Nagrywanie Basu DI
#1
Mam preamp PRE-73. W jakiej pozycji powinien byc przycisk LOW-Z? Na obu ustawieniach bas brzmi podobnie (Precision).

[Obrazek: gap_pre73_przod.jpg]
Odpowiedz
#2
Hej,

Mam ten sam preamp Smile

Nie jestem pewien na 100%, ale LOW-Z odnosi się TYLKO do wejścia mikrofonowego.

Instrukcja rzecze tak:

" Instruments can be connected to the TRS input at the front which has an input impedance of about 100 kohm"

oraz dalej

"When the LOW-Z switch is engaged, the input impedance of the Mic input drops from 1200 Ohms to 300 Ohms. This will change the tone of most mics and will give you one more soundshaping option. It also increases the level, which is normal."

Z tego wynika niemal pewnik w postaciu braku wpływu LOW-Z na brzmienie tego co podłączysz do gniazda TRS.

Preamp jest świetny w swojej cenie, a LOW-Z czyni cuda na mikrofonowych źródłach Smile
Odpowiedz
#3
preamp świetny (mam "to samo" czyli Great River)
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#4
LowZ zmienia przekładnię transformatora mikrofonowego, a di idzie przez drugi transformator OIDP.
http://nagrywamy.com/
Squier Precision MiJ SQ '84, Lester Precision, Ibanez Soundgear MiJ '91, Harley Benton PB-20, Fender Bassman SP3100, Carvin R600, TC Electronic BG250, Boss CS2
Odpowiedz
#5
Czy mogę podpinać słuchawki pod wyjście DI (z potkiem vol) poprzez przejściówkę XRL->Jack?
Odpowiedz
#6
Raczej nie, dostaniesz sygnał mono z odwróconą fazą na jednym uchu. Ew. jakbyś przybliżył sprzęt i które to jest na nim to wyjście.
Odpowiedz
#7
To tak teoretycznie, może 700RBII lub 3PRO.
Odpowiedz
#8
Jak wyjście DI ze wzmaka to nie przejdzie, będzie jak pisałem wyżej.
Odpowiedz
#9
Ok, chciałem po prostu nie odpalać za każdym razem interfaceu jak chce pograć na słuchawkach, a w dodatku interface jest zasilany tylko przez thunderbolt, więc i komp muszę podpinać.
A nie orientujecie się czy nie ma jakiegoś ustrojstwa co by chwytał sygnał i przetwarzał go na słuchawki, jakiś wzmacniacz słuchawkowy czy coś? Ale to i tak pewnie go trzeba oddzielnie zasilać?
Odpowiedz
#10
Jest tani preamp słuchawkowy behringera za ok 100zł, na 4 pary słuchawek rozdziela, ale trzeba by mu było dać sygnał stereo, bo inaczej pójdzie na jedną słuchawkę. Taki mikser jakiś lepiej . Z drugiej strony, co ci zeżre mniej prądu, laptop z thunderbolt czy wzmacniacz + mikser? Smile
Odpowiedz
#11
Hmmm, nie no jasne, mi bardziej chodziło i wygode, szybkiego odpalenia heada i słuchawek, niż całego kompa z przeniesieniem do interfacea (stoją normalnie odzielnie).
Dobra może wygodniej wyszukać head z wyjściem słuchawkowym... Tongue
Odpowiedz
#12
Słuchawki mogą być w przeciwfazie, nie będzie problemu

Możesz wyjść XLR line out na wzmacniacz słuchawkowy.
"Some people like cupcakes better. I for one care less for them!"
Odpowiedz
#13
(11-23-2016, 12:44 PM)bartoshek napisał(a): Słuchawki mogą być w przeciwfazie, nie będzie problemu

??? Przeciwfaza w basie i łzy lecą prosto na plecy Wink
http://nagrywamy.com/
Squier Precision MiJ SQ '84, Lester Precision, Ibanez Soundgear MiJ '91, Harley Benton PB-20, Fender Bassman SP3100, Carvin R600, TC Electronic BG250, Boss CS2
Odpowiedz
#14
ja mam taki wynalazek
https://www.music-group.com/Categories/B...P1/p/P0AZM
w sumie sprawdzał się jak używałem, na wejścia XLR i guzik co robi mono, czyli nawet przy mono sygnale grają obie słuchawki
zasilany z baterii albo zasilacza, obsługuje 2 wejścia, np bas i podkład
ja i tak używałem jakiegoś preampu bo pasywny bas miał trochę za słaby sygnał
nie mniej dało sie grać nawet z pasywem
teraz większość czasu leży bo i tak gram w paczke Smile





Odpowiedz
#15
Idąc krokiem Drobnego znalazłem młodszego brata:
https://www.allprosound.com/catalog/imag...ER_pm1.jpg

Tak się zastanawiam, on ma tylko wejście wyjście i volume, ale bass będzie słychać na obu słuchawkach?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości