43 AM)3cina napisał(a): Bas do ciężkiej muzyki z dwoma gitarami - strojenie D standard.

To cokolwiek, tylko wytnij 500hz. mrgreen
P O Z I O M
Z A D O W O L E N I A
D O M A N A
[Obrazek: 5oTDjh4.png]
Odpowiedz
#3
(08-17-2020, 07:43 AM)3cina napisał(a): Moje główne pytanie co sprawdza się bardziej gałka mix obu czy przełącznik trójpozycyjny (p/p+j/j)
(...)
Bas do ciężkiej muzyki z dwoma gitarami - strojenie D standard.

Ze względów czysto manualnych przełącznik. Niuanse możliwe do uzyskania potencjometrem i tak zginą pod gitarami a przełącznik jest szybszy i trudniej o pomyłkę.

(08-17-2020, 07:43 AM)3cina napisał(a): Zastanawiam się również nad możliwością wstawienia gałki push pull do rozłączenia cewek - czy robić to dla dwóch pickupów czy każdego oddzielnie (czy sprawdza się takie ustawienie w mixie).

W P rozłączając cewki wyłączasz dwie struny.
Ten konkretny J został zaprojektowany jako humb. Po rozłączeniu zacznie brumić i prawie na pewno będzie grał kiepsko.

Ewentualnie możesz zrobić przełącznik między połączeniem szeregowym a równoległym w J ale tutaj też z mojego doświadczenia szkoda zachodu bo prawie na pewno połączenie równoległe będzie tak ciche względem P, że i tak będziesz zawsze w trybie szeregowym - to z doświadczeń z innymi przetwornikami tego typu, nie konkretnie z tym modelem więc to bardziej educated guess niż fakt i mogę się mylić.
Gram rocka, grunge, covery oraz wesela Cool
Odpowiedz
#4
Przez długi czas uzywałem takiego przełącznika https://guitarproject.pl/p/14/14743/prze...gitar.html

Bardzo dobre rozwiązanie ale nie do końca trwałe bo te blaszki po pewnym czasie się rozginają i przestaje łączyć.

Teraz zamontowałem potencjometr balansu https://guitarproject.pl/p/467/3550/pote...gitar.html

i to chyba lepsze rozwiązanie.



Odpowiedz
#5
Dziękuję za sugestie. Z pewnością bedzie przełącznik. Poczekam jeszcze na Mateusza z Restauracji Gitar bo dzisiaj wrzucił precla z tymi pickupami z opcją szeregowo/równolegle.
Odpowiedz
#6
Rozmawiałem z Mateuszem w basie który wrzucił ma rozłączenie dla obu picków równocześnie. Najpewniej zrobie to samo u siebie. Da mi to więcej opcji brzmieniowych jako że mam już koszernego jazza i precla.
Dzięki!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości