Nagrywanie e-booka
#1
Joł!
Słuchajcie, w szkole w której pracuje w ramach jakiegośtam programu wymiany uczniowie mają nagrać e-booka. Generalnie jest hajs i możliwości, żeby kupić potrzebny do tego sprzęt. Chodzi tutaj raczej o amatorskie wykorzystanie.
Jak domyślam się potrzebny byłby jakiś zewnętrzny interface oraz mikrofon/y.
Co polecacie do takich zabaw? Kwestia finansowa to tak do 1000zł, może nawet mniej.

Emotka_2755
Have no power in your cock?
You will find it in funk-rock!
www.facebook.com/manufunktura
Odpowiedz
#2
Mikrofon pojemnosciowy USB wystarczy. A najwazniejsza czescia takiego nagrania - jest dobrze zaadaptowane pomieszczenie.

Odpowiedz
#3
dzięki Paul Emotka_2497

A czy ktoś jeszcze mógłby coś polecić? Generalnie jest możliwość, żeby kupić dobre mikrofony do szkoły, które działaby również na koncertach czy przy innych okazjach. No i jakiś zewnętrzny interface też raczej znalazłby zastosowanie.

Emotka_2755
Have no power in your cock?
You will find it in funk-rock!
www.facebook.com/manufunktura
Odpowiedz
#4
daruj sobie wynalazki na usb, chyba, ze chcesz miec generator szumu zbierajacy wszystkie brzydkie szelesty i do tego o kartononowej barwie. Musisz kupic pojemnik - z tanszych mxl daja rade (770, 990). i jakis interface z zasilaniem +48v dla takiego mikrofonu. Na PCI polecam EXI maye 44, jak masz lapkam to mozna poszukac jakiejs alternatywy - z tanszych E-mu dają radę. Nie baw sie w firewire, do jednego majka usb wystarczy, a firewire i niektorymi kompami bywaja konflikty (z doswiadczenia mowie) a na usb, nie powinno byc takich problemow. Obowiazkowo do nagrywania mowy musisz kupic pop filter (ok. 50zl na allegro) no i statyw (50zł) - sa takie mniejsze, ktore stawia sie na biurku. Do nagrywania lektora adaptacja akustyczna pomieszczenia nie ma aż tak wielkiego wpływu jak przy np. nagrywaniu bębnów, bo źródło dźwięku będzie bardzo blisko, ustawisz charakterystyke nerkową, założysz ekspander i w przecietnym pokoju powinno to brzmieć przyzwoicie.
Odpowiedz
#5
Mikrofony z wbudowanym interfejsem USB wcale nie musza szumiec wiecej niz osobne interfejsy USB.
http://www.youtube.com/watch?v=27avKcCgq...re=related
Co do adaptacji pomieszczenia - w 100% podtrzymuje. Moze Mateusz slyszal e-booki nagrane z poglosem - ja na takie nie trafilem nigdy... Ekspander nic nie pomoze na nagrany poglos.
Odpowiedz
#6
(11-16-2011, 08:20 AM)ANTonio napisał(a): Joł!
Słuchajcie, w szkole w której pracuje w ramach jakiegośtam programu wymiany uczniowie mają nagrać e-booka. Generalnie jest hajs i możliwości, żeby kupić potrzebny do tego sprzęt. Chodzi tutaj raczej o amatorskie wykorzystanie.
Jak domyślam się potrzebny byłby jakiś zewnętrzny interface oraz mikrofon/y.
Co polecacie do takich zabaw? Kwestia finansowa to tak do 1000zł, może nawet mniej.

Emotka_2755

Mikrofon Stagg PT-80 (lepszy od wspomnianych MXLa):
http://sklep.guitarplanet.pl/index.php?m...cts_id=353

osłona: http://sklep.guitarplanet.pl/index.php?m...cts_id=357

interfejs na USB z preampem mikrofonowym i zasilaniem phantom +48V np.
M-Audio FastTrack II USB lub E-MU 0202 (mają dołączony soft do nagrywania)

za resztę kasy kupisz statyw.
Odpowiedz
#7
porownywales mxl i tego stagga? dla mnie mxl jest 2 klasy wyzej. Z resztą to co z nimi robi Piotr Madziar, pokazuje ze to naprawde zawodowe mikrofony tylko zaoszczedzili na ukladzie elektronicznym. Jak jestes zainteresowany to poszukaj w necie. Wkladki są bardzo dobre, a wymienic wystarczy kilka kondesatorow i rezystorów.
Odpowiedz
#8
Bierz mxl 990 jak mówi Mroku i nie będziesz narzekał. Robiłem na tym trochę i nie ma porównania w tej klasie.
Odpowiedz
#9
nie wykluczam, ze stagg jest lepszy dlatego pytam. ogolnie nie uwazam stagga za dobra marke dlatego tak piszę
Odpowiedz
#10
(11-24-2011, 05:29 PM)Mateusz napisał(a): porownywales mxl i tego stagga? dla mnie mxl jest 2 klasy wyzej. Z resztą to co z nimi robi Piotr Madziar, pokazuje ze to naprawde zawodowe mikrofony tylko zaoszczedzili na ukladzie elektronicznym. Jak jestes zainteresowany to poszukaj w necie. Wkladki są bardzo dobre, a wymienic wystarczy kilka kondesatorow i rezystorów.

Mógłbym prosić Cię o podesłanie mi szczegółów dotyczących modyfikacji 770? Mam problem ze zlokalizowaniem tego w necie, a temat mocno mnie zaintrygował.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości