Ampeg B-HOOD
Zastanawiam się też jak szybko wzmacniacz zacznie dawać znać, że mismatch mu nie pasuje. Rok temu dwudniowy festiwal bez najmniejszych problemów przegrała CLka z 8ohmową svt-410he, grając praktyczne od południa do rana.
Odpowiedz
Grałem na CL z 8Ohmow paczką kilka lat, próby, koncerty... bez problemów.
Tam jest spore trafo z zapasem, nie grzało się więc zbytnio.
Jedyną wadą był bardziej rozlazły dół.
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
Uważajcie na mocowania lamp mocy ze sprężynkami, szczególnie w modelach SVT-CL, SVT-2 Pro, SVT-VR - czyli wszędzie tam, gdzie lampy ułożone są w dwóch rządkach. Nie ma tam miejsca, żeby zdjąć/założyć je ostrożnie, łatwo porysować lampę i w efekcie spierdolić wzmacniacz. Więcej tutaj: http://brzmienie.eu/ampeg-svt-cl/
Odpowiedz
Racja, że można lampę zarysować.
Ale z drugiej strony wymiany lamp robi się na tyle rzadko (nie częściej raczej, niż raz w roku), że można to robić powoli i ostrożnie.
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
Ja znów myślę o klientach, którzy otrzymują wzmacniacz drogą wysyłkową. Ja zawsze wyjmuje lampy na czas transportu, potem człek musi sobie taki zestaw sam zamontować..
Odpowiedz
Zdaje się, że w CL-kach Heritage zmienili te mocowania.

Nic jednak nie przebije szyny w SVT-II Smile
Odpowiedz
Nowe, w pełni lampowe heady Ampega.

[Obrazek: ampeg-pf-20t-portaflex.jpg?_ga=1.4173117...1372848415]
[Obrazek: ampeg-pf-20t-portaflex-2.jpg?_ga=1.26671...1442506389]

[Obrazek: ampeg-pf-50t-portaflex.jpg?_ga=1.7641083...1372848415]
[Obrazek: ampeg-pf-50t-portaflex-2.jpg?_ga=1.26212...1442506389]
Jak poszła plota, to napalałem się strasznie... ale teraz nie wiem kurwa co powiedzieć :/

[Obrazek: image-jpg.691870]
Odpowiedz
ale szpetne... mogli zrobić coś w stylu orange terror
Odpowiedz
Radyjeczko Big Grin Coraz gorszy design mają tych "nowych" modeli.
Odpowiedz
Wygląd bym przeżył, już się przyzwyczajam. Nie podoba mi się topologia preampów.
Odpowiedz
Mam wrażenie, że historia zatoczyła koło, po rewolucji tranzystorów i przełomowych hybryd, wracamy do nisko-wattowych alltubeów. Smile

EKSTREMALNIE BRZYDKIE!!! Sad
Odpowiedz
(09-17-2015, 07:54 PM)mazdah napisał(a): Wygląd bym przeżył, już się przyzwyczajam. Nie podoba mi się topologia preampów.
Rozwinąłbyś?
"Some people like cupcakes better. I for one care less for them!"
Odpowiedz
Wygladaja jak Valve Drive.
Odpowiedz
(09-17-2015, 08:07 PM)bartoshek napisał(a):
(09-17-2015, 07:54 PM)mazdah napisał(a): Wygląd bym przeżył, już się przyzwyczajam. Nie podoba mi się topologia preampów.
Rozwinąłbyś?

Liczyłem na oryginalnego dwuzakresowego Bandaxalla z SB-12, czyli praktycznie jeden kanał z B-15 / Heritage B-15N, robionego tanimi chińskimi rączkami. Układ 20 razy prostszy i 10 razy tańszy niż te, które zastosowali.

PF-50T ma preamp wzorowany na współczesnym SVT CL/PRO, tyle że uproszczony - na dwóch lampach. Mam taki preamp w racku, tylko że z 5 lampami w środku Tongue

PF-20T ma preamp wzorowany na PF-350, tyle że z dołożonymi dwoma lampowymi stopniami. Nawet punkty centralne EQ są identyczne, minimalnie różni się zakres, co może wynikać po prostu z tego, że to co robiły scalaki, teraz robią lampy. Miałem PF-350, dla mnie jego górka z centralnym punktem na 8kHz jest nie do przyjęcia Tongue No i trójzakresowy preamp na dwóch lampach, z dużo sensowniejszymi punktami pracy i ogólnie znacznie większymi możliwościami mam w B-1.

BARDZO chciałbym się mylić i pieprzyć w tej chwili głupoty, BARDZO chciałbym żeby te preampy były całkowicie inne, niż to co znamy we współczesnych Ampegach.
PODOBNO tak jest we współczesnej V4B - z zewnątrz wygląda jak preamp CLki, a PODOBNO w środku wszystko zrobili od nowa i całkowicie inaczej. Podobno.

EDYTA:

Ale do wyglądu się powoli przyzwyczajam Wink
[Obrazek: image-jpg.691888]
Odpowiedz
Trzeba ściszyć radio przede wszystkim i przywitać się z Forum - co zatem czynie na początek Smile

Czytam tą "Ampegową dynastię" i uznałem że tutaj zapytam.

Po Nowym Roku stuknie mi dwa lata jak gram na basie - więc jestem jeszcze na etapie poszukiwacza. Mam mniej więcej w głowie co i jak. Podoba mi się leciutko przesterowane, klekoczące brzmienie kapel punkrockowych.

Trafiłem rok temu na okazję kupienia praktycznie nowego PF-500. Nie mogę jednak uzyskać na nim tego "brudu", "drajwu" czy jak to nazwać. Zdecydowanie lepiej brzmią np nagrania tych próbek:
https://youtu.be/e2yJMsB9z8w

Nie ma w tym zestawieniu Portaflexów jak mniemam z powodu tego, że maja mniej Ampega w Ampegu od reszty.

Jak ustawiam GAIN tak, żeby był lekki przester - to na strunach "basowych" brzydko buczy a "wiolinowe" ładnie brzmią. Jak cofnę lekko GAIN żeby "basowe" lekko mruczały - "wiolinowe" brzmią czysto.
Najlepiej brzmi jak gram mocno palcami z długimi paznokciami (ale z racji mojej pracy - posiadanie długich szponów nie wchodzi w grę), dobrze brzmi też kostką, ale wtedy ręka się szybciej męczy i po dwóch piosenkach tak zagranych muszę zagrać chociaż jedną palcami.

Próbuję z Zoom B3 ale również nie brzmi mi to tak jak mam w głowie wymarzone Sad

I jeszcze jedno - jak w basie podbije trochę środek - przesterowuje się lepiej. Ale wtedy brzmienie robi się (choć jest ciut głośniej) jakby przytłumione, schowane za czymś ale i pozbawione basu. Podbijam Wtedy też bas. Dla porównania - podbijanie dołu i środka na wzmacniaczu daje inny, gorszy efekt.


Doszedłem do wniosku, że to "wina" PF-500, który do grania czysto lub prawie czysto jest spoko, ale za cholerę nie mogę uzyskać akceptowalnego lekkiego przesteru. Pomyślałem o zamianie choćby na B2RE.
Czy dobrze kombinuję, czy jednak jeszcze mało wiem i mało się nakręciłem?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 20 gości