Liczba postów: 418
Liczba wątków: 10
Dołączył: Aug 2010
Reputacja:
0
07-10-2011, 09:31 PM
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-10-2011, 09:37 PM przez norko.)
też tak myslalem, że to moja koślawa artykulacja, że jest troche za blisko przewornika itp i jakoś tak nie wnikałem w to, ale sprawdziłem dokładnie miernikiem, różnymi sposobami i siłą szarpania, skręconymi tonami itp, wszystko co mi na tamten moment przyszło do głowy i różnica jest niestety kolosalna.
używam ernie balli nikli 100-45 : ]
na dzień dzisiejszy nie mam czasu grzebać za dużo i kombinować, ale jak dowiem się o co chodziło dam tu znać
Omson, pomyślę nad tym rozwiązaniem, może faktycznie to coś zmieni. Nad kompresorem też myślałem, tym bardziej że na koncertach przydatna rzecz, ale znowu pojawia się niestety temat kasy ktorej na dzień dzisiejszy nie mam.
Pozdrawiam i dzięki za wszelką pomoc!
Liczba postów: 3843
Liczba wątków: 26
Dołączył: Mar 2010
Reputacja:
2
07-11-2011, 02:00 PM
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-11-2011, 02:01 PM przez Pecu.)
A nie masz jakiegoś znajomego basisty w okolicy? Może niech on zagra na Twojej gitarze, na swoim nagłośnieniu - jak problem wystąpi to stuprocentowo wyeliminujesz sobie wszystkie czynniki zewnętrzne.
Następna sprawa pickup... Poszukaj gdzieś jakiegoś taniego humbucka. Ludzie zmieniają przystawki, seryjne najczęściej lądują gdzieś w pudełku, bo zazwyczaj są niewiele warte - może ktoś Ci odstąpi. Ja w swoim OLP miałem wymienioną przystawkę na SD i stara sobie leżakowała - spokojnie bym Ci gratisowo odstąpił. Pojechała jednak z moim OLP do nowego właściciela.
Nie sądzę, żeby problem tkwił w hardware (no może mostek ew. ale nie wiem co by mogło być z nim nie tak przy takich objawach) albo w drewnie...
Więc ogólnie działaj z głową - wykryj przyczynę, później ją wyeliminuj i już
Fender Jazz Bass MIJ 75RS | Fender PB-555 Boxer MIJ -> Line 6 Relay G50 -> PolyTune -> Aphex Punch Factory -> Aguilar Agro -> Dunlop 105Q -> EBS HD350 -> EBS ProLine 410
Liczba postów: 418
Liczba wątków: 10
Dołączył: Aug 2010
Reputacja:
0
07-11-2011, 08:29 PM
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-22-2011, 10:25 PM przez norko.)
No właśnie problem w tym że w najbliższych dniach nie mam jak sprawdzić na innym sprzęcie, zespół z ktorym dzielimy próbownie rzadko sie pojawia na horyzoncie ostatnimi czasy.
Może wezmę jakiś pickup z allegro albo pójdę do jakiegoś sklepu może komuś się będzie chciało chwilę pobawić Olpem. A w SD celuję już od dawna tylko zawsze jakoś braknie tych trzech stów.
Najbardziej boję się że to coś z drewnem, lubię tą gitare poza tym nie mam teraz czasu na wymiany bo ciągle mamy jakies granie i szkoda blokować resztę chłopaków.
Co jeszcze ciekawe, na pustej E różnica jest jeszcze akceptowalna w miarę, ale im wyższy próg tym gorzej.
Dzieki Pecu!
Ps. fajną robotę robicie z KS, kibicuje wam już od dłuższego czasu! : ]
ed:
ok problem rozwiązany! Wczoraj grzebiac przy przetworniku uderzylem lekko trzonkiem śrubokrętu w magnes i zaczął się chować. Obniżyłem magnesy od E o około 2mm i teraz jest w miarę równo, na pewno o niebo lepiej niż przedtem. chyba nic nie zepsułem, gra i buczy: ]
Pozdrawiam!