Ampeg B-HOOD
(03-21-2014, 08:14 PM)sledz napisał(a): GE 6550 Wink

końcówka końcówką.... ale preamp i inwerter... to jest temat kluczowy Tongue
Fender Highway One P Bass Custom - G&L Tribute L2500 - Ibanez SR 305DX - Ampeg SVT 2 Pro - Ashdown Little Giant 1000 - Ashdown MAG 414T - ART PS 4x4 PRO - MXR M80 - EBS MultiComp - EHX Steel Leather - Planet Waves CT 04 - Klotz FunkMaster

Ampeg B-HOOD # 23
P-BASS FANCLUB # 46


http://www.zbigniewforysband.pl/

Odpowiedz
ralf-p, właśnie nie Big Grin
kluczowa w ampegu jest końcówa.. GE jak pisze śledź, ale ponoć Harma bardzo dobrze imituje.
A na preampie co kto lubi - ja mam Amperex + RCA. Inwerter to głównie kwestia głośności (chciałem największe nasycenie przy znośnej ilości dB, więc RFT, bo to ultra-short plate). Ważne dla "twardości" soundu są wbrew pozorom lampy sterujące. Wymiana chinoli na JJ zrobiła dużą różnicę, ale mam wrażenie, że może być jeszcze lepiej.

Do starych ampegów i tak się na 2pro mocno nie zbliżysz, bo lampy są inne (typ, a nie firma)
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
Panowie mam pytanie, mój ampeg zaczyna świrować (svt 3 pro), od jakiegoś czasu cały czas mam sygnał przesterowany a po drugie podczas granie potrafi ściąć moc o połowę, jak mu dam chwile żeby sobie "odpoczął" to znowu gra ok (tzn z pełną mocą). Wydaje mi się, że to lampy, ale mogę się mylić.

Odpowiedz
Wymieniłbym lampę ECC82(12AU7) w końcówce mocy.
Odpowiedz
poszukuję majstra od lampowych Ampegów. optymalnie w Warszawie lub jakiejść rozsądnej okolicy.
potrzebuje pomocy przy naprawie Classica

pozdrawiam


a.
[Obrazek: sss6.jpg]
Odpowiedz
A Markus?
z moim svt II pro poradził sobie na medal.
Odpowiedz
niestety z moim CL sobie nie poradził Sad

a.
[Obrazek: sss6.jpg]
Odpowiedz
A co sie stalo?
outreband.com

Odpowiedz
Jakie są różnice między 3pro a IIIpro? Jaka jest realna wartość IIIpro?
Odpowiedz


(04-25-2014, 07:09 PM)Bjorn napisał(a): Jakie są różnice między 3pro a IIIpro? Jaka jest realna wartość IIIpro?

Żodne. Taka sama jak 3pro.
Odpowiedz
(04-25-2014, 07:12 PM)mazdah napisał(a):
(04-25-2014, 07:09 PM)Bjorn napisał(a): Jakie są różnice między 3pro a IIIpro? Jaka jest realna wartość IIIpro?

Żodne. Taka sama jak 3pro.

Wydaje mi się, że III pro chodzą taniej od 3pro (wiem, że to bez sensu).
III pro koło 2000-2100, 3pro 2200-2300
fender -> fender -> fender
Odpowiedz
pytanie energetyczne! czy Ampeg SVT7 może chodzić spokojnie bez paczki?
Odpowiedz
(05-03-2014, 01:18 PM)Andrzejoff napisał(a): pytanie energetyczne! czy Ampeg SVT7 może chodzić spokojnie bez paczki?

Ampeg napisał(a):Q11) Can I run my amp without any speaker cabinets connected to it?

Any Ampeg amplifier with a solid state output (SVT-4PRO, SVT-3PRO, SVT-350H, B-5,4, and 3R) can be used for recording purposes using only the line output to record and without speakers attached to the speaker jacks. The amp must have a speaker load if the amp has a tube output section (SVT-CL, SVT-2PRO, and V-4B), not doing so can result in extensive damage to the amplifier.

7 ma Solid State końcówkę - MOŻE Smile
Odpowiedz
Jak najbardziej może.
Odpowiedz
W przyszlym tygodniu powinienem dolaczyc do b-hooda, jesli wszystko pojdzie po mojej mysli mrgreen
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 15 gości