Osprzęt - mostek, klucze i cała reszta żelastwa
#16
Tu nawet widać na video kciuka - ma napiłowane rowki na środku wycięcia a i tak jest za wąsko, oryginalne nacięcia są jeszcze węższe.

BTW widać że płytke przyłożył do basu chyba do nagrań bo nie jest przykręconaWink Czyżby wina alfika?
Odpowiedz
#17
Ja mam jakąś wczesna wersje high mass standardowo ładowaną do American series. Nie narzekam, rozstaw jest spoko. Ciekawe, jak by zagrał z badass, ale nie mam potrzeby zmiany

[Obrazek: 3VyTe0w.jpg]
Nie będziesz tam jakimś poetą
Tylko najgorszym na świecie...

Polubcie Spare Bricks na fb Wink
www.sparebricks.pl

Odpowiedz
#18
Tych mostków NTB też nie trawie.

Spróbojcie sobie strune E zgiąć pod takim kątem, jakby przechodziła przez to siodełko.

Struna jescze za siodłkiem "idzie w górę". Objawia się to falowaniem struny i niestabilnością dźwięku.
W takich basach jak już trzeba przełożyć te struny to ustawiam menzure i akcje jako tako.
Mam akcje powiedzmy 3mm i gitare wystrojoną. I wtym momencie łamię strune kciukiem za siodełkiem - i nagle z akcji 3mm robi mi się 2mm i obniża się strój - i to jest najwiekszy dowód na to że struna idzie do góry za siodełkiem.
Po tej operacji poprawiam menzurę i akcję strun finalnie.

tu widać o co chodzi:




[Obrazek: bgCCybn.jpg]


Ze struną H jeszcze gorzej.
Odpowiedz
#19
Ja w swoim Fender JB Standard USA z 2003 mam coś takiego:
[Obrazek: 12271497_800.jpg]
Nic specjalnego niby, struny przewlekane przez korpus i widze, że na Thommanie 350 zł - szaleństwo!

A w ogóle to Fender w tych swoich różnych seriach po 2000 roku to widzę, że naprodukował tych wariacji mostków. Niektóre nie były chyba w sprzedaży osobno. Najlepsze, że w nowej serii Ultra za 10k pakują te swoje hi-massy za 150 zł.
Odpowiedz
#20
pomóżcie Ludzie ! Trzeba mi pilnie wymienić klucze w Ibanezie Musicianie uklad 2+2 które pasują i są godne uwagi (myślę tylko o zamkniętych)?
Ibanez MC 924-Aphex Punch Factory-Chaos Signal Splitter x2:
Manlay Sound Bass King, Source Audio Lunar Phaser, BOSS BF 2B, BOSS BF-3, EarthQuakerDevices Hummingbird,TC Flashback X4 - Eden WT 600-DMNF 4x10, - KUSTOM GROOVE 115C,
kable Laboga, Roland Juno G, BOSS DR-880, Roland Quad Capture,


Odpowiedz
#21
(09-12-2020, 06:51 PM)abstraktus napisał(a): pomóżcie Ludzie ! Trzeba mi pilnie wymienić klucze w Ibanezie Musicianie uklad 2+2  które pasują i są godne uwagi (myślę tylko o zamkniętych)?

Ibanez MB555 - opcja z wierceniem
Hipshot HB6Y-1/2 / Gotoh GB707 - tutaj nie ma wiercenia ale zostaje dziura u góry Smile

W swoim RB650 Velve Tune BII  zmieniam właśnie na gotohy.
Odpowiedz
#22
dzięki serdeczne !
Ibanez MC 924-Aphex Punch Factory-Chaos Signal Splitter x2:
Manlay Sound Bass King, Source Audio Lunar Phaser, BOSS BF 2B, BOSS BF-3, EarthQuakerDevices Hummingbird,TC Flashback X4 - Eden WT 600-DMNF 4x10, - KUSTOM GROOVE 115C,
kable Laboga, Roland Juno G, BOSS DR-880, Roland Quad Capture,


Odpowiedz
#23
Sprawdź jednak dokładnie wymiary. Velve Tune BII widziałem że wizualnie różnią miedzy sobą w zależności od roku produkcji.
Odpowiedz
#24
(09-12-2020, 07:32 PM)3cina napisał(a): Sprawdź jednak dokładnie wymiary. Velve Tune BII widziałem że wizualnie różnią miedzy sobą w zależności od roku produkcji.

no nie wiem, aktualnie mam założone klucze z rocznika 80 do basu z 83 i pasuję idealnie...
Ibanez MC 924-Aphex Punch Factory-Chaos Signal Splitter x2:
Manlay Sound Bass King, Source Audio Lunar Phaser, BOSS BF 2B, BOSS BF-3, EarthQuakerDevices Hummingbird,TC Flashback X4 - Eden WT 600-DMNF 4x10, - KUSTOM GROOVE 115C,
kable Laboga, Roland Juno G, BOSS DR-880, Roland Quad Capture,


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości