Lutnictwo
Panowie, w sklepach basy wiszą na uchwytach za główkę.
Ale pewnie wiszą tak stosunkowo niedługo, bo zostają sprzedane po jakimś czasie.

Czy długotrwałe odwieszanie w ten sposób może jakoś negatywnie wpłynąć na gryf?
Odpowiedz
raczej nie. Błażej to sensownie tłumaczył na zakwasowie. Wink
obrazki się zesrały.

Odpowiedz
U mnie w domu wszystkie basy wiszą na uchwytach już parę lat i żadnego negatywnego wpływu nie zauważyłem.
Mayones Jabba V Classic, Flame CS4, Harley Benton JB75, Langowski Fretless -> TC Electornic BG250 115

www.dbcenter.pl -nowy odświeżony dbcenter.pl już otwarty. Chcesz rabat? To pisz, na pewno dostaniesz !!
www.boogieband.com.pl -  zespół na Twoje wesele Wink

Odpowiedz
Miśki, mam single z fabryczną blachą pod spodem, Kable wychodzą z pickupów ekranowane. Jest sens ekranować baseny?
Odpowiedz
Ja ekranowałem, można teraz stać bliżej wzmaka bez szumu
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
Panowie, trochę nie lutnictwo, ale nie znalazłem innego tematu typu majsterkowanie.

Odświeżam swoją paczkę, dziś wstawiam kółka i myślałem czy by nie przemalować grilla & rączek.
I tu pytanie: zrobi robotę zwykły czarny spray z marketu, czy lepiej stosować podkład, bazę i lakier, coś jak w przypadku malowania np. części do motoru, te jednak wiadomo przebywają w różnych warunkach, a paczka nie potrzebuje aż takiej protekcji.
Ktoś się za to zabierał?
Odpowiedz
malowałem grill w hiwaccie zwyklym matowym akrylem

raczek nie malowałem, tu raczej trzeba porzadnie przygotować podloze
Odpowiedz
Najlepiej oddać do piaskowania a potem lakier proszkowy
"Some people like cupcakes better. I for one care less for them!"
Odpowiedz
Samo lakierowanie nie jest problemem. Przygotowanie powierzchni jest najwazniejsze. Wszystko mozna ale musi sie chciec....
Odpowiedz
Jakbyś nie przygotował powierzchni jednoskładnikowy w sprayu zawsze będzie się obijał mrgreen
"Some people like cupcakes better. I for one care less for them!"
Odpowiedz
Fakt... Ale jezeli chcesz pelny profesjonalizm musisz miec profesjonalny sprzet.
Odpowiedz
[Obrazek: aaaaa_zps0ozhposm.jpg]


Dwa pickguardy.... Lewy jest u mnie od ponad czternastu lat. Jest na nim jeszcze naklejka z cena ...50 marek niemieckich . Wyprodukowany w Niemczech. Ten z prawej to chinski wyrob , kosztowal ponad 16 eurosiow i lezal u mnie ponad trzy miesiace zanim nie powedrowal do kosza na smieci. Czasami warto dac wiecej....
Odpowiedz
Pytanie techniczne. Potrzebuję zmienić siodełko. Piątka typu Jazz Bass. Z tego co widzę najszersze do 5 to 46,3mm z rozstawem strun 36mm. U mnie po zmierzeniu jest szerokość 48,1, wysokość 5,5, grubość 3,5, rozstaw strun 37,5 (mierzone w osi strun).

Gdzie dostanę takie? Zawsze można kupić nienacięte, ale trzeba umieć ładnie wyrzeźbić, najlepiej mieć narzędzia...
Odpowiedz
Ale przecież wymiana siodełka u lutnika to 50zł i to on musi się martwić żeby pasowało
Odpowiedz
Niby tak, z tym że to ja sam mogę sobie zrobić (nie pierwszy raz). Po co jechać ileś km i czekać ileś dni na wiosło?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości